999 rezultate për

gjyqtaret

Enrique tërbohet me gjyqtarët, dyshon për komplot ndaj MSN Enrique tërbohet me gjyqtarët, dyshon për komplot ndaj MSN “Është krejtësisht e dukshme që lojtarët e mi janë ata që më
LISTA E ZEZË/ Reagojnë gjyqtarët për “heqjen e vizave amerikane” Një ditë pas publikimit të listës se disa prej njerëzve të drejtësisë të përfolur se u janë revokuar vizat amerikane, nj
LISTA E ZEZË/ Kush janë gjyqtarët e shpallur të pa dëshiruar nga SHBA Pak ditë më parë 3 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe tre gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u janë hequr vizat nga Amba
VETTINGU/ Heqin dorë nga formularët edhe dy gjyqtarët e dënuar Çobo e Hoxha Ka shkuar në 8 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve që kanë shmangur proçesin e Vettingun. Mësohet se edhe dy gjyqtarë të
Manjani, akuza të rënda për Ramën: Kërcënonte gjyqtarët në telefon Ministri i sapo shkarkuar i Drejtësisë, Ylli Manjani ka akuzuar sot kryeministrin Rama për shkarkimin e tij dhe për shke
Henry: Gjyqtarët po vendosin ndeshjen në Premier League Thierry Henry pas shumë studimeve që ju ka bërë disa prej ndeshjeve në Premier Ligë, ka dalë në konkluzionin, se futboll
Ambasada e SHBA-së thërret prokurorët e gjyqtarët që u refuzoi vizat amerikane Ambasadës Amerikane në Tiranë pas deklaratës për revokimin e vizave ndaj disa gjyqtarëve dhe prokurorëve, këta të fundit
Gjyqtari nën hetim: Fitova 3.3 milionë lekë në lloto Tre gjyqtarë të gjykatës së Apelit Durrës, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno janë nën hetim për korrupsion
Gjyqtarët në rresht për vettingun, por zbatimi mund të jetë me të papritura Ligji i vettingut ka hyrë në fuqi, por zbatimi i tij mund të jetë me të papritura për shkak se ligji dhe vendimi i Gjyka
“Real-Barcelona”, 3 gjyqtarë të Apelit Durrës nën hetim për korrupsion Tre gjyqtarë të gjykatës së Apelit Durrës, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno janë nën hetim për korrupsion
Ja kur nisin akuzat dhe hetimet e para kundër UÇK-së Presidentja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, edhe zyrtarisht ka nisur punën e saj në konsolidimin e ekipit i
MANDATI/ Caktohen gjyqtarët e Selamit e Tahirit Gjykata e Shkallës së Parë Administrative ka hedhur shortin dhe ka caktuar gjyqtarët të cilët do shqyrtojnë ankimimet e
Kjo është spanjollja që do të filtrojë gjyqtarët shqiptarë (VIDEO) Nga 1 qershori i vitit te shkuar, spanjollja Genoveva Ruiz Calavera mban detyrën e Drejtoreshës për Ballkanin Perëndimor
VETINGU/ Gjyqtarët e lartë do deklarojnë edhe financat e kushërinjve Gjykata e Lartë publikoi ditën e djeshme në faqen zyrtare formularët-tip, të detyrueshëm për t’u plotësuar nga kandidatë
Krimet e Rënda hetojnë gjyqtarët që liruan kreun e bandës së Durrësit, Lulzim Berishën Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet ndaj treshes së gjyqtarëve të shkallës se parë që liruan e para kohe nga
Vetting-u, 30 ditë kohë për prokurorët dhe gjyqtarët të dorëzojnë deklaratat e pasurisë Pas rrëzimit nga Gjykata Kushtetuese e ankimimit të Partisë Demokratike për ligjin e Vetting-ut, të gjithë subjektet e k
Gjyqtarët do të hetohen nga familja e deri te krushqit më të largët Pastërtia e figurës për gjyqtarët dhe prokurorët që do t’i nënshtrohen procesit të vetingut do të kërkojë të dhëna të de
Berlusconi: Duhet të ndryshojmë të gjithë gjyqtarët që të ndalim Juven Silvio Berlusconi ndez duelin e Superkupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusit, ka folur presidenti i Milanit Silvio B
Demi mbështet Takajn: Gjyqtarët bëjnë estradë Edhe presidenti i Partizanit ka “sulmuar” gjyqtarin Lorenc Jemini pas ndeshjes Kukësi-Skënderbeu, që u zhvillua dje në “
Arsene Wenger shpërthen ndaj gjyqtarëve, ja çfarë deklaron pas ndeshjes Arsene Wenger ka “sulmuar” gjyqtarët që ndanë drejtësinë në ndeshjen Manchester City – Arsenal. Manchester City arrit