999 rezultate për

gjirit

Kanceri prostatës vrasës më i madh se kanceri i gjirit Kanceri i prostatës është bërë një vrasës më i madh se kanceri i gjirit për herë të parë sipas statistikave të zbuluara.
Pse kanceri i gjirit rrezikon më shumë gratë mbipeshë? Gungat kancerogjene tek gjinjtë kanë më pak gjasë të dallohen tek gratë mbipeshë para se këto tumore të rriten, është th
Vlerat e papërsëritshme të qumështit të gjirit Qumështi i gjirit është i pazëvëndësueshëm dhe unik. Me më shumë se 200 lloje sheqeri, dyfish në krahasim me atë të lo
Vuante nga kanceri i gjirit, 31-vjeçarja vdes pak orë pasi martohet (FOTO LAJM) Këto pamje që të thyejnë zemrën tregojnë një nuse të Connecticut në SHBA që martohet me dashurinë e jetës së saj nga sht
Qumështi dhe lidhja e tij me kancerin e gjirit Jane Plant këshillon që ta nxirrni nga dieta juaj, qumështin dhe produktet e tij, sepse është shkaku kryesor i kancerit
Kanceri i gjirit mund të prek edhe meshkujt, simptomat që nuk duhen anashkaluar Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Pasi një gazetar i panjohur
ALARM, Lyerja e flokëve jo më shumë se 6 herë në vit, shkakton kancer Lyerja e flokëve? Jo më shumë se 6 herë në vit e mundësisht me produkte natyrale që reduktojnë rrezikun e dëmeve, përfsh
Hani këtë ushqim dhe thuajini "stop" kancerit Sipas hulumtimeve të fundit nëse do të konsumoni salmon dy herë në javë mund të ulni rrezikun e shfaqjes së sëmundjes së
Si të parandaloni kancerin e gjirit Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
Vlerat unike të qumështit të gjirit Qumështi i gjirit është i pazëvëndësueshëm dhe unik. Me më shumë se 200 lloje sheqeri, dyfish në krahasim me atë të lo
Shenjat e para të kancerit të gjirit, si t'i kuptoni Një grua duhet të shkojë menjëherë tek mjeku, nëse vë re shenja jo normale si: – Zmadhim apo forcim të gjirit, që nuk
Sekuestrohet sasia më e madhe e kokainës në histori, me vlerë 360 milion dollarë (FOTO LAJM) Policia kolumbiane ka zbuluar 12 ton kokainë në sekuestrimin më të madh të drogës në historinë e vendit. Droga u gjet
Mblidhen për kancerin e gjirit, opozita largohet sa dëgjon emrin e Tahirit Opozita ka nisur “protestat” pas refuzimit të maxhorancës për të arrestuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Pas vendimit
Shenjat paralajmëruese të kancerit të gjirit Muaji tetor është muaji i kancerit të gjirit. Ku muaj është emëruar si i tillë me qëllim të vetëdijesimit të grave për k
Ky është regjimi ushqimor për të parandaluar kancerin gjirit Diagnostikimi i hershëm dhe trajtimi janë rruga e duhur për të fituar ndaj betejës me kancerin e gjirit. Por kjo nuk ësh
Si bëhen kanceroze qelizat? Doktor Balazs Bodai, onkolog i njohur amerikan, sqaron: Nuk jemi të sigurt se përse qelizat bëhen kanceroze, mirëpo supo
Kjo është pacientja më e vogël e diagnostikuar me kancer në gji (FOTO LAJM) Një vajzë e vogël vetëm 10 vjeçe është pacientja më e vogël në botë që u diagnostikua me kancer gjiri. Chrissy Turne
Sensibilizohet edhe Berisha për kancerin e gjirit, vendos fjongon rozë Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në të gjithë botën. Ai organizohet çdo vit dhe synon të sh
REZONANCA MAGNETIKE - fjala e fundit e Imazherisë së Avancuar në diagnostikimin e kancerit të gjirit Dr. Shk. Iris Allajbeu Shefe e Departamentit të Imazherisë së Avancuar Spitali Amerikan Çfarë është Rezonanca
Kjo është simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe