999 rezultate për

gjumin

Aplikoni "rregullat e arta" për gjumin Ajo çfarë dimë shumë mirë, por që shmnagemi ta zbatojmë me orare të caktuara mbetet gjumi, i cili është një nga "shkakta
Ky fëmijë ka probleme me gjumin (FOTO-LAJM) Talenti i këtij fëmije që shihni në fotë është fakti se atë e zë gjumi në çdo vend e çdo kohë. Babai i tij e ka dokument
Kush fle pak, shëndoshet më shumë Flini pak, keq, zgjoheni në mes të natës? Na vjen keq t’ua themi por për ju rrezikoni të shtoni në peshë, rreziku është
De Biasi-norvegjezëve: Mushkonjat të prishin gjumin Migjen Basha dhe Valdet Rama janë dy risitë e kombëtares kuqezi në prag të sfidës me Norvegjinë dhe miqësores me Lituani
Komuna vazhdon gjumin, qytetarët vuajtjet Bora e re e problemet e vjetra në Malishevë. Komuna vazhdon papërgjegjësinë dhe injorancën ndaj qytetarëve, rrugët e bll
Më shumë për gjumin! Studimi shkencor i gjumit vitet e fundit ka qenë shumë intensiv, edhe pse rezultatet e disa studimeve kanë qenë të kundë
Beteja e bebit me gjumin (VIDEO) Padyshim, gjumi dhe ushqimi janë dy gjërat për të cilat më së shumti kanë nevojë fëmijët. Mami mundohet t'a ushqejë por
Gjumi i tepërt në fundjavë nuk zëvendëson gjumin e humbur Një studim i ri tregon se një natë me gjumë të keq mund të shkaktojë efekte negative në sjellje dhe funksionimin e truri
Menuja ideale kundër pagjumësisë Buka, makaronat, orizi, sallata jeshile, lulelakra, qepa dhe djathërat e freskëta, vezët e ziera, qumështi i ngrohtë dhe
Gjëra që ndoshta nuk i dinit mbi gjumin -Kur jeni në gjumë, truri juaj rimerr energji, qelizat tuaja riparojnë veten dhe trupi juaj lëshon hormone të rëndësish
Shkaktarët e gjumit të çrregullt Studimet kanë treguar se shkaktari bazë i çrregullimit të gjumit është stresi në punë, ndërsa të dytët në listë janë pro
10 gjëra qe nuk dini për gjumin Gjumi është shumë i mirë për rikarikimin e trurit, qelizat autoriparohen dhe trupi fiton energji të reja. Gjumi mbetet e