E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

gjykate

Qeriqi: Rrjedhja e "dosjeve", skandaloze dhe shqetësuese – priten edhe pako të tjera Kryetari i Këshillit për mbrojtjen e të drejtave të veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka thënë se ishte befasuese rr
"Kupa ka filluar të derdhet", Ruçi vendos afat të prerë për Kushtetuesen Kreu i Parlamentit, Gramoz Ruçi në nisjen e sesionit të ri parlamentar thotë se Këshillit të Emërimeve në Drejtësisë iu
Akuzohet se vrau dhe groposi vajzën, Faik Buci shfaqet i qeshur në Gjykatë (FOTO LAJM) Ditën e sotme pritet që të jepet vendimi për vrasësit gjakftohtë babë e bir, Faik dhe Shkëlqen Buci, të cilët i morën je
Ahmeti përfundon dëshminë në Gjykatën Speciale në Kosovë Pas dy ditëve intervistim nga prokurorët në Gjykatën Speciale në Kosovë, duke dalur nga godina e Eulex-it, kreu të BDI-s
Ali Ahmeti vijon intervistimin përballë Gjykatës Speciale Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti do të vijojë sërish intervistën në Gjykatën Speciale.
Berisha zbulon prapaskenat: Marrëveshja e detit, Rama e rrëzoi në Kushtetuese me kërkesë të Erdoganit Ish-kryeministri Berisha në një postim në rrjetin social Facebook ka bërë një analizë të vendimit të Greqisë për t’u zgj
Tërhiqte pensionin e të moshuarëve, por nuk ua dorëzonte: Kapet postieri Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 48-vjeçari (ish punonjës i Postës) i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedh
Dënohet terroristi që vrau 51 myslimanë në dy xham: Në burg deri në vdekje! Një terrorist i ekstremit të djathtë, i cili vrau 51 besimtarë myslimanë gjatë të shtënave me armë në dy xhami në Zeland
Ndahet nga jeta ish-kreu i Gjykatës së Lartë dhe ish-ministri i Drejtësisë, Thimio Kondi Thimio Kondi, avokat, ish kreu i Gjykatës së Lartë në vitet 1997 -1999, si dhe ish-ministër Drejtësie është ndarë nga je
Thaçi iu drejtohet qytetarëve të Kosovës, flet edhe për mandatin e Gjykatës Speciale (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një video-mesazhi i është drejtuar qytetarëve të vendit duke iu shprehur ngus
Dha dorëheqjen një muaj më parë, ish-gjyqtari i Apelit paditet në gjykatë nga gruaja dhe 2 djemtë Rreth një muaj më parë, gjyqtari i Apelit Alaudin Malaj ka dhënë dorëheqjen. Burime për Fax Neës bëjnë me dije se ai e k
Kushtetuesja në ngërç, KED i ndalon kandidimin ish-këshilltarit të Metës KED sot i ka ndaluar kandidimin Shaqir Hasanaj për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Në mbledhjen e radhës ky in
EMRI/ Shqiptari burgoset për dy vite pasi u zbulua në fermën e drogës Një burrë shqiptar i arrestuar në një pronë e kthyer në një fabrikë kanabisi, pretendoi se ishte vendosur atje vetëm një
Përplasi për vdekje 10 vjeçarin në Kakavijë, merret vendimi për shoferin e autoambulancës Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për shoferin e ambulancës Admir Golemi, i cili aksidentoi për vdekje
Vendi pa Gjykatën Kushtetuese, Meta: Jam i pakënaqur nga Rama Gjykata Kushtetuese vazhdon prej tre vitesh të jetë institucioni që nuk është në funksion të plotë dhe kjo duket se do t
KPA i ndaloi emërimin për 15 vjet, KED ndalon kandidimin e Regleta Panajotit për në Gjykatën Kushtetuese Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka marrë vendim të mos lejojë Regleta Panajotin në garën për Kushtetuese. Pas mirati
U arrestua për ngacmim seksual, ky është vendimi i gjykatës për ish-ministrin Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kirurg në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, Numan Baliq u akuzua për ngacmin seksual nda
Vrau me thikë 10 vjeçarin shqiptar, flet para gjykatës e moshuara zvicerjane Ka filluar procesi gjyqësor ndaj zvicerjanes 76-vjeçare, e cila më 21 mars të vitit 2019 vrau me thikë 10 vjeçarin nga K
I preu kokën nënës së tij, del para gjykatës Olsi Çekiçi Ka mbërritur sot në gjykatë për masë sigurie 44 vjeçari, Olsi Çekiçi, personi që tronditi opinionin publik ditë më parë,
Përplasje me policinë në gjykatën e Shkodrës, tre të arrestuar Tension dhe përplasje me Policinë në ambientet e Gjykatës së Shkodrës, tre persona përfundojnë në pranga. “Strukturat