999 rezultate për

gjykate

Zgjedhjet në SHBA dhe roli i Gjykatës së Lartë Demokrati Joe Biden thotë se po ecën drejt fitores në zgjedhjet në SHBA, por kundërshtari i tij republiken, Presidenti D
Koronavirusi mbyll Gjykatën e Durrësit, të prekur gjyqtarë dhe punonjës Gjykata e Shkallës së Parë Durrës është mbyllur për shkak të rasteve me koronavirus. Dy gjyqtar dhe një punonjës në
COVID-19 fut "këmbët" në Gjykatën e Krujës, mbyllet institucioni Mbyllet Gjykata e rrethit gjyqësor Krujë. Shkak për këtë është bërë infektimi me Covid-19 i një gjyqtari në këtë inst
Biden në avantazh, Trump bën lëvizjen e papritur: Çon çështjen në Gjykatën Supreme Presidenti amerikan Donald Trump po i drejtohet kombit nga Shtëpia e Bardhë. Pak më herët ai ka shkruar në Twitter për t
Pjesë e grupit të Admir Tafilaj që kryente vrasje me pagesë, arrestohet i riu Albano Beqiraj 29-vjeç ka rënë në prangat e policisë. Policia e Tiranës bën me dije se 29-vjeçari , është dënuar nga
COVID-19 fut mirë "këmbët" në Gjykatën e Durrësit, infektohen gjyqtarë e prokurorë Gjykata e Durrësit është “pushtuar” nga Covid-19. Abc Neës bën të ditur se një gjyqtare, një prokuror dhe një oficer
E kërcënoi se do i tregonte bashkëshortes, merret vendimi për oficerin që vrau të dashurën Timothy Brehmer, oficeri që mbyti të dashurën e tij, pasi kjo e fundit e kërcënoi atë se do t’i tregonte gruas së tij pë
Ngritja e Kushtetueses me 6 anëtarë, Manjani: Është një vrimë në ujë Nga Ylli Manjani Edhe njëherë, përkjekja për të na shitur si sukses të radhës krijimin e Gjykatës Kushtetuese me 6 an
"Gostiste" me kanabis nëpër lokale, arrestohet i riu Policia e Lezhës ka arrestuar një 20-vjeçar, i cili u kap në një lokal duke shpërndarë lëndë narkotike. Gjatë kontrol
Kush e çoi çështjen e detit në Hagë, Rama shfryn përpara gazetarëve Kryeministri Edi Rama në një dalje për media nga ambientet e kryeministrisë, ka folur dhe në lidhje me dërgimin e çështj
Reagon ashpër Prokuroria e Hagës: Thaçi po tenton ta zhbëjë Gjykatën Speciale Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ka hedhur sërish akuza të ashpra në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim
Ndarja e detit me Greqinë, Rama: Do i drejtohemi gjykatës Kryeministri Rama u shpreh se do tu drejtohen instancave ndërkombëtare për të zgjidhur çëstjen e delimitimit detar me Gr
Yuri Kim thirrje KED-së për Kushtetuesen, kur duhet të jetë gati Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reaguar në një shkrim në mediat sociale duke i kërkuar Këshillit të Emërimeve në Drejt
Policia, shkolla dhe gjykata: Si u infektua sot Elbasani 4 prej rasteve të shënuara sot në Elbasan, janë punonjëse të Gjykatës së shkallës së parë. Katër të prekurat në gjyk
"Po më ikën mosha", gruaja dhe burri përballen në Gjykatë pse nuk bëjnë dot fëmijë Pranvera dhe Edmondi janë të martuar prej 5 vitesh por ende nuk po arrijnë të bëjnë një fëmijë. Pasi janë vizituar, d
Gjykoi Tahirin, konfirmohet në detyrë gjykatësja e GJKKO-së KPK ka vendosur konfirmimin në detyrë për gjyqtaren Flora Hajredinaj, e cila ka qenë pjesë e trupës gjykuese për ish-min
Vrau 82 vjeçarin 5 vite më parë, arrestohet autori Policia e Fierit ka zbardhur ngjarjen e rëndë të ndodhur më 22.11.2015, në qytetin e Fierit, duke arrestuar autorin e vr
Liroi të dënuarin përjetë, Rama: I paudhi me çyrk gjykatësi Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas kallëzimit të gjyqtarit Markelian Kuqo, i cili liroi Gerd Gjinerarin, i dënuar për
"Do ta dërgoj në gjykatë", plas keq mes Shqipes dhe Arjan Konomit Edhe ditën e djeshme janë ngjalur plot debate në studion e ”Përputhen”, që filluan me mungesën e Teas pasi kjo e fundit
Pezullohet puna në Gjykatën e Apelit në Gjirokastër, sekretarja infektohet me COVID-19 Sekretarja e Gjykatës së Apelit në Gjirokastër ka rezultuar pozitive me COVID-19. Ndërkohe nga DSHP janë marrë 7 tamp