999 rezultate për

gjirit

Kinemaja në Zelandën e Re përdor lotët e grave për të zbuluar kancerin Një kinema në Zelandën e Re ka vendosur të kontribojë në mënyrë shumë interesante në zbulimin në kohë të kancerit të gji
1 në 8 gra janë të rrezikuara nga kanceri i gjirit Sot në kryeqytetin e Kosovës është bërë ecja simbolike e grave kundër kancerit të gjirit me qëllim dhënien e mesazheve
Së bashku në luftën kundër kancerit të gjirit! Dhjetëra gra e vajza, përfaqësues të institucioneve më të rëndësishme, partnerë dhe organizatorë të fushatës kundër kanc
Së bashku në luftën kundër kancerit të gjirit! Ju ftojmë në sheshin “Nënë Tereza” për t’u bashkuar një kauze aq të madhe siç është kujdesi dhe mbrojtja e shëndetit tua
Zbulim i rëndësishëm për kancerin e gjirit Një ilaç i ri, që shkatërron tumoret me anë të kimioterapisë, ofron shpresa për pacientët me tumor “trefish negativ” në
8 mln euro ndaj kancerit të gjirit, në 2017 Onkologjikut i shtohet akselaratori i dytë Pranverën e vitit të ardhshëm, Spitali Onkologjik do të pajiset me një aparaturë të dytë akseleratori linear, ç'ka do të
REZONANCA MAGNETIKE - fjala e fundit e Imazherisë së Avancuar në diagnostikimin e kancerit të gjirit Dr. Shk. Iris Allajbeu Shefe e Departamentit të Imazherisë së Avancuar Spitali Amerikan Çfarë ësht
Mastektomia profilatike, një zgjedhje e mirë! OP.DR. REZARTA KAPAJ - Të gjithë e njohin Angelina Jolie si një “sex symbol”, si një aktore e afirmuar dhe së fundmi
Ushqejini fëmijët me gji, dhe do të keni fëmijë inteligjentë Nënat e reja këshillohen që të ushqejnë fëmijët me gji gjatë gjashtë muajve të parë të lindjes, për t’i mbrojtur ata nga
"Rama-Beqaj bëjnë gati vjedhjen e radhës me koncesion" PD ka paralajmëruar konçensionin e radhës korruptiv të kryeministrit Rama dhe ministrit Ilir Beqja. Kjo forcë politike k
Mbrotja më e mirë është zbulimi i hershëm! Spitali Amerikan, përgjatë tetorit, muajit ndërkombëtar të luftës ndaj kancerit të gjirit, ka ndërmarrë fushatën sensib
Kujdes! Këto deodorantë shkaktojnë kancer të gjirit Një studim ka zbuluar që gratë që përdorin rregullisht deodorantë që përmbajnë kripëra alumini mund të rrezikohen nga zh
Zbulim historik për kancerin e gjirit, mund të shpëtojë mijëra jetë Kanceri i gjirit është një ndër llojet më të përhapur në Britaninë e Madhe dhe, sipas statistikave, një në tetë gra prek
Testi më i ri i gjakut rrit shpresat për të luftuar kancerin e gjirit Ky test sipas ekspertëve, arrin të vlerësojë se kur kanceri është bërë rezistent ndaj mjekimeve. Më pas u rekomandon mj
Alarmante / Në 7 muaj, 700 kosovarë diagnostikohen me kancer Numri i të prekurve me kancer është në rritje dhe kjo ka sjellë shqetësim për popullësinë e Kosovës. Vetëm për shtat
Benefitet e befasishme të ecjes Aktiviteti sportiv është shumë i rëndësishëm për shëndetin tonë dhe këtu përfshihet çdo lloj aktiviteti fizik. Ecja ësht
Shannen Doherty: Vuaj nga kanceri i gjirit, akoma nuk jam shëruar(FOTO LAJM) Shannen Doherty, një nga brunet më të bukura të Hollivudit po përballet me sëmundjen më vdekjeprurëse për femrat, kancer
Ja si po zhvillohet turizmi në zonën e Gjirit të Lalzit Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, së bashku me një grup gazetarësh ng
Cila është mosha e duhur për ta lindur fëmijën e parë? Lindja e fëmijës është një vendim i rëndësishëm në jetën e gjithsecilit dhe nuk është një vendim aspak i lehtë. Shtatzën
Çfarë nuk dimë rreth gjendrave të gjirit! Dr. Albana Shahini - Mjeke Radiologe në Spitalin Amerikan Shifrat alarmante të të prekurave nga kanceri i gjirit vite