999 rezultate për

gjumin

Këshilla për gjumë më të rehatshëm 1. Vendos orar të rregullt gjumi Vajtja në shtrat në të njëjtën orë çdo natë , madje dhe në fundjavë, ndihmon për të
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
14 fakte të "çmendura" që nuk i dinit për gjumin 1. Periudha më e gjatë e qëndrimit pa gjumë është 11 ditë. Ky rekord u vendos nga studenti kalifornian Randy Gardner në
Keni probleme me gjumin? 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të keq kjo
Keni probleme me gjumin? 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të keq kjo
Trajtoni çrregullimet e gjumit me qumësht, banane dhe kanellë Gjumi ka një rol vendimtar për mirëqenien tonë, gjumi është rigjenerues dhe qetësues, është e rëndësishme të filloni dhe
4 arsye të pazakonta përse ndiheni të plogësht edhe kur gjumin e bëni të plotë Nëse e pyesni veten shpesh se pse deri ne fund të orarit të punës , energjitë ju shterojnë, e nuk keni më fuqi për asnjë
Mos e quani veten përtac, nëse nuk arrini të zgjoheni në mëngjes vuani nga kjo patologji Të gjithë ata që nuk çohen dot nga krevati me zilen e parë, duhet të informohen më mirë, sepse më shumë mundësi ata vuaj
Probleme me gjumin, çfarë duhet të bëni që të flini qetë dhe të zgjoheni plot energji Gjumi është një mekanizëm cerebral ende tërësisht i qartë. Ka persona që nuk arrijnë të flenë, të tjerë që i zë gjumi pë
ǒduhet të bësh kur nuk mund të flesh Tashmë një kohë të gjatë je i shtrirë në krevat, sillesh, rrotullohesh, shikon në një pikë. Bën çdo gjë që të mund t’
Nuk të zë gjumi? Mëso si të flesh shpejt pa u lodhur Tashmë një kohë të gjatë je i shtrirë në krevat, sillesh, rrotullohesh, shikon në një pikë… Bën çdo gjë që të mund t’
Pse duhet të shkoni natën në tualet me njërin sy mbyllur? Sa prej jush kanë një përtesë të madhe për të shkuar në tualet në mes të natës? Ju del gjumi papritur dhe nuk mund të re
A është mirë të marrim qetësues për të rregulluar gjumin pas një traume? Disa nga pasojat që lënë ngjarje si tërmetet janë edhe ankthi, paniku, çrregullimet e gjumit, etj. Nëse mendoni se një n
Mos e neglizhoni gjumin, është shumë e dëmshme Ajo çfare tashmë dihet me siguri, është fakti që gjumi luan një rol parësor dhe të domosdoshëm në jetën tonë dhe na shër
"Ke manipuluar moshën”, Berisha tregon sekretin e rinisë: Kalitem çdo ditë, gjumin e bëj top! Luaj në I-pad, shoh kuriorizete Ish-kryeministri Sali Berisha ka qenë mbrëmjen e së premtes i ftuar në emisionin e Arjan Çanit. Berisha ka thënë se ndie
Kemi jetuar gënjeshtër, kafja dhe çaji nuk ndikojnë te gjumi Një studim i ri vuri në dukje se konsumi i kafes dhe i çajit para kohës së fjetjes nuk ndikon në gjumë. Sipas gazetë
Keni probleme me gjumin? Ja 6 mënyra si mund të flini brenda pak minutash Të gjithë e dimë se një gotë me qumësht të ngrohtë pas një dushi në darkë të sjell gjumë të qetë, por për fat të keq kjo
Arsyen pse duhet të shkoni natën në tualet me njërin sy mbyllur ndoshta se kemi imagjinuar Sa prej jush kanë një përtesë të madhe për të shkuar në tualet në mes të natës? Ju del gjumi papritur dhe nuk mund të re
Keni probleme me gjumin? Këto janë disa metoda që ju ndihmojnë të flini shpejtë Gjumi i mirë është tepër i rëndësishëm. Kjo ju ndihmon të ndjeheni mirë dhe e bën trupin dhe trurin tuaj të funksionojnë
Kujdesi për lëkurën nis me gjumin Me aq shumë gjëra të tjera për t’u shqetësuar në botë, mund të jetë e lehtë të harroni lëkurën tuaj. Në fund të fundi