999 rezultate për

gjumin

Probleme me gjumin gjatë natës? Provoni këtë erëz çudibërëse E keni menduar se një erëz e cila gjendet në kuzhinën tuaj mund t’u vërë në gjumë sa hap e mbyll sytë? Kjo erëz, e ci
Probleme me gjumin? Ja ushqimet që duhet të konsumoni çdo natë Pagjumësia është një ndër problemet shëndetësore që prek çdo moshë e gjini pa përjashtim. E konsideruar si një probl
Vrau italianin se i prishi gjumin, nëna kërkon dënimin maksimal për shqiptarin Nëna e financierit italian Francesco Maria Pennacchi, i vrarë nga shqiptari Lorenc Prifti i ka shkruar një letër preside
Prindërit drogojnë me heroinë tre fëmijët: Është ilaç për gjumin (FOTO LAJM) Një çift është paraqitur në gjykatë pasi policia tha se i kishin injektuar tre fëmijëve heroinë në një shtëpi që ishte e
Probleme me gjumin gjatë verës, ja zgjidhja Në stinën e verës për shkak të tempraturave të nxehta, njerëzit kanë probleme me gjumin. Ky fenomen shqetesues, mund të
Probleme me gjumin, ja zgjidhja Një ndër problemet më të mëdha të individëve që kanë problem të ndryshme dhe që janë të stresuar në jetën e tyre të përd
Njihuni me 10-vjeçarin më të shëndoshë në botë (FOTO LAJM) Në indonezi ndodhet 10-vjeçari më i shëndoshë në botë i cili së fundmi i është nënshtruar një diete të rreptë nga mjekët
Lumenj gjarpërinjsh në Kanada (VIDEO) Zonat e egra të Manitoba-s, në Kanada, çdo pranverë transformohen në lumenj të rrëshqitshëm, të formuar nga mijëra gjar
Ja çfarë ndodh kur fleni me çorape Në këtë botë ka dy lloje njerëzish, disa kur bëjnë gjumin veshin çorape e disa të tjerë nuk bëjnë dicka të tillë. Mbajtj
Rrjetet sociale shkatërruese për shëndetin mendor Qëndrimi gjatë në rrjetet sociale po kthehet në një ankth për të rinjtë të cilët shfaqin shenja depresioni, kanë ankthe
Sleepsense, pajisja që monitoron gjumin Samsung duket se është kompania që nuk ndalet së prodhuari pajisje të ndryshme, këtë herë projekti më i fundit është Sle
4 "ëndrrat" e parealizuara që po i "prishin gjumin" Mancinit (FOTO LAJM) Kjo që kemi parë deri tani nuk është Interi që kërkonte Erick Thohir kur solli Roberto Mancinin në krye të skuadrës. Pav
Studim/ Pagjumësia mund të jetë shkaktare e Alzheimerit Gjumi është një proces që ka një rol të rëndësishëm në organizmin tonë, mungesa e tij mund të jetë shkaku i një sërë sëm
Ja çfarë shkakton tiroidja Duhet të kujdesemi që të kemi një tiroide të shëndetshmë, nëse dëshirojmë të kemi një mbarëvajtje të mirë të shëndetit.
Ja si e pëson ky shofer që i prishi gjumin qenit (FOTO LAJM) Qeni gjatë gjumit thuhet se bëhet shumë armiqësor, një gjë e yillë i ka ndodh këtij shoferi kinez i cili në një moment p
Frutat ideal për një gjumë të mirë Ushqimet që ju ndihmojn të keni një gjumë të shëndetshëm janë frutat si, kivi, arra dhe bajamet. Shumë mjekë dhe shkencë
Ja pse fëmijët flenë më pak! Pajisjet elektronike janë shkatërruese për gjumin e fëmijëve të vegjël. Sipas një studimi të kryer nga shkencëtarët në U
Studim mbi gjumin, ja se çfarë thonë kërkuesit Një tjetër eksperiment është kryer lidhur me pasojat e mungesës së gjumit. Teksa dimë se trupi çlodhet, ende nuk dimë me
Beatrix Ramosaj e shqetësuar për gjumin Beatrix Ramosaj, për shkak të angazhimeve me klipe dhe koncerte, duket se ka pasur probleme me gjumin. Këtë fakt ajo e k
Studim mbi gjumin, shkencëtarët: Përmirëson kujtesën Në bazë të një studimi të shkencëtarëve amerikanë dhe atyre kinezë është arritur në përfundimin se gjumi i mirë, përmirë