999 rezultate për

gjyqesore

Rrëfimi rrënqethës i dëshmitarit në seancën gjyqësore ndaj Shefqetit Ilir Mustafa, nga Prishtina, pak kohë pasi kishte braktisur punën si kamerier në një nga klubet më të njohura në kryeqyt
Nesër disa nga lëndët e PSP-së në seancë gjyqësore Këtë javë në Gjykatën Penale do të jenë shumë persona të akuzuar në lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Nga e marta
Vdekja e 7-vjeçares nga gripi, policia gjyqësore heton mjekët Një vajzë 7 vjeçe humbi jetën pak orë pasi mbërriti në spitalin e Durrësit pasi ishte prekur nga gripi ndërsa prindërit
Në këtë datë rifillon gjykimi i rastit Monstra Pas kthimit në rigjykim, Gjykata Themelore në Shkup ka caktuar seancën e parë gjyqësore për rastin “Monstra”. Pas kth
Fillon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes Ka nisur seanca gjyqësore për katër deputetët e akuzuar të VV’së për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në shqyrti
Këtë javë mbahen seanca gjyqësore për katër lëndë të PSP-së Për këtë javë janë caktuar katër seanca gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PSP). më 26 dhjetor janë ca
PSP-ja këtë javë me 7 seanca gjyqësore Në sallat gjyqësore të Gjykatës penale këtë javë janë mbajtur madje shtatë seanca për lëndët e PSP-së. Në bankën e të
Seancë gjyqësore për rastin "Sopoti" Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë për rastin “Sopoti” në të cilin dhjetë persona akuzohen për terrorizëm.
Seance gjyqësore në Selanik për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Gjykatën në Selanik sot duhet të mbahet seancë për kërkesën e autoriteteve të Maqedonisë për ekstradimin e ish-shefav
Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe
E FUNDIT/ Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit Është shtyrë sërish seanca gjyqsore ndaj Emiljano Shullazit e parashikuar për sot. Nga raportimet e para mësohet se
Aktgjykim i ri PPS-së për lëndën "Dhunë në Qendër" Gjykata Penale – Shkup sot duhet ta sjellë aktvendimin për të akuzuarin e pestë në lëndën e PPS-së “Dhunë në Qendër”, Jo
Pranimi i fajit nga të akuzuarit, ndihmon proceset gjyqësore Gjykata Penale e Shkupit ka marrë vendimin e dytë lidhur me rastet e ngritura nga Prokuroria Speciale Publike, e që ndër
KKP i përgjigjet ankesave: Nuk jemi gjykata Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i gjendur përballë shumë ankesash ka sqaruar në një deklaratë për shtyp rolin e tij
Shtyhet për më 14 nëntor seanca gjyqësore për rastin "Trust" Seanca e sotme gjyqësore për rastin “Trust” në të cilën i akuzuari i parë është biznesmeni dhe pronari i TV Nova, Sead K
Shtyhet përsëri seanca gjyqësore kundër Vlladimir Taleskit Seanca gjyqësore për rastin "Transporter" ku i dyshuar i parë është kryetari i Komunës së Manastirit, Vlladimir Taleski
Dy vite proces gjyqësorë, shpenzime marramendëse për Grupin e Kumanovës Sot në Gjykatën Themelore të Shkupit u dha vendimi për 33 persona të rastit të "Kumanovës", të cilët gjithsej u dënuan m
Reagon Kosova për arrestimin e gazetarit Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e dënon arrestimin e kolegut dhe anëtarit të AGK-së, Blerim Uka në Shkup të Maqedoni
Nesër seancë gjyqësore për "Lagjen e Trimave", MPB me njoftim të rëndësishëm Nesër në Sektorin për Punë të Brendshme në Shkup do të mbahet seancë gjyqësore për rastin e Kumanovës, ndërsa Ministria
Kërcënoi një gazetar në 2014-ën, sot u dënua nga gjykata Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar sot me gjobë prej 500 euro ish-zyrtarin e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë