999 rezultate për

gjyqesore

Antikorrupsioni/ Prokurori amerikan monitoron seancën gjyqësore ndaj Majlinda Andreas Gjon Juncaj, prokurori shqiptaro-amerikan prej një viti i vendosur në njësinë antikorrupsion pranë Prokurorisë së Krimev
Tensione të mëdha për seancën gjyqësore për Brexit-in A mund ta nisë qeveria britanike Brexit-in pa miratimin e parlamentit? Kjo është pyetja për të cilën do të vendosë gjyka
Babai i viktimave të Rrokut paditi Ardit Gjebrenë, ja çfarë vendosi gjykata Moderatori i mirënjohur Ardit Gjebrea është deklaruar si i pafajshëm nga Gjykata e Tiranës, i cili u padit nga Faslli C
EMRAT/ Furtunë në gjykata, ja ndryshimet e rendësishme të miratuara sot nga KLD Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka miratuar sot një serë vendimesh të rendësishme sa i përket emërimeve të disa gjyqtarëve
Anulohet seanca për "Puçin", Janeva sherr me gjykatësen Gjatë seancës së sotme gjyqësore, Prokurororja speciale Katica Janeva ka kërkuar nga gjykata që të mos shtyhen më seanca
Çudira shqiptare/ Gjyqtari shtyn seancën për të ndjekur një ndeshje futbolli Kombëtarja shqiptare e futbollit gjithnjë është në vëmendje mediatike kur ka për të luajtur ndeshje zyrtare, sidomos ato
Ndalohet biznesmeni që i dha ryshfet 18 mijë euro oficerit të policisë gjyqësore (VIDEO) Uniformat blu kanë bërë të mundur ndalimin e biznesmenit Gani Manollari, i cili i dha ryshfet 18 mijë euro oficerit të P
Kjo është lista e personaliteteve që do të takojë Hahn në Shkup (FOTO LAJM) Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i Bashkimit Evropian Johannes Hahn nesër pritet në Shkup, ku, sipas agjend
KE do t'i kërkojë Maqedonisë dhomë speciale gjyqësore Raporti i ri për përparimin e Maqedonisë në të cilin pritet ta publikojë KE-ja do të ketë një pjesë të veçantë dedikuar
Gjendet i vdekur gjykatësi që urdhëroi ekzekutimin e dy poetëve Gjendet i pajetë në banesën e tij ish-gjyqtari, Subi Sulçe. Mësohet se ish-gjyqtari 83-vjeçar Subi Sulçe jetonte i vetëm
“Revolucioni Shumëngjyrësh” sërish në protesta “Revolucioni Shumëngjyrësh” ka bërë thirrje për një tubim për të mbështetur aktivistin Pavle Bogoevski i cili nesër duhe
Specialja fillon zgjedhjen gjyqtarëve Zyrtarë të Bashkimit Evropian (BE) e kanë vlerësuar si hap të rëndësishëm zgjedhjen e gjyqtarëve të Panelit Ndërkombëtar
Denoncimi i prokurorit/ Shoqërohet Saimir Kodra (VIDEO) Pas përfundimit të emisionit “Opinion” në TV Klan, oficerë të policisë gjyqësore Tiranë, kanë shoqëruar drejtuesin e emi
SHBA/ Pedofili sulmon prokurorin gjatë seancës gjyqësore (VIDEO) Ky është momenti kur një pedofil tenton të godasë me një mjet metalik prokurorin në sallën e gjyqit ku ai po gjykohej.
Dështon seanca Gjyqësore në rastin e Azem Sylës Seanca e mundësisë së veçantë hetuese në rastin e Azem Sylës dhe të tjerëve të dyshuar për krim të organizuar në rastin
Vrasja e Ilia Karelit, gardianë të burgut grek pranojnë dhunën Ditën e sotme është zhvilluar në Greqi seanca gjyqësore ndaj gardianëve që torturuan deri në vdekjen shqiptarin Ilia Kar
"Arratiset" me një djalë, ja çfarë historie shpik për tu justifikuar Një 18-vjeçare për t’i “shpëtuar” reagimit të babait për largimin e saj pa adresë nga shtëpia ku banonte në Greqi dhe pë
Adem Grabovci humb betejën e parë gjyqësore me Insajderin Gjykata Themelore e Prishtinës ka hedhur poshtë kërkesën e Adem Grabovcit për ndalimin e publikimit të përgjimeve. "
Vrasja e turistit rus/ I akuzuari kallëzon oficerin e Policisë Gjyqësore Biznesmeni i arrestuar për vdekjen tragjike të turistit rus në Himarë ka kallëzuar në Prokurori oficerin e Policisë Gjyq
Dëshmitarët e ‘Lagjja e Trimave’ në seancë gjyqësore Sot në Gjykatën Penale në Shkup janë duke dëshmuar dëshmitarët e mbrojtur, në lidhje me ngjarjet e fundit të vitit të ka