999 rezultate për

gjuha

Intervista "funny" e Ajetit: Nuk e di tabelën e shumëzimit (VIDEO) Në një intervistë ndryshe në “Fun Zone” në Digitalb, mbrojtësi kuqezi Arlind Ajeti deklaron se gjuha më e vështirë për t
Haziri reagon ndaj Haradinajt: Të ndalet gjuha degraduese Nënkryetari i LDK-së dhe njëkohësisht kryetar i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se gjuha dhe sjelljet degrad
Çfarë thotë gjuha juaj për shëndetin Gjuha është një ndër pjesët kryesore të organizmit e cila shfaq shumë detaje për shëndetin tonë. Gjuha dhe gjendja në të
Ademi: Shkenca, kultura dhe gjuha instrumente të ruajtjes së kombit shqiptar Ministri i Arsimit dhe Shkencës Mr. Abdilaqim Ademi, sot mori pjesë në Seminarin e Nëntë Ndërkombëtarë të Albanologjisë
Në Tetovë serbishtja më e respektuar se shqipja (FOTO) Mosrespektimi i gjuhës shqipe vazhdon të irritojë popullatën shqiptare në Maqedoni. Edhe pse sipas Marrëveshjes së Ohrit
Nisën "Mbrëmjet Poetike të Strugës", anashkalohet gjuha shqipe Me ndezjen e flakadanit dhe vargjet e poezisë së Konstantin Milladinovit, "Malli për Jugun" dhe fjalën përshëndetëse të
Mustafa: Gjuha ka rol të rëndësishëm në progresin historik, politik dhe ekonomik Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ishte pjesë e hapjes së Seminarit Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë
Çfarë tregon gjuha për organizmin? Gjuha, është një pjesë e organizmi tonë që ka një rol të rëqndëësishëm në tregimin e shëndetit të organizmit. Ekzistojnë
Tërmkolli: Letërnjoftimet në gjuhën turke janë katastrofë Në seancën e sotme parlamentare, deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, duke diskutuar shqyrtim
UNESCO: Në Maqedoni fliten 7 gjuhë të rrezikuara Sipas atlasit të UNESCO-s për gjuhët botërore të rrezikuara, në Republikën e Maqedonisë fliten shtatë gjuhë të cilat llo
Çfarë nuk kuptoj nga ngjarjet politike të aktualitetit dhe nga gjuha politike e tij? Artan Fuga Shkruajta për qejfin tim para nja pesë ditësh : Zgjedhjet mbaruan, tani t'i shtrohemi punës!!! Sigu
Ivanov: Gjuha amtare të ruhet si thesar kulture Obligim ndaj gjuhës amtare nuk është vetëm të dihet dhe të duhet, por edhe vazhdimisht të ruhet si thesar i kulturës. Be
Gjuha shqipe "tremb" akademiken maqedonase Akademikja maqedonase Katica Gjullakova, në një deklaratë për gazetën maqedonase "Veçer", ka thënë se gjuha shqipe nuk m
Ekspertët: Maqedonasit të mësojnë gjuhën shqipe Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, në një intervistë për RTK-në, u shpreh se maqedonasit duhet të mësojnë gjuhën
Ja çfarë tregon ngjyra e gjuhës Gjuha është pjesa e organizmit tone e cila nxjerr në pah problemet shëndetsore që ne mund të kemi. Sipas mjeksisë kineze
Ja cilët janë 10 gjuhët më të folura në botë Gjuhët kanë një zhvillim domethënës në zhvillimin e komunikimeve, në historinë e botës. Që me zhvillimin e gjuhëve të pa
Youtube vjen dhe në shqip Youtube ka sjellë risinë e re e cila ka shtuar gjuhë rtë ndryshme të cilat mund të gjenden tek ky apliokacion, mes tyre
Aliti: Bllokojmë Kuvendin nëse injorohet gjuha shqipe Bashkimi Demokratik për Integrim kërkon ligj të ri për zyrtarizmin e plotë të gjuhës shqipe, si zgjidhje për ti dhënë fu
Sa zyrtare është Gjuha Shqipe në Maqedoni (FOTO-LAJM) Një foto që po qarkullon nëpër rrjetet e ndryshme sociale përshkruan shumë shkurt e shqip pozitën e gjuhës shqipe në Rep
Migjeni vdiq në Torino apo Toronto? Ja çfarë ndodh tek Gjuha Shqipe VI Pretendohet që njohuritë bazë një nxënës ti marrë nga shkolla, por në fakt është edhe ana tjetër e medaljes, kur informa