999 rezultate për

gjyqtaret

Këta janë tre gjyqtarët që dhanë dënimin e Skënderbeut (FOTO LAJM) Vendimi i marrë në datën 21 mars për dënimin 10 vjeçar nga kompeticionet e UEFA-s për klubin e Skënderbeut, u bë publik
Marotta iu përgjigjet akuzave të Pochettinos për presionin mbi gjyqtarët Trajneri i Tottenham, Pochettino pretendoi se drejtuesit e Juventusit, Andrea Agnelli dhe Beppe Marotta bënë presion mbi
Haradinajt bën të mirin në Kuvend, shpreh keqardhje për gjyqtarët dhe prokurorët Po vazhdon internepanca në Kuvendin e Kosovës në lidhje me vendimin e qeverisë pvr rritjen e pagave. I ftuar në inter
KLD përcakton 3 gjyqtarët për konfliktet brenda FSHF-së Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka përcaktuar tre gjyqtarët që do të jenë anëtarë të zgjidhjes së konflikteve pranë Federa
Në Rusi, gjyqtarët mund të drejtojnë makinën në gjendje të dehur pa u ndëshkuar Policia ruse nuk do të kenë më të drejtën për arrestimin e gjyqtarëve në rast shkeljeje të kodit rrugor madje edhe në ra
KLD në drejtimin e Metës pezullon tre gjyqtarë në Durrës Këshilli i Lartë i Drejtësisë vendosi pezullimin e tre gjyqtarëve të Gjykatës së Apelit në Durrës. Lajmi bëhet i dit
Klopp: Rezultati final ishte i ndikuar nga arbitri Jurgen Klopp nuk është aspak i kënaqur me vendimet e arbitrave në barazimin 2-2 me Tottenhamin Pas ndeshjes trajneri
Mjekët në Kosovë kërkojnë të paguhen sa gjyqtarët e prokurorët Një grup punues është duke draftuar ndryshimet në Ligjin e Pagave ku pritet të bëhet kategorizimi i pagave për punëtorët
Lista e plotë, 57 gjyqtarët dhe prokurorët e parë që po kontrollohen nga Vettingu Vettingu ka nisur furishëm në sistemin e Drejtësisë në Shqëpëri. Në total, janë 57 gjyqtarë dhe prokurorë, që janë pë
Gjyqtarët dhe prokurorët do të sfidohen në letër Brenda muajit janar do të procedohet në Qeveri një projektligj që përmban të listuara rrethanat kur gjyqtarët e prokuror
DETAJET/ Vetingu fut në listën e zezë 28 prokurorë Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive jep sinjalin e parë për përmbushjen e pritshmërive të mëdh
Vulat e ish-Gjykatave Paralele, Institucionet e Dretësisë nuk i dinë ku janë Polemikat e krijuara rreth Marrëveshjes për Drejtësinë të arritur në Bruksel më datën 10 shkurt 2015 janë transetuar në
Këta janë gjyqtarët e Supremes që anuluan vendimin për rinumërim në Prishtinë e Prizren (FOTO LAJM) Katër gjyqtarë të Supremes kanë marrë dy vendime për që mos të ketë rinumërim të votave në Prishtinë dhe Prizren. At
VV dhe LDK nuk i bashkohen thirrjes në kuvend të koalicionit PAN Partia Demokratike e Kosovës ka bërë thirrje që deputetët ta lëshojnë seancën si një shënjë proteste ndaj misionit të BE
Incident në Vlorë, tentohet goditja e arbitrit Pas përfundimit të takimit Flamurtari-Kukësi 1-1, ka ndodhur një incident me gjyqtarët e takimit. Mësohet se tifozë
Sejdiu i kërkon Haradinajt të japë llogari për hyrjen e Malit të Zi në Kosovë Deputeti i pavarur Korab Sejdiu ka kërkuar video incizim për betimin e katër gjyqtarëve serbë të veriut. Sejdiu në se
Gjyqtarët shqiptarë thirren përsëri në ndeshje ndërkombëtare Prej datës 21 deri më 29 tetor, gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-s, Genc Nuza, kryesor dhe Bujar Selimaj asistent d
Gjyqtarët serbë pritet të betohen ndryshe para Thaçit Presidenti Hashim Thaçi ka ftuar të martën në kabinetin e tij gjyqtarët serbë për ta bërë betimin si gjyqtarë të Gjykatë
Arrihet rekordi historik i penalltive, shkak sistemi VAR Epoka e re e sistemit VAR (Video Assistant referee) ka ndryshuar rrënjësisht futbollin këtë sezon në Itali. Serie
Grushte e thikë në bark, dëshmitë e gruas dhe vajzës për burrin e dhunshëm shokojnë gjyqtarët Një baba është dënuar me 1 vit e 8 muaj burg nga Gjykata e Tiranës, pasi ka rrahur vazhdimisht të shoqen e tij dhe vajzë