999 rezultate për

gjyqesorit

Etika në gjyqësor, Arvizu: Me rëndësi pavarësia e gjyqësorit Presidenti Bujar Nishani u shpreh sot se pavarësisht arritjeve që janë bërë gjatë këtyre viteve në sistemin e drejtësisë
Sot nis punën Gjykata Administrative Nis sot punë Gjykata Administrative. Dy ditë më parë, nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Elvis Cefa u takua
Çomo anëtar në KLD, PD: Cënon pavarësinë e gjyqësorit Partia Demokratike kundërshtoi sot kandidaturën e Sokol Çomos si anëtar i KLD-së. Në një konferencë për shtyp, deputeti
Noteria ia lehtësoi punën gjyqësorit Puna e gjykatave dhe organeve administrative është lehtësuar nga veprimtaria e noterisë, duke mundësuar që qytetarët t,i
Sequi: Përmirësoni sistemin e drejtësisë Ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi vlerëson arritjet e bëra nga Shqipëria në fushën e drejtësisë por BE pret mira
Kryetarja e Gjykatës së Lartë Shpresa Beçaj përfundon mandatin Kryetarja e Gjykatës së Lartë Shpresa Beçaj në një takim me trupën gjyqësore ka njoftuar sot për përfundimin e mandatit
Nishani me gratë e gjyqësorit: Shqipëria ka nevojë për një kulturë të re politike (FOTO-LAJM) Gratë gjyqtare ishin të ftuarat e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani me rastin e festës së 8 Marsit, në një mbrëmj
Vlerësimi i karrierës së gjyqtarëve, hap i rëndësishëm në pavarësinë e gjyqësorit Procesi i mbështetjes dhe i gjykimit të karrierës së gjyqtarëve tanë, duhet të bëhet në një bazë transparente, ligjore d
Buxheti cënon pavarësinë e gjyqësorit Të martën Instituti i Kosovës për Drejtësi prezantoi raportin “Pavarësia Financiare e Pushtetit Gjyqësor: Analizë e Pava
Për dështimin e gjyqësorit nuk duhet gjykuar vetëm EULEX Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunacek është shprehur se për dështimin e gjyqësorit në Kosovë n
Priten reforma të reja në gjyqësor Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Fejzullah Hasani ka paralajmëruar reforma të reja në strukturën organizative të
MD-KLD, marrëveshje bashkëpunimi për monitorimin e gjyqësorit Ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi dhe zv/kryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Çefa nënshkruan sot memor
Diskutime për pr/rojektligjin për konfiskimin e pasurisë Ministria e Drejtësisë organizoi Debat Publik lidhur me Projektligjin për kompetencat e zgjeruara për konfiskimin e pasu
Ndryshime të ligjit, PZAP i raporton Kuvendit Anëtarët e Komisionit për amandamentimin e ligjit për zgjedhjet kanë vendosur të mërkurën që Paneli Zgjedhor për Ankesa
Topi: Pavarësia e gjyqësorit, jetik Kreu i shtetit dhe njëkohëshisht edhe kreu i KLD-së Bamir Topi e ka vënë theksin në pavarësinë e gjyqësorit. Duke folur
BE, tryezë për Konferencën e Gjyqësorit Zhvillohet sot në Tiranë Tryezë e Rrumbullakët për ndryshimin e ligjit për Konferencën Gjyqësore Kombëtare. Tryeza organ
Zhbogar premton përkrahje për kosolidimin e gjyqësorit Kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, Enver Hasani, ka pritur sot përfaqësuesin special të Bashkimit
Selimi: Situata e gjyqësorit, katastrofale Drejtoresha e shkollës së Magjistraturës Mariana Selimi ka ngritur shqetësimin për situatën në të cilën ndodhet sistemi
Becaj-Gaiani: Sfida e Gjyqësorit, lufta kundër korrupsionit Kryetarja e Gjykatës së Lartë Shpresa Becaj gjatë një takimi me ambasadorin italian në Shqipëri Massimo Gaiani është shp
Deutsche Welle:”Fitorja e Metës” nxjerr në pah neutralitetin e gjyqësorit Kultura e pandëshkueshmërisë së zyrtarëve shqiptarë si edhe sistemi gjyqësor janë bërë objekt i një shkrimi të publikuar