999 rezultate për

gjirit

15 luleshtrydhe në ditë mund t'ju mbrojnë nga kanceri i gjirit Nëse konsumoni vetëm 15 luleshtrydhe në ditë mund të luftoni kancerin e gjirit. Sipas një studimi të bërë së fundmi n
Disa arsye përse nuk duhet të pini më qumësht Për vite është thënë se qumështi është një burim i madh i kalciumit dhe të ndihmojë kockat tona dhe të kemi dhëmbë më të
Fëmija juaj vuan vazhdimisht nga infeksionet në vesh? Shmangni këto gabime Pezmatimi i veshit është një nga sëmundjet më të zakonshme prej të cilës vuajnë fëmijët, qysh kur ata bëhen tre vjeçarë.
Super vila e djalit të Berishës në Farkë që konkurron luksin e Ilir Metës në Gjirin e Lalzit (FOTO LAJM) Pas cilësimit të LSI si partia më e pasur në vend, vëmendja shkoi edhe tek vila e kreut të saj, Ilir Meta në zonën e Gji
Zbardhet dëshmia: Si më përdhunoi shoferi i furgonit në pyllin e Gjirit të Lalzit Zbardhet dëshmia e vajzës që denoncoi një 28-vjeçar për përdhunim. Ngjarja ka ndodhur në Durrës, ku adoleshentja , E.C.
Magjia e karotave, vlerat e panumërta ushqyese për shëndetin Konsumimi i rregullt i karotave bën që shanset për t’u zhvilluar kanceri i gjirit tek gratë të bien për 60%, thuhet sipa
Ilaçi i ri për kancerin e gjirit Njëra ndër format më të shpeshta të kancerit, i cili po bën kërdi në botë është kanceri i gjirit, ndërkaq tani jemi në p
Tragjedia e Faries: Lufta ime me kancerin e gjirit, m'u shemb bota... Padyshim që është sëmundja më e rrezikshme për femrat dhe ka marrë jetë pafund jetë femrash në Shqipëri dhe në botë.
Ja pse duhet të pini ujë në mëngjes Uji ka një rëndësi në shëndetin e organizmi tonë, mungesa e tij është faktor kryesor i shtimit të rrezikut të sëmundjeve
Zbuloni nëse keni kancer gjiri përmes këtij testi të thjeshtë (FOTO LAJM) Popsugar ka sjellë një ide të zgjuar për zbulimin e shenjave të kancerit të gjirit përmes fushatës me limon. E kriju
“Limonat” janë shenjat e kancerit të gjirit. Shpëtoni jetën falë kësaj fotoje! Një foto me limona, që është bërë virale në internet, është krijuar për t’i ndërgjegjësuar femrat se gjëndrat nuk janë
Shegët, kura perfekte kundër kancerit të mushkërive dhe gjirit Shega është një frut me forcë antioksiduese të rrallë. Në sajë të kësaj force, ajo mbron organizmin nga shumë faktorë
Metodat për diagnostikimin e kancerit të gjirit Në diagnostikimin e kancerit të gjirit ka rëndësi vetëkontrollimi i gjirit që duhet të bëhet një herë në muaj. Para
Mitet rreth kancerit të gjirit që nuk duhet t’i besoni Kanceri gjirit është gjithnjë e më i zakonshëm në botën perëndimore. Si kanceri më i zakonshëm ndërmjet grave ai normali
Deodorantët me përmbajtje alumini shkaktojnë kancer?! Studimi i fundit i kryer në Zvicër tregoi se gratë që rregullisht përdorin deodorant që përmbajnë kripëra alumini paraqe
Kjo vitaminë parandalon kancerin e gjirit Sipas ekspertëve mjekësor vitamina D është armiku më i madh kancerit dhe kjo është vërtetuar shkencërisht. Sipas stud
Rezistenca e baktereve ndaj antibiotikëve po vret më shumë se kanceri i gjirit Sipas Departamentit të Shëndetit, 5000 njerëz po vdesin çdo vit si pasojë e rezistencës ndaj antibiotikëve. Ndërsa s
Parandaloni kancerin e gjirit nëpërmjet detoksifikimit të sqetullave! Kanceri i gjirit shpesh e ka origjinën në pjesën e sipërme të gjirit, zonë pranë sqetullave, në të cilën aplikohen deodo
Kjo vitaminë parandalon kancerin e gjirit Një ndër arsyet e zhvillimit të kancerit të gjirit është edhe mungesa e vitaminave. Vitamina D është armiku më i madh
Vitamina D rrit shanset që një grua t’i mbijetojë kancerit të gjirit Sipas ekspertëve, vitamina D pengon riprodhimin e qelizave kancerogjene, duke i vrarë ato. Vitamina D, e siguruar nga