999 rezultate për

gjyqesore

Françeska Jaçe në gjyq për shkelje të rregullave të qarkullimit Së fundmi ne e pamë Françeska Jaçen në spektaklin e bukurisë “Miss Universe”, që u mbajt në Tiranë. Duket se përtej suks
Gjykata e Apelit liron nga burgu 18-vjeçaren Orialda Kajtazi Gjykata e Apelt ka lënë të lirë 18-vjeçaren, ­Orialda Kajtazi, e cila që prej një muaji qëndronte në burgun e grave në T
Pse nuk hetohen zyrtarët e lartë? nga Besnik MUÇI* Si çdo jurist dhe prokuror në Shqipëri po ndjek me shumë vëmendje zhvillimet në lidhje me reformën në
Shtyhet seanca për rastin “Puç” Seanca gjyqësore për rastin “Puç” është anuluar. Prokuroria ka propozuar t’i merret pasaporta liderit të LSDM-së Zoran Z
Krimet e Rënda çojnë për gjykim gjyqtarin që manipuloi vendimet gjyqësore Krimet e Rënda kanë çuar për gjykim gjyqtarin e Sarandës, i cili ka pranuar rryshfet për të manipuluar vendimet gjyqësor
Nesër seanca e parë gjyqësore kundër Zaev Nesër do të mbahet seanca e parë gjyqësore për rastin "Puç" në të cilën i akuzuari i katërt është kryetari i LSDM-së, Zo
Zaev më 5 gusht në Gjykatë për rastin "Puç" Autoritetet gjyqësore në Maqedoni kanë informuar se seanca gjyqësore për rastin “Puç” ndaj liderit opozitar Zoran Zaev d
"Puç", seanca e parë gjyqësore më 5 gusht Me pesë gusht do të mbahet seanca e parë gjyqësore për rastin "Puç", pjesë e të cilit është dhe lidëri i partisë më të m
Bombat e opozitës nervozojnë kreun e antikorrupsionit Kryetari i Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Goran Milenkov refuzoi të komentojë nëse ai do të përgat
Prokurorë dhe ekspertë zbresin në Lazarat Në orët e para të ditës, prokurorë dhe oficerë të policise gjyqësore kanë zbritur në brendësi të fshatit Lazarat, për mb
Përfundon seanca gjyqësore, Muja: Jam i pafajshëm Update - Ka përfunduar seanca gjyqësore kundër Ramadan Mujës dhe të tjerëve. Gjykata pritet të marrë vendimin Edhe pas
Mërgim Lushtaku: Baba, në rini luftove e tani po të burgosin Djali i Sami Lushtakut, Mërgim Lushtaku ka shkruar një status në Facebook, ku thotë se babait të tij rinia i shkoi malev
Mitrovicë, vijon seanca gjyqësore kundër Ivanoviqit Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës vazhdon seanca kundër Oliver Ivanoviqit dhe 4 të akuzuarve të tjerë, rreth n
Në 17 prill seanca e radhës për dhunën në Kuvend Për shkak të mungesës së anëtarit të trupës gjyqësore, është shtyrë seanca gjyqësore ndaj Gent Strazimirit. Seanca e rad
Historia e dështimeve më të bujshme të prokurorisë Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli dje të pafajshëm të akuzuarin për vrasjen e komisarit Dritan Lamaj, Arben Frroku.
Ambasada e SHBA: Prokuroria të përmbushë detyrimet Ambasada e SHBA ka reaguar në lidhje me çështjen "Doshi", ndërsa ka nënvizuar faktin që Prokuroria të përmbushë detyrime
Zaev: VMRO dhe BDI së bashku kanë emëruar prokurorë Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka akuzuar partitë VMRO-DPMNE dhe BDI se kanë bashkëpunuar në rrënimin e sistemit gjyqësor,
Zaev: Ja si VMRO dhe BDI montuan proceset gjyqësore Zoran Zaev gjatë publikimit të bombës 12-të shpalosi disa procese të montuara gjyqësore mes VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së.
Zbulohet arsyeja e besnikërisë së Thaçit ndaj Mijallkovit Kontesti gjyqësor për qendrën tregtare dyshohet të jetë arsyeja për besnikërinë e Menduh Thaçit ndaj Sasho Mijallkovit.
LSDM: VMRO- DPMNE dhe BDI kanë montuar vendime gjyqësore Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në konferencën për shtyp ka publikuar të dhëna të reja në lidhje me abuzimet e qeverisë.