999 rezultate për

gjyqesore

Sot mbahet seancë e re gjyqësore për rastin Sopoti Sot në Gjykatën Themelore Shkupi 1 duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin "Sopoti", ku akuzohen 10 persona për terr
Ndiqte dhe e tmerronte ish-gruan e vet, arrestohet 35-vjeçari nga Tirana Një burrë i divorcuar, që ishte kthyer në makthin e gruas që kishte pasur më parë, u arrestua nga Policia e Tiranës.
Seancë e re gjyqësore për sulmuesin e Shekerinskës në Kuvend Në Gjykatën Themelore Shkup 1 sot do të gjykimi i Pançe Angellov, për sulmin ndaj Radmilla Shekerinskës në Kuvend më 27
Rasti i Kumanovës, 3 milionë euro shpenzime gjyqësore Nëse 37 të akuzuarit e Kumanovës shpallen fajtor për veprën për të cilën akuzohen dhe nëse gjykata vendos që harxhimet g
Shtyhet seanca gjyqësore kundër Gruevskit Për shkak të mungesës së njërit nga të akuzuarit në seancën e sotme për rastin “shuplakat e porositura në Qendër”, është
Gruevski sot në karrigen e të akuzuarit Sot është caktuar seancë e re gjyqësore në Gjykatën Penale në lidhje me rastin “shuplakat e porositura”, ngjarje e ndodh
Shtyhet seanca gjyqësore për rastin "Ryshfeti" Gjykimi për rastin "Ryshfeti", ku i akuzuari kryesor është kryeministri i vendit Zoran Zaev, është shtyrë për 20 tetor s
Rikthehen akuzat gjyqësore në rastin "Cristiano" Sipas raporteve të fundit në Spanjë, agjenti i Cristiano Ronaldo është ai që tani po akuzohet në rastin ‘Cristiano’ ku l
600 kg marijuanë në gomone, arrestohen dy vlonjatët Dy shqiptarë me inicialet R.L. 30 vjec dhe D. H. 23 vjec, të dy nga Vlora janë arrestuar nga Guardia di Finanza e Barit
Nuk ka ndarje? Angelina dhe Brad Pitt ndalin procedurat e ndarjes Angelina Jolie dhe Brad Pitt mesa duket nuk dëshirojnë më që të shkurorëzohen. Kështu së paku kanë pohuar për revistë
Presidenti polak nënshkruan njërën prej tri reformave gjyqësore Zyra e presidentit të Polonisë, Andrzej Duda, tha se ka nënshkruar në ligj njërën prej tri reformave në gjyqësi, të cila
BE i kërkon Polonisë të pezullojë reformat gjyqësore Komisioni Evropian i bëri thirrje Polonisë të pezullojë reformat kontroverse gjyqësore, të cilat, sipas tij, “do të kenë
Shtyhet për në shtator seanca gjyqësore për rastin "Fortesa 2" Gjykimi për rastin “Fortesa 2” është anuluar edhe sot ndërsa seanca e radhës është caktuar për 26 shtator. Ish drejt
Shtyhet seanca gjyqësore për procesin e PSP-së "Fortesa 2" Procesi gjyqësor "Fortesa 2" është shtyrë për më 26 shtator sepse avokatët mbrojtës, Ljupço Shvërgovski dhe Mile Petrovs
Shtyhet seanca gjyqësore kundër Gruevskit dhe të tjerëve Seanca gjyqësore kundër Nikolla Gruevskit, Mile Janakieskit, Daniela Rangellovës dhe disa të tjerëve, është shtyrë për m
Seanca e radhës gjyqësore kundër Zaevit, kësaj radhe si kryeministër Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, duhet të paraqitet në seancë gjyqësore për lëndën ”Ryshfeti”, për herë të parë si
Këshilli gjyqësorë, shkarkon gjykatësen e cila ishte kundër 'bombave" Gjykatësja Sllavjanka Jankoska, e cila ishte kundër "bombave" tashmë nuk është gjykatëse, pasi është shkarkuar. Kësht
Polici tradhton ministrin Demiraj, e filmoi fshehurazi me kamerën e shërbimit (VIDEO) Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj është filmuar fshehurazi nga një vartësi i tij teksa ishte duke diskutuar me disa of
A ka një puç ndaj Dritan Demirajt nga vartësit në ministrinë e Brendshme? (VIDEO) Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj është filmuar fshehurazi nga një vartësi i tij teksa ishte duke diskutuar me disa of
Ministrja e Bashës "kreh" administratën, shkarkon oficerin e policisë gjyqësore Ministria e Drejtësisë e Bashës ka lajmëruar një tjetër shkarkim për akuzën përfshire në fushatë zgjedhore. Pas shka