999 rezultate për

gjuha

Rama bën një paralajmërim të frikshëm: Po kërcënohet harmonia fetare në vend Fjalimit të kryeministrit Edi Rama nuk i mungoi edhe debati në lidhje me pretendimin për mbulimin e statujës së Skënderb
Gjuha shqipe kalon në procedure parlamentare, asnjë votë kundër Komisioni për çështje evropiane i dha dritë jeshile propozim ligjit për gjuhën shqipe për tu futur në procedurë parlamen
"Pas 16 viteve nga Marrëveshja e Ohrit, gjuha shqipe mbetet çështje e hapur" Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli në fjalimin e tij gjatë diskutimit për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve,
Gjuha me xixa, trendi më i ri në Instagram (FOTO LAJM) Xixa në flokë, në trup, në sy në buzë, por duket se tani do shkëlqeni edhe më shumë pasi një trend i ri është përhapur m
Mungesa e alternativës rrezikon t'i kthejë lokalet në një fushatë të gjuhës së urrejtjes Sikur në ciklet zgjedhore paraprake, edhe në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor të këtij viti, gjuha e urrejtj
Pas Zvërlevskit në rend gjuha shqipe, Xhaferi: Propozim-ligji para deputetëve më 13 shtator Propozim ligji për përdorimin e gjuhëve më 13 shtator do të jetë përpara deputeteve. K ryeparlamentari, Talat Xhaferi
Ja çfarë deklaronte Ali Ahmeti për gjuhën shqipe (VIDEO) Kreu i BDI-së Ali Ahmeti ka më shumë se 15-të vjet që premton zyrtarizimin e gjuhës shqipe, ndërsa shqipja as me propozi
Gjuha shqipe nuk do përdoret në ushtri dhe valutën shtetërore Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e saj të 20-të, ka miratuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve që del nga harmonizimi i p
Zaev: Ligji për gjuhët është në përputhje me Kushtetutën Me ligjin për gjuhët e avancojnë shfrytëzimin gjuhëve të të gjithë komuniteteve. Të gjitha dispozitat në zgjidhjen e
Kim Mehmeti: Gjuha shqipe dëshmon se asgjë ska ndryshuar në qeveri mes sunduesve maqedonas vazalëve shqiptarë Pas raportimeve madiatike se partnerët e koalicionit qeveritarë nuk kanë arritur marrëveshje për miratimin e ligjit për
Vazhdon debati i ashpër dhe gjuha fyese ndërmjet VV-së dhe PDK-së Ashpërsimi i gjuhës ndërmjet VV-së dhe PDK-së duket se nuk ka të ndalur. Në një komunikatë, VV-ja ka thënë se asambl
Osmani: Gjuha shqipe, shumë shpejt në Kuvend! Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, ëshët shprehur se qeveria gjatë ditëve në vijim do të shqyrtojë ligjin për gjuhët, nd
Meta në Presidencë: Nishani, President i ekuilibruar Presidenti i ri Ilir Meta ka vlerësuar paraardhësin e tij Bujar Nishani si president me qëndrim të ekuilibruar instituci
Zaev: Me ose pa Venedikun, gjuha shqipe do të shkojë në Kuvend (VIDEO) Kryeministri i vendit, Zoran Zaev paralajmëron se me ose pa mendimin e Komisionit të Venedikut, ligji për gjuhën shqipe
Gjuha shqipe fillimisht në Komisionin e Venedikut, pastaj në kuvend Qeveria ka vendosur që Ligji për Gjujën shqipe njëherë të shkojë në Komisionin e Venedikut dhe më pas të hyjë në Kuvend.
“Gjuha e trupit”,kush fitoi nga shtrëngimi i duarve Trump-Putin?! Donald Trump dhe Vladimir Putin u takuan për herë të parë gjatë Samitit të G20 në Hamburg të Gjermanisë, ku shtrënguan e
Zaharieva: Bullgaria me pranimin e shtetit të Maqedonisë, pranon edhe gjuhën maqedonase Zv.kryeministrja bullgare njëherit edhe ministre e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zaharieva, ka deklaruar se Bullgaria me
Vetëvendosje distancohet nga gjuha e kandidatit të saj për deputet Lëvizja Vetëvendosje është distancuar nga deklaratat e kandidatit të saj për deputet, Sadri Ramabaja. Ramabaja, përme
Osmani: Gjuha shqipe do të përdoret në nivel nacional Ligji i ri për gjuhë duhet që ta avancojë gjuhën shqipe nga përdorimi zyrtar në nivel lokal, në përdorim zyrtar në nivel
Arbana Xharra distancohet nga deklaratat e Beqës: Jemi në garë, jo armiqësi Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Arbana Xharra është distancuar nga gjuha që bashkëpartiaku i saj, Hajdar Be