999 rezultate për

gjyqesore

Shtyhet gjyqi për "atentatorin" e Lulzim Berishës Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur që seanca gjyqësore për Ahmet Ajetin, i konsideruar si truri i “Bandës së Durrësi
Flet gazetari italian: Çfarë ndodhi sot në seancën gjyqësore të bandës së Habilajve Gazetari Dario De Luca i MeridioNews, në një lidhje telefonike për Fax News foli mbi seancën gjyqësore të zhvilluar ditë
I zhvati 8 mijë euro 36-vjeçares, lihet në burg juristi në Korçë Është lënë në burg juristi i Hipotekës në Korçë Elvis Gjata. Ai akuzohet për mashtrim kryer në bashkëpunim. Sipa
Avokati qetëson veteranët fallco: Edhe disa vite do të merrni pension Arianit Koci, përmes një postimi në Facebook ka treguar se kur, eventualisht, mund t’i hiqet një individi statusi i vete
AKU zbaton ligjin ndërsa gjyqtari mbron shkelësit, a do të bëjë drejtësi KLD? Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka çuar në Këshillin e Lartë të Drejtësisë gjyqtarit e Gjykatës së Shkallës së Parë Admin
"Monstra", anulohet sërish seanca gjyqësore Seanca gjyqësore për rastin Monstra në të cilën duhet të dëgjohen dëshmitari i mbrojtur është anuluar sërish për shkak t
Anulohet seanca gjyqësore për rastin "Monstra" Për shkak të mungesës së kushteve teknike për dëgjimin e dëshmitarit të mbrojtur, seanca e sotme për rastin “Monstra” ës
Ndryshojnë tarifat, sa do të paguani në gjykata për çështjet Nga 1 qershori i këtij viti ka hyrë në fuqi ligji “Për tarifat gjyqësore në Republikën e Shqipërisë”, i miratuar një vit
Si bëhej Vettingu në drejtësi 100 vite më parë në Shqipëri Tashmë prej disa kohësh, Vettingu ka vënë në sitë prokurorët dhe gjyqtarët. Ka qenë studiuesi Hasan Bello i cili më a
Edhe në Zvicër mjekët gabojnë, si ia hoqi gabimisht gjinjtë një gruaje Si rezultat i këtij gabimi, ai pacientes së prekur ia ka amputuar të dy gjinjtë, edhe pse bëhej fjalë vetëm për një tumo
Çështja Xhafaj, oficerët gjyqësorë zbarkojnë në PD Pas publikimit të audiopërgjimit të vëllait të Agron Xhafajt, oficerët e policisë gjyqsore kanë zbarkur në PD. Kjo p
Mbahet seanca gjyqësore për gazetarin Llatas Në Gjykatën Penale sot vazhdon seanca për rastin ‘Total’, ku i dyshuar kryesor është gazetari Dragan Pavlloviq Llatas.
Arrestohet biznesmeni i njohur i ndërtimit në Tiranë Policia e Tiranës ndaluar një shtetas në Tiranë pasi ai akuzohet për falsifikim dokumentesh dhe mashtrim me pasoja të rë
Thaçi kërkon shtyrjen e seancës gjyqësore, ka hallin e shqipes Të akuzuarit për manipulime zgjedhore Bedredin Ibraimi dhe Menduh Thaçi kërkojnë që seanca e sotme të anulohet, në mënyr
Fyejnë e kërcënojnë gjyqtaren, babë e bijë përfundojnë në pranga Gjatë një seance gjyqësore në Shkodër, babë e bijë kanë ofenduar dhe kërcënuar gjyqtaren e çështjes. Në këtë mënyrë f
Seancë e re gjyqësore për rastin "Tank" Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për lëndën e Prokurorisë Speciale “Tank” i cili ka të bëjë me blerjen e
Seanca gjyqësore për rastet "Spiuni" dhe "Shuplakat" Në gjykatën Penale për sot janë caktuar seanca dëgjimore për dy lëndë, “Spiuni” dhe “Shuplakat”, që ka të bëjë me dhunën
Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për tentimin për vrasje të deputetit Ziadin Sela, që ndo
Anulohet seanca gjyqësore për rastin "Monstra" Mungesa e të akuzuarit Fejzi Aziri, ka bërë që të anulohet seanca e rastit “Monstra”, kurse kjo seancë e paraparë është
Fillon seanca gjyqësore për rastin "Monstra" Sot prej orës 9:00 në Gjykatën Penale të Shkupit do të mbahet sot seanca e parë për rastin “Monstra”, kundër të akuzuarv