999 rezultate për

gjyqesorit

AAK: Arrestimet dëshmojnë lidhjen e fortë të pushtetit dhe gjyqësorit Partia opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka reaguar pas arrestimit të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje, deput
VV: Vendimi i Gjykatës Themelore i hap dyert kriminalizimit të gjyqësorit Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti sot konferencë për media ku u fol për vendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë lidhur me
Rinis mbledhja e ekspertëve, opozita lë takimin Update-Pas një pushimi për rreth dy orë i grupit të ekspertëve, ka rinisur sërish mbledhja për reformën në drejtësi. Esk
Zaganjori: Gjyqtarët do të mbështesin forcimin e shtetit ligjor I pranishëm në Konferencën Gjyqësore Kombëtare, Kreu i Gjykatës Kushtetuese, Xhezair Zaganjori është shprehur se në kush
Zaganjori: Garantim pavarësisë së gjyqësorit Delegacioni i Komisionit të Venecias është takuar edhe me kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori. Në fokus kanë që
Komisioni i Helsinkit: Ti jepet fund torturave Komiteti i Helsinkit në Maqedoni apelon për dhënien fund të torturave dhe zhvillimin e politikave për mbrojtjen nga këto
Berisha në sulm ndaj gjyqësorit: Merr urdhëra nga bastardi i bllokmenëve hoxhist Një reagim i menjëhershëm ka ardhur sot nga ish kryeministri Berisha, në lidhje me vendimin që është marë ndaj deputetëv
Marrëveshjen e gjyqësorit Ivanoviç e komenton nga burgu Arritjen e marrëveshjes së gjyqësorit ndërmjet Beogradit e Prishtinës, lideri i Iniciativës Qytetare SDP Oliver Ivanoviç
BDI kërkon transparencë për rastin “Puç” Bashkimi Demokratik për Integrim me vëmendje të theksuar po ndjek zhvillimet në lidhje me akuzat për përpjekje për rrëni
Avokati i Popullit: Kosova dështoi më 2014 Avokati i Popullit Sami Kurteshi ka vlerësuar se viti 2014-të është përmbyllur me dështim. "Këtë vit e kemi vërejtur
Nishani shpall listën e kandidatëve për Gjykatën e Lartë Presidenti Nishani ka shpallur listën e konkurentëve si kandidatë për anëtarë të Gjykatës së Lartë. Në mesin e tyre, 15
Raporti i KiE për Shqipërinë: Opozita të ndërpresë bojkotin, sfidë pavarësia e gjyqësorit Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka miratuar raportin për Shqipërinë.‎ Asambleja ka vlerësuar progres
Plas sherri BDI - PDSH Protestat që kanë përfshirë Maqedoninë janë kthyer në mollë sherri mes PDSH-së dhe BDI-së. Partia Demokratike Shqipta
Nishani shpall listën e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës së Lartë Presidenti i Republikës Bujar Nishani pas realizimit të procesit të njoftimit publik për vijimin e procedurave ligjore p
Barroso tek Krimet e Rënda: Fuqizimi i gjyqësorit me rëndësi kritike Në vijim të vizitës së tij në Tiranë, Presidenti i Komisionit Evropian, José Manuel Barroso vizitoi pasditen e sotme edh
Rama: ‘Gatet’ e Gjyqësorit do shoqërojnë Gaten e Lazaratit Kryeministri Edi Rama përgëzoi sërish sot policinë dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për punën e mirë të bërë në L
Nishani merr në mbrojtje gjyqtarët Presidenti Bujar Nishani vuri sot në dukje se lufta kundër korrupsionit në radhët e gjyqësorit po dëmtohet nga retorikat
Lazarati nuk është i paprekshëm Qeveria Rama-Meta janë të vendosur në punën e tyre për të mos lejuar që segmente të gjyqësorit të cënojnë luftën ndaj ko
Moggi akuzon: Galliani, krijuesi i Calciopoli-t Për Luciano Moggin, mbrojtja më e mirë është sulmi. Ish drejtuesi i lartë i Juventusit vjell vrer ndaj Adriano Gallianit
Bashkëpunim më i ngushtë mes gjyqësorit të Prishtinës dhe Tiranës Një bashkëpunim edhe më i ngushtë mes gjyqësorit në Prishtinë dhe atij në Tiranë ishte ajo që u kërkua në një takim mes