999 rezultate për

gjumin

Këshilla që duhet ti dini për gjumin Për shkaqe të ndryshme, njerëzit nuk janë të qetë as natën. Kjo gjë ndikon pagjumësi apo gjumë jo të qetë. Zbuloni d
Më thuaj moshën, të them sa orë të duhen gjumë Gjumi është shumë i rëndësishëm për njeriun, prandaj shpeshherë shkencëtarët kanë tërhequr vëmendjen që të krijohet një
Copë copë në sondazhe, shifrat që i shkatërruan gjumin Ramës Maxhorancës i kanë mjaftuar pak më shumë se 12 muaj që të shkatërrojë besimin që mori nga shqiptarët në qershorin e viti
Studimi i ri i hedh poshtë të gjitha, teknologjia nuk ndikon në gjumin e fëmijës suaj Koha që fëmijët shpenzojnë para ekranit të smartphoneve apo kompjutereve ka më pak efekt për sa kohë ata flenë, sugjeron
A "vdisni" edhe ju për gjumin e pasdites? Shkenca thotë "përsenë" Njerëzit ndahen në dy kategori: Ata që duan të marrin një sy gjumë pasdite dhe ata që e shmangin atë. Por e ka një shpje
Keni probleme me gjumin? Sonte ju tregojmë sekretin si të fleni rehat Keni probleme me gjumin? Një teknikë e ushtarakëve do t'ju vijë në ndihmë. Ushtarakët përdorin këtë teknikë për të gara
Arsyet që po ju prishin gjumin Kur njeriu fle gjumë, truri proceson informacion, muskujt marrin veten nga lodhja e ditës dhe proteinat shpërndahen në t
Kujdes, rrjetet sociale ju shkatërrojnë gjumin Një orë në ditë e shpenzuar në mediat sociale mund të prishë gjumin tuaj, paralajmëron një studim i fundit. Studiuesi
Një orë në rrjetet sociale, mjaftueshëm për të prishur gjumin Një orë në ditë e kaluar në rrjetet sociale është e mjaftueshme për të prishur gjumin. Sipas një studimi kanadez, ata
Mjekoni problemet me gjumin për më pak se një muaj! Nëse keni probleme me gjumin, ju nuk jeni të vetëm në këtë çështje. Kjo pasi pagjumësia mendohet të ndikojë rregullis
Ushqimet që ndihmojnë të riktheni gjumin A ju ka ndodhur edhe juve që t’ju del gjumi në mes të natës dhe, për sherr, të kthjelleni menjëherë, duke mos mundur që
NASA: Kjo bimë ndalon gërhitjen dhe pastron ajrin Shkaqet e gërhitjes mund të jenë ftohja, gjuha e dëmtuar, mukoza e dëmtuar. Gërhitja për një kohë të gjatë mund të sh
Çrregullimet më të rënda me gjumin, ja si t’i identifikoni në kohë Kush më shumë e kush më pak, që të gjithë kemi nevojë për gjumë dhe askush nuk e shmang dot gjumin për shumë kohë. Ësht
Barcelona pas këti lajmi mund ta bëjë gjumin pa shqetësime FIFA e ka thënë fjalën e saj rreth çështjes së nënshkrimit të Neymarit nga Barcelona. Zyra e shtypit e 'N&N Consultin
10 këshilla për një gjumë të rehatshëm Nëse keni problem me gjumin dhe nuk flini rehat ju duhet të ndiqni këshillate mëposhtme që të mund të bëni një gjumë të
Gabimet me gjumin që po ju çojnë drejt plakjes Lista e gjërave që mund të na plakin është e pafundme. Ekspozimi i madh në diell, ëmbëlsirat dhe deri edhe pozicioni i g
Qershitë, një qetësues natyral që rregullon gjumin Në momentin kur numërimi i yjeve, meditimi, çaji dhe maskat e gjumit kanë dështuar për t’ju sjellë gjumin, provoni qersh
SHËNIM/ Pesë "shkelmat" e Metës para mesnate që prishën gjumin e socialistëve Pavarësisht fytyrave të qeshura pasi dolën nga restoranti i peshkut dy ditë më parë, deklarata e mbrëmshme e Metës trego
Këto 5 këshilla do t'jua bëjnë gjumin më të mirë Streset, ankthi, lodhja e hasur në punë ose shkollë na shkaktojnë shpesh probleme serioze me gjumin. Rrhjedhimisht m
Batuta e Ramës për "gjumin", Voltana shpërthen ndaj kryeministrit: Ja te cili shtrat flet ti... Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i është përgjigjur Kryeministrit Rama, i cili sot nga Shkodra e akuzoi s