999 rezultate për

gjyqesore

"Ik nga Durrësi, ik tani sa para do!" Braçe tregon presionin para seancës gjyqësore Zëvendës kryeministri Erion Braçe gjatë një konferencë për mediat, ka folur në lidhje me seancë gjyqësore të zhvilluar d
Lihet në burg ish-drejtori i Kadastrës në Durrës, Liridon Pula Gjykata e Durrësit ka lënë në burg, ish drejtorin e Kadastrës në Durrës, Liridon Pulën, i cili u arrestua pak ditë më pa
Seancë gjyqësore publike për paraburgimin e Boki 13 Sot në Gjykatën e Apelit do të zhvillohet seancë publike në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e palës mbrojtëse të Bojan
I mori jetën shqiptares në Francë, arrestohet i riu Në bazë të inteligjencës nga hetuesit e Drejtorisë Ndërregjionale të Policisë Gjyqësore (DIPJ) të Strasburgut, policia b
As Osama bin Laden nuk pati kaq interes publik: Çfarë nuk u pa në seancën gjyqësore të Kokëdhimës Pronari i restorant "Panaorama" në Vlorë, teksa ndodhej para gjykatës nuk ka kursyer ironinë ndaj medias, duke deklaruar
Prokurorët e PSP-së kthehen në punë Prej sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojnë seancat gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike. Sipas pa
Institucionet maqedonase zvarrisin procedurën gjyqësore, Morina ende prapa grilave Gjasat që Tomor Morina të lirohet nga paraburgimi sot, janë të vogla pavarësisht optimizimit të shprehur ditë më parë ng
Ky gjel paditet në gjykatë sepse këndonte herët në mëngjes Një gjel me emrin Moris, kënga e hershme e mëngjesit e të cilit ka irrituar fqinjët në ishullin francez të Oleronit, ësh
Seanca të reja gjyqësore për lëndët “Titanik”, “Tortura” dhe “Tarifa” Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup për sot janë caktuar seanca të reja gjyqësore për “Titanik”, “Tortura” dhe “Tarifa
"613 kg kokainë", shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn Kapja e ngarkesës prej 613 kg kokainë disa vite më parë nxorri përgjegjës Arbër Çekajn, Armando Pezaku dhe Donald Lushaj
Gjyqi i Shullazit, tension e replika gjatë seancës gjyqësore Ditën e sotme është zhvilluar një tjetër seancë gjyqësore përsa i përket çështjes Shullazi. Teksa po vijonte seanca,
Conte fiton betejën gjyqësore me Chelsean Në pritje të një skuadre tjetër për të vijuar karrierën, Antonio Conte ka arritur të fitojë edhe betejën e tij gjyqësore
Përfundon seanca gjyqësore, sa burg rrezikon Klement Balili Ka përfunduar seanca e sotme gjyqësore në ngarkim të Klement Balilit, i etiketuar si “Eskobari i Ballkanit”. Avokati
Sulmohet prokurori pas seancës gjyqësore në Ferizaj Prokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Valdet Avdiu është sulmuar pas një seance gjyqësore. Për këtë, Këshilli
Zaev tregon kur rriten pagat e gjyqtarëve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, ministri i Financave, Dra
Çmenduri, kanos motrën brenda gjykatës Një kanosje ka ndodhur dje brenda Pallatit të Drejtësisë në Prishtinë. Sipas njoftimit të policisë, i gjithë rasti ka n
Gjyqet dhe udhëtimet e njerëzve që janë akuzuar nga Specialja do të paguhen nga qytetarët Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se këtë javë do të procedohen për aprovim në Qeveri, dy projekt-udhëzimet për mbështe
Rëndohet situata për Vis Martinajn, kjo është kërkesa e fundit e Prokurorisë Së fundmi ka rinisur seanca gjyqësore në gjykatën e Tiranës, për shtetasin Ervis Martinaj i cili është i përfshirë në ng
80 mijë euro për të vrarë Lul Berishën, pse dështoi seanca gjyqësore për Ajetin I pandehuri, Ahmet Ajeti, akuzohet si organizatori i një atentati ndaj Lulzim Berishës në vitin 2005. Së fundmi Ajet
I pandehuri i "Vol-vo 4" humb ndjenjat, shembet në tokë në seancën gjyqësore Prej pak minutash në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet seanca për çështjen "Avdylaj" dhe pjesën tjetër të të arr