999 rezultate për

gjuha

Prekëse, foshnja thërret për herë të parë "mama" (VIDEO) Përmes videos do të shikoni momentin kur një fëmijë, operohet nga gjuha dhe arrin për herë të parë që të thërriste emrin
Gjuha është pasqyra e shëndetit tuaj Gjuha është një tregues i mirë në lidhje me problemet shëndetsore që mund të ketë secili nga ne. Nëse dëshironi të mëson
Olli: E papranueshme gjuha e Veliajt ndaj Nishanit! Kreu i Këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës, Leonard Olli, tha se Erion Veliaj ka sulmuar sërish institucionin e Pr
Ahmeti: Shumë shpejt gjuha shqipe do jetë gjuhë zyrtare në Maqedoni Në një intervistë ekskluzive për Teleskopi.net, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka deklarua
Shkulaku i thotë Zhejit: Si të duket gjuha ty "O rrotë k..." (VIDEO) Temë e emisionit "Opinion" sonte është përplasja mes Erion Veliajt dhe Bujar Nishanit dhe Parku i Liqenit gjithashtu,
PD: Kërcënim kriminal tregtares, Fatos Tushe të japë dorëheqjen Partia Demokratike ka dënuar sjelljen e kryetarit të Bashkisë së Lushnjes, Fatos Tushe i cili kërcënoi një tregtare që p
Komuna e Strugës denoncon skandalin: Parlamenti nuk e njeh dygjuhësinë (DOKUMENT) Të prekur rëndë nga sjellja dhe praktika sa absurde aq edhe ksenofobe Komuna e Strugës denoncon poshtërimin që i bëhet G
Thaçi: Arsimi, kultura dhe gjuha, shpirti dhe mburoja e një kombi Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, ka uruar mësimdhënësit shqiptar në këtë ditë feste për arsimin s
Canoski: Ahmeti më ka thënë se është gjysmë-torbesh (VIDEO) Fijat Canoski, pronari i kompleksit "Kosmos" dhe lideri i partisë së vetme të torbeshëve në Maqedoni PEI, ka qenë i ftua
Njihuni me shtetin që nuk ka gjuhë zyrtare Gjuha zyrtare është një element dallues për shumë shtete, por një gjë e tillë, nuk vlen për Shtetet e Bashkuara të Amer
Nuk lexojnë, prandaj gjuha shqipe i duket e varfër Ka shkrimtarë, profesorë e akademikë, të cilët shkruajnë me një gjuhë të p&
Intervista "funny" e Ajetit: Nuk e di tabelën e shumëzimit (VIDEO) Në një intervistë ndryshe në “Fun Zone” në Digitalb, mbrojtësi kuqezi Arlind Ajeti deklaron se gjuha më e vështirë për t
Haziri reagon ndaj Haradinajt: Të ndalet gjuha degraduese Nënkryetari i LDK-së dhe njëkohësisht kryetar i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se gjuha dhe sjelljet degrad
Çfarë thotë gjuha juaj për shëndetin Gjuha është një ndër pjesët kryesore të organizmit e cila shfaq shumë detaje për shëndetin tonë. Gjuha dhe gjendja në të
Ademi: Shkenca, kultura dhe gjuha instrumente të ruajtjes së kombit shqiptar Ministri i Arsimit dhe Shkencës Mr. Abdilaqim Ademi, sot mori pjesë në Seminarin e Nëntë Ndërkombëtarë të Albanologjisë
Në Tetovë serbishtja më e respektuar se shqipja (FOTO) Mosrespektimi i gjuhës shqipe vazhdon të irritojë popullatën shqiptare në Maqedoni. Edhe pse sipas Marrëveshjes së Ohrit
Nisën "Mbrëmjet Poetike të Strugës", anashkalohet gjuha shqipe Me ndezjen e flakadanit dhe vargjet e poezisë së Konstantin Milladinovit, "Malli për Jugun" dhe fjalën përshëndetëse të
Mustafa: Gjuha ka rol të rëndësishëm në progresin historik, politik dhe ekonomik Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ishte pjesë e hapjes së Seminarit Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë
Çfarë tregon gjuha për organizmin? Gjuha, është një pjesë e organizmi tonë që ka një rol të rëqndëësishëm në tregimin e shëndetit të organizmit. Ekzistojnë
Tërmkolli: Letërnjoftimet në gjuhën turke janë katastrofë Në seancën e sotme parlamentare, deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, duke diskutuar shqyrtim