999 rezultate për

gjyqesore

Atentati me snajper, nis gjyqi ndaj Ergys Kolaveri Ka nisur seanca gjyqësore ndaj Ergys Kolaveri, i dyshuar si autor i atentatit me snajper në burgun e Vaqarrit ndaj Gazmi
Dy vite nga "Lagja e Trimave", MPB kërkon anulimin e seancës gjyqësore Kanë kaluar plot dy vite nga ngjarja që tronditi Kumanovën në "Lagjen e Trimave", ku humbën jetën 10 pjestarë të grupit
Vendimi, ja faktet që provojnë se Aleksandër Kurtin s’e vrau Mark Frroku Gjykata e Tiranës zbardhi arsyetimin e vendimit të pafajësisë së Kristian Marinajt, i akuzuar si bashkëpunëtor i ish-dep
Flet ekzekutori i të riut në Vlorë: Nisi si një grindje Gazi Tozaj, i riu që u arrestua dje për vrasjen e 33-vjeçarit në Vlorë dhe plagosjen e disa të tjerëve ka rrëfyer detaje
LIVE/ Haradinaj gati për seancën gjyqësore në Francë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka mbërritur në sallën e gjykatës franceze në Colmar. Hara
Policia arreston aktivistin e VV-së gjatë seancës gjyqësore Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë seancës gjyqësore që u mbajt ndaj aktivistëve të Vetëvendosjes, Frashër Krasniqit,
Rusia miraton ligjin për transmetimin e proceseve gjyqësore Duma shtetërore e Rusisë e ka miratuar legjislacionin me të cilin shtohet kufizimi i transmetimeve të drejtprdrejta të p
Manevski: Procedurat gjyqësore në gjuhë tjetër nuk kanë bazë kushtetuese Ish ministri i drejtësisë Mihajllo Manevski, gjatë një interviste për "Dnevnik", ka thënë se procedurat gjyqësore që udh
Shullazi mbetet pa avokatë, dështon sërish seanca gjyqësore Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në ballafaqimin ndërmjet Emiliano Shullazit dhe biznesmenit Ylvi Beqaj. Shkak është
Vrasja e Elton Çiçës, gjykata lë në burg Renato Milloshin Gjykata e Tiranës ka vendosur që të lejë në qeli, Renato Milloshin, djalin e ish-drejtuesit komunist Hysni Milloshi.
Sor merret vendimi, fillon seanca për Ramush Haradinajn (VIDEO) Ka filluar seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Kjo është seanca e dytë gjyqësore,
Dekriminalizimi, KQZ hedh poshtë Prokurorinë: Gaçi dhe Prenga nuk preken Në një deklaratë për shtyp zëdhënësja e KQZ ka deklaruar se nga 140 deputetë, 121 prej tyre janë të pastër nga çështjet
Dy orë para seancës gjyqësore Shullazi dërgohet në spital (VIDEO) Ditën e sotme pritej që të zhvillohet gjyqi i Emiljano Shullazhit, por mësohet se seanca me shumë mundësi do të shtyhet
Vazhdon seanca gjyqësore për "Lagjen e Trimave", mes 50 dëshmitarëve ka dhe politikanë Nesër vazhdon seanca gjykuese për rastin e "Lagjes së Trimave" në Kumanovë, ku pritet të dëgjohen dëshmitarët e palës mb
Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku pritet të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradimin e liderit të AAK-së Serbi
LAJMI I FUNDIT / Haradinaj del para gjykatës, javën tjetër jepet vendimi Ka nisur sot në orën 11 seanca gjyqësore ndaj Ramush Haradinajt në Colmar të Francës, ku pritet të shqyrtohen provat e S
Haradinaj sot del para Gjykatës franceze Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, sot pritet të dalë para Gjykatës në Francë. H
Sot mbahet seanca gjyqësore për sulmin kundër Kuvendit të Kosovës Sot në objektin e Departamentit për Krime të Rënda mbahet seanca ndaj të dyshuarve për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës,
VMRO: Zaevi kërkon të shpëtojë nga drejtësia për "Ryshfeti"-n Nga VMRO-DPMNE-ja kanë bërë me dije se referuar shtyrjes së seancës gjyqësore për rastin "Ryshfeti" në të cilin lideri i
Rryshfeti/ Shtyhet seanca gjyqësore për gjyqtaren Majlinda Andrea Seanca gjyqësore për gjyqtaren Majlinda Andrea është shtyrë për në datën 30 janar. Mësohet se shkak është bërë mungesa e