999 rezultate për

gjirit

10 gjëra interesante për gjoksin Apo i dinit? Sido që t’i quani apo t’i keni gjinjtë tuaj me siguri do t’i kuptoni çdo rresht këtijn artikulli. A ju
A shkakton deodoranti kancer të gjirit? Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
A shkakton antidjersa kancer gjiri? Ja ç’thonë shkencëtarët Ngritja e temperaturave e ditëve të fundit ka bërë që shumë njerëz të heqin dorë nga rrobat dimërore dhe të veshin gjëra
4 simptomat e panjohura të kancerit të gjirit Shumë gra të diagnostikuara me kancer të gjirit ndajnë një përjetim të përbashkët: Ato kanë ndierë një gjëndër, e cila r
Në QKUK s'ka barna për të sëmurët me kancer Afro 500 kosovarë janë diagnostikuar me kancer vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti. Të gjithë këta, janë duke
Kanceri prostatës vrasës më i madh se kanceri i gjirit Kanceri i prostatës është bërë një vrasës më i madh se kanceri i gjirit për herë të parë sipas statistikave të zbuluara.
Ushqehuni si grekët, që të mos vuani nga kanceri i gjirit Një tjetër studim lidhur me problemet e kancerit të gjirit, ka dalë në përfundimin se ushqimet mesdhetare janë bio dhe s
13 mënyrat për të evituar sëmundjet e kancerit Ekspertët australianë kanë evidentuar 13 mënyra, sesi të mund të parandalojmë sëmundjen e rëndë të kancerit. 1. Mos p
Puthja e fundit, kjo foto po përlot boten (FOTO LAJM) Kjo foto e goditur nga zemra kap momentin kur një vajzë tetëvjeçare puthi të mërkurën nënën e saj, para se të humbiste b
Kanceri i prostatës mund të trajtohet me ilaçe të kancerit të gjirit Mijëra jetë njerëzish mund të shpëtohen pasi një studim i parë botëror zbuloi mënyra të reja për të trajtuar kancerin e
Ky zakon mund tu shkaktojë kancerin e gjirit Sipas një studimi të kohëve të fundit në Universitetin e Harvardit, mund të ketë një faktor habitës që lidhet me kanceri
Këto janë shenjat e kancerit të gjirit Ekspertët këshillojnë që gratë duhet të kontrollojnë gjoksin e tyre çdo muaj për shenjat e kancerit, duke filluar në 20-
Mësojini tani! 10 gjëra interesante që nuk i dinit për gjoksin Apo i dinit? Sido që t’i quani apo t’i keni gjinjtë tuaj me siguri do t’i kuptoni çdo rresht këtijn artikulli. A ju
Skuqje, irritim krurje të gjoksit? Ja çfarë paralajmërojnë këto shenja Jo të gjitha shenjat apo ndryshimet në strukturën e gjirit, paralajmërojnë një problem serioz! Shpesh abuzohet me të “
Njihuni me 24-vjeçaren që po korr sukses duke shitur qumështin e gjirit Pak më shumë se shtatë muaj më parë lindi fëmijën e saj të parë, djalin e quajtur Anjelo. 24-vjeçarja Rafaela Lamprou
5 shenjat paralajmëruese të kancerit të gjirit që çdo femër duhet t’i dijë Çdo vit raportohen rreth 246.660 raste të reja të kancerit të gjirit dhe më shumë se 50 mijë gra në vit vdesin nga kjo s
Studimi/ Kujdes nga këto ushqime, rrisin rrezikun e kancerit Një studim i thelluar i shkenctarëve dhe nutricionistëve francezë ka mbërritur në përfundimin se ka një lidhje të drejtë
Kjo është simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Mësoni si të parandaloni kancerin e gjirit Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
Nëna e dëshpëruar gjunjëzohet në rrugë dhe shet qumështin e gjirit (FOTO LAJM) Një nënë në Kinë është gjunjëzuar në mot të ftohtë për të shitur qumështin e gjirit të saj për të mbledhur para për të t