999 rezultate për

gjyqesore

Njeriu që mundi prokurorët vendorë dhe ndërkombëtarë Fatmir Limaj që nga paslufta kaloi nëpër shumë procese gjyqësore në të cilat asnjëherë deri tash nuk u shpall fajtor.
Vrau 23 vjeçarin, ulërimat e nënës së autorit shtyjnë seancën gjyqësore Ulërimat dhe thirrjet e nënës së Elvis Hoxhaj, në seancën gjyqësore për vrasjen e Hermes Beqirit, kanë shkaktuar kaos dh
Rasti Almiri, nesër mbahet seanca gjyqësore Nesër do mbahet seanca e radhës për rastin e Almir Aliut. Trupi gjykues në krye me Maja Denkovska do të kumtoj nëse orga
Jahjaga nuk shkon në seancën gjyqësore Është mbajtur seanca dëgjimore në lidhje me padinë për shpifje ndaj ish-Presidentes Atifete Jahjaga. Jahjaga ka mungu
Reformat gjyqësore, kjo është shqiptarja që do të këshillojë Zaev Profesoreshat e të drejtës penale Besa Arifi dhe Gordana Lazhetiq do të këshillojnë kryeministrin Zaev në trupin e ri kë
Nesër seancë gjyqësore për rastin e Almir Aliut Nesër në Gjykatën Themelore në Kumanovë nesër pritet të mbahet seanca e radhës për rastin e katërvjecarit Almir Aliut. S
Plas debati në gjyqin Xhikës, dorëhiqet gjyqtarja Seanca gjyqësore ndaj ish-kreut të ARRSH-së, Dashamir Xhika dhe 9 të pandehurve të tjerë është shoqëruar me debate të as
Zaev sot në seancë gjyqësore për rastin "Ryshfeti" Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë seanca gjyqësore për lëndën “Ryshfeti”, në të cilën i akuzuar është kryeministr
Rrëfimi rrënqethës i dëshmitarit në seancën gjyqësore ndaj Shefqetit Ilir Mustafa, nga Prishtina, pak kohë pasi kishte braktisur punën si kamerier në një nga klubet më të njohura në kryeqyt
Nesër disa nga lëndët e PSP-së në seancë gjyqësore Këtë javë në Gjykatën Penale do të jenë shumë persona të akuzuar në lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Nga e marta
Vdekja e 7-vjeçares nga gripi, policia gjyqësore heton mjekët Një vajzë 7 vjeçe humbi jetën pak orë pasi mbërriti në spitalin e Durrësit pasi ishte prekur nga gripi ndërsa prindërit
Në këtë datë rifillon gjykimi i rastit Monstra Pas kthimit në rigjykim, Gjykata Themelore në Shkup ka caktuar seancën e parë gjyqësore për rastin “Monstra”. Pas kth
Fillon seanca ndaj deputetëve të Vetëvendosjes Ka nisur seanca gjyqësore për katër deputetët e akuzuar të VV’së për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend. Në shqyrti
Këtë javë mbahen seanca gjyqësore për katër lëndë të PSP-së Për këtë javë janë caktuar katër seanca gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike (PSP). më 26 dhjetor janë ca
PSP-ja këtë javë me 7 seanca gjyqësore Në sallat gjyqësore të Gjykatës penale këtë javë janë mbajtur madje shtatë seanca për lëndët e PSP-së. Në bankën e të
Seancë gjyqësore për rastin "Sopoti" Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë për rastin “Sopoti” në të cilin dhjetë persona akuzohen për terrorizëm.
Seance gjyqësore në Selanik për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit Në Gjykatën në Selanik sot duhet të mbahet seancë për kërkesën e autoriteteve të Maqedonisë për ekstradimin e ish-shefav
Vazhdon seanca gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe
E FUNDIT/ Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazit Është shtyrë sërish seanca gjyqsore ndaj Emiljano Shullazit e parashikuar për sot. Nga raportimet e para mësohet se
Aktgjykim i ri PPS-së për lëndën "Dhunë në Qendër" Gjykata Penale – Shkup sot duhet ta sjellë aktvendimin për të akuzuarin e pestë në lëndën e PPS-së “Dhunë në Qendër”, Jo