999 rezultate për

gjyqtaret

Dy ndeshjet e fundit të Kosovës, UEFA cakton gjyqtarët Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit kualifikuese për kampionatin botëror. Fillimisht më 6 t
Zgjidhen gjyqtarët për ndeshjet e Kombëtares Arbitra nga Rusia dhe Norvegjia për Kombëtaren, për dy ndeshjet e fundit kualifikuese në Botërorin 2018. Duelin me Spanj
Kredi, dhurata dhe trashëgimi: Si po i fshehin pasuritë gjyqtarët miliarder të Shqipërisë Mbi 750 gjyqtarë dhe prokurorë duhet të justifikojnë me dokumentacion ligjor, para organeve të Vetingut dhe përfaqësuesv
Këta janë gjyqtarët që dënuan vrasësin e Fildezit në 2016 Këshilli i Lartë i Drejtësisë kryen inspektim në Gjykatën e Kavajës, duke sekuestruar dosjen e vendimit për dënimin e is
Nisin punën 4 gjyqtarë të rinj në Gjykatën e Apelit Në Gjykatën e Apelit, sot kanë filluar punë katër gjyqtarë të rinj. Rrustem Thaçi vjen nga Gjykata Themelore në Pejë
Rama shpërthen me ironi ndaj prokurorit: Pas vjehrrës edhe komshiu ia kishte falur një shtëpi Kryeministri Rama ka sulmuar ditën e sotme gjyqtarët dhe prokurorët që kanë ankimuar vetingun në Kushtetuese. Duke fo
Capello habit të gjithë: Finalen mund ta vendosin dhe gjyqtarët! Trajneri i njohur italian, Fabio Capello, i cili njihet për faktin që ka drejtuar disa skuadra të mëdha. Mes tyre janë d
Shtyrja e zgjedhjeve, këto janë 5 gjyqtarët që e kanë në dorë Kolegji Zgjedhor ka hedhur sot shortin për shqyrtimin e kërkesës së PAA-së për rrëzimin e vendimit të KQZ-se për pranimi
KLD shkarkon dy gjyqtarët, njëri i kërkonte seks gruas së divorcuar Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka vendosur në mbledhjen e ditës së sotme shkarkimin e dy gjyqtarëve të dënuar tashmë edhe
Duka: Gjyqtarët që gabojnë me dashje, do të përjashtohen (VIDEO) Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, nga Elbasani ka folur për gjyqtarët në tërësi dhe problematikën e arbitrave shqiptarë
Iniesta mendon ndryshe: Fajin për humbjen nuk e kanë gjyqtarët Kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta beson se është e pakuptimtë për të fajësuar gjyqtarët për humbjen 2 me 0 ndaj Mala
Zbardhet votimi në Kushtetuese, ja gjyqtarët që rrëzuan Elvis Rroshin Është zbardhur lista se si kanë votuar gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese në vendimin e marrë sot për rrëzimin e kërkesës
Avokati mashtron qytetarin: Dua 8 mijë euro për gjyqtaret dhe…(VIDEO) Fiks Fare denoncon skandalin e radhës në drejtësi, ku një avokat i mori 8 mijë euro një qytetari, me qëllim që ndikonte
E dini sa fitojnë gjyqtarët e Seria A në një sezon? Gjyqtarët e Serisë A fitojnë të gjithë së bashku 4 milionë euro në sezon. Në këtë mënyrë 22 gjyqtarë duhet të ndajnë kët
Pafajësi për “Hakmarrjen për Drejtësi”, KLD nis hetimet për pesë gjyqtarët Ditën e djeshme u publikua lajmi që grupit “Hakmarrja për drejtësi” i është dhënë pafajsia, vendim i cili shfaqi reagime
EMRAT/ Ja kush ishin gjyqtarët që i dhanë pafajësi bandës “Hakmarrja për drejtësi” Ditën e djeshme u dha lajmi se anëtarët e bandës “Hakmarrja për drejtësi” kanë marrë pafajsinë, lajm i cili ngjalli reag
Shpallën të pafajshëm “Hakmarrjen për Drejtësi”, ja kush janë gjyqtarët me 1.7 milion Euro pasuri Janë zbuluar emrat e gjyqtarëve që vendosën sot për të nxjerrë të pafajshme të gjithë bandën kriminale “Hakmarrje për Dr
"Gjyqtarët që nuk kanë kaluar vetting-un, jo në listat e kandidatëve" “Propozojmë që çdo gjyqtar apo prokuror që nuk ka kaluar përmes procesit të vetting-ut, por është dorëhequr, apo që nuk
VETTINGU/ Pesë gjyqtarët dhe prokurorët e huaj që do “shkundin” drejtësinë shqiptare Ditën e sotme në Tiranë kanë mbërritur ekspertët e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, një organizëm që do të mbikë
Simeone sulmon gjyqtarët: Tani e kuptoj pse kemi më shumë shanse në Champions Diego Simeone është tërbuar pas barazimit 1-1 në "Camp Nou" që solli dhe eliminimin e skuadrës së tij nga Kupa e Mbretit