E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

gjyqesore

Dënim kolektiv për grevistët në gjykata Administrata gjyqësore, e cila u fut në grevë dhe kërkoi kompensime për paga, tani do të marrin pagë më të vogël për 40
E konfirmon EULEX-i, seancat e caktuara për nesër janë anuluar Ndonëse të premten deputetët e Kuvendit të Kosovës miratuan me shumicë votash projektligjin për ratifikimin e marrëveshj
Konferenca Gjyqësore dënon sulmet ndaj gjyqtarit Aliaj Nuk kanë qënë të paktat rastet kur Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka sulmuar Gjykatën e Tiranës në lidhje me vendim
Gjykata e Apelit lë në burg drejtoreshën e Jetimores Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në qeli drejtoreshën e Qendrës Rezidenciale të fëmijëve, Albana Llazani, ndërsa akuz
Administratës gjyqësore protestoi para Ministrisë së Drejtësisë Anëtarë të Sindikatës së punëtorëve nga drejtoria, organet e jurisprudencës dhe të shoqatave të qytetarëve (DOJSH) dhe t
Xhamia e Namazgjasë fiton betejën gjyqësore Pavarësisht kundërshtisë për ndërprerjen e punimeve për ndërtimin e Xhamisë së Namazgjasë, me pretendimin se shkatërrohe
Shtyhet seanca gjyqësore e ‘Rover’, Boshkoski ende në burg Seanca gjyqësore për rastin “Rover” është shtyrë përsëri për 9 maj, ndërsa deri më tani Ljube Boshkovski ende mbetet në
Arrestohet sërish Visar Ymeri Mëngjesin e ditës së sotme rreth orës 10:00, policia ka arrestuar sërish kryetarin e VETËVENDOSJE!-s, Visar Ymeri. Këtë
Sot zhvillohet seanca gjyqësore për ‘Grupin e Kumanovës’ Gjatë ditës së sotme do të zhvillohet seanca gjyqësore për vlerësimin e aktakuzës për tetë persona, të cilët akuzohen pë
Hahn mbledhje urgjente për Maqedoninë me Vajgl, Hovit dhe Kukan Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Hahn, mëngjesin e ditës së sotme ka organizuar një takim urgjent
Anulohet seanca gjyqësore e rastit "Lagjja e Trimave" Shtyhet seanca gjyqësore e mbyllur e rastit “Lagjja e Trimave – Kumanovë” e cila ishte parashikuar qw tw mbahej ditwn e
Nis greva 3-ditore e gjyqësorit, i bashkohet 95% e administratës Ashtu siç u paralajmërua, administrata gjyqësore e nisi grevën tre ditore në tërë Maqedoninë, me të cilën grevë kërkohen
Manjani vë me shpatulla pas murit gjyqtarët: Po punoni si për ditën e fundit! Në vazhdën e akuzave, Manjani nuk ka lënë as sot kritikat ndaj gjyqtarëve, me theks të veçantë në zgjatjen e punës pa nj
Nis seanca gjyqësore ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes (FOTO LAJM) Sapo ka nisur seanca gjyqësore ndaj deputetit Glauk Konjufca, sekretarit Dardan Molliqaj dhe aktivistëve tjerë të Lëvizj
Vijon seanca gjyqësore për "Grupin e Kumanovës" Pritet të vazhdojë sot në Shkup seanca gjyqësore për rastin "Lagjja e Trimave". Seanca gjyqësore u tentua të mbahet në f
23 të pandehur akuzohen për 29 vepra penale Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër 23 pandeh
Bojkoti i avokatëve lë pezull dënimin për Mziun Për shkak të mungesës së avokatëve, të cilët janë në bojkotin tre ditor, kjo është bërë shkak duke lënë pezull dënimin p
Nis bojkoti 3 ditor i avokatëve në Tiranë Për shkak të bojkotit tre ditor të avokatëve, seancat gjyqësore në të gjithë vendin do të shtyhen. Mësohet se avokatët k
Vëllai i Komandant Malishevës: Ja çfarë më tha Ali Ahmeti Azir Krasniqi, familjari i Muhamed Krasniqit, komandant Malisheva kishte ardhur nga Kosova për të marrë pjesë në seancën
"Grupi i Kumanovës", ja si rrodhi seanca e sotme gjyqësore Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, sot eshte zhvilluar procesi gjyqësor ndaj "Grupit të Kumanovës". Prokurori Na