999 rezultate për

gjuha

Vendosen tabelat me emrin e ri të autostradës, gjuha shqipe askund Autostrada e Korridorit 10 nga sot do të njihet me emrin e ri “Prijatelstvo” apo “Friendship”, por jo edhe në gjuhën shq
Vendosen tabelat me emrin e ri të Autostradës, gjuha shqipe mungon Autostrada e Korridorit 10 nga sot do të njihet me emrin e ri “Prijatelstvo” apo “Friendship”, por jo edhe në gjuhën shq
Nga viti i ardhshëm në shkollat fillore futet edhe gjuha boshnjake Nga viti shkollor 2018/2019 parashikohet vendosja e gjuhës boshnjake në mësim të rregullt në arsimin fillor nëntëvjeçar,
Këshilli i Komunës së Strugës e zyrtarizoi gjuhën shqipe Me shumicë votash dhe me parimin e badinterit, shumica e këshilltarëve në Strugë miratuan statutin e ri të Komunës, në t
Gjuha që e flasin vetëm tre njerëz në botë! (VIDEO) Badeshi është një gjuhë pothuajse e zhdukur indo-iraniane e folur në Pakistan. Gjuha Badeshi nuk ishte folur për të
Gjuha më e veçantë në Botë, ja sa njerëz e flasin Ndoshta mund t’ju duket e pabesueshme, pasi ashtu tingëllon, por ekziston një gjuhë që flitet vetëm nga tre njerëz. “
Shikoni me kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, rrezikoni shumë Nëse vëreni që ngjyra e gjuhës ka ndryshuar, mos e injoroni. Edhe pse ju dukeni krejtësisht mirë dhe shëndetshëm, nuk do
Qenit i ngjit gjuha në hekur nga i ftohti (VIDEO) Pamje të frikshme nga i ftohti vijne prej skajit lindor të Rusisë, Vladivostok. Një qen është gjetur në mëngjes me g
U largua nga lufta drejt SHBA-ve por sot Edoni është artist i suksesshëm Edon Muhaxheri është profesor arti në Maryland Institute College of Art, në Baltimore të ShBA-së. Djali i katërt i Sabah
Tre detaje që vërtetojnë se jeni i shëndetshëm Zbulojmë tri gjëra, që do t’ju ndihmojnë për të ditur nëse jeni të shëndetshëm. Flokët e fortë dhe të bukur Flokët
Publikohet Gjuha e Kampionit nga Noizy Reperi Noizy sapo e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor që vjen i realizuar e videoklip të realizuar nga Elmin
Ja ku nuk do të përdoret gjuha shqipe në Maqedoni Profesori i historisë Nuri Bexheti, në "Debat D" në RTV Dukagjini ka treguar se në cilat raste do të përdoret vetëm gjuh
Rama: Zyrtarizimi i gjuhës shqipe arritje historike Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar miratimin e ligjit për gjuhët në Maqedoni me 69 vota pro. "Miratimi
A do të zyrtarizohet gjuha shqipe në komunën e Strugës? Statuti i ri i komunës së Strugës i cili në formën e draft- propozimit ishte vendosur për votim në seancën e fundit të k
Xhaferi: Gjuha Shqipe, brenda janarit pritet të votohet Shtatë muaj pas krizës më të madhe politike në Maqedoni dhe sulmit mbi Parlament, në Top Story vjen kryeparlamentari i M
Rama: Gjuha shqipe të shtrihet në gjithë Maqedoninë Në takimin e parë të përbashndërqeveritar mes Republikës së Shqipërisë dhe asaj të Maqedonisë, kryeministri Edi Rama the
Që nga janari, gjuha shqipe zyrtare në Maqedoni Gjuha shqipe në janar të vitit të ardhshëm do të zyrtarizohet në nivel të shtetit. Për këtë është i bidnur kryetari i ko
Gjuha si pasqyrë e shëndetit, ja sëmundjet që mund të kuptoni përmes saj Në mjekësinë tradicionale kineze, vëzhgimit të gjuhës i kushtohet kujdes i veçantë dhe, jo rastësisht, në vitet ‘80 u zh
Haradinaj: Gjaku, gjuha dhe flamuri na kanë bërë shqiptarë me shekuj Ambasada e Shqipërisë në Kosovë shënoi sonte 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë eveniment
Mungesa e teksteve, MASH tregon zgjidhjen përmes ndryshimeve ligjore Kërkesa për libra tashmë prej kohësh është dërguar në Ministrinë e Arsimit por akoma pa përgjigje. Drejtori i sh. F.