999 rezultate për

gjirit

Simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni dëgjuar kurrë Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Hiqni dorë nga reçipetat! 5 arsyet pse do të jeni më mirë pa ato Reçipetat kanë ekzistuar që në Greqinë e lashtë. Sot çdo grua vesh të tilla . Tashmë mund t’ju vijë si surprizë se qëndr
Si të zbuloni kancerin e gjirit në faza fillestare Zbulimi i hershëm i kancerit të gjirit mund të shpëtojë jetën tuaj. Ekzaminimi i rregullt i gjoksit, i cili mund të bëhe
Shkencëtarët japin shpresë: Zbulohet ilaçi që na shpëton nga kanceri i gjirit Një grup studiuesish nga Universiteti i Baselit në Zvicër kanë ngjallur shpresat për një kurë ndaj kancerit të gjirit
Ecja minimizon rrezikun e kancerit të gjirit Aktiviteti fizik, përfshirë ecjen, është një e mirë që ju i bëni shëndetit tuaj. Por ecja në veçanti vjen me një mori pë
Kanceri i gjirit nuk "kursen" askënd, këto janë shenjat që çdo vajzë mbi 20 vjeç duhet t'i dijë Kanceri i gjirit është kanceri i dytë më i zakonshëm i diagnostikuar tek femrat, mbas kancerit të lëkurës. Ndonëse nuk d
SHBA kërkon ngritjen e një koalicioni anti-Iran në ujërat e Gjirit të Hormuzit Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombë
Speci djegës është ilaçi për sëmundjen e shekullit Përbërësi aktiv që i jep specit atë shijen djegëse mund t’i rrethojnë qelizat e kancerit dhe t’i vrasin ato, thonë shken
5 shenjat paralajmëruese të kancerit të gjirit Rreth një në tetë gra zhvillojnë kancerin e gjirit invaziv në një pikë në jetën e tyre dhe profesionistët shëndetësorë p
Studimi: Vajzat që kanë këtë formë trupi rrezikohen më tepër nga kanceri i gjirit Gratë të cilat kanë formë të trupit si “mollë” rrezikohen më shumë që të preken nga një formë vdekjeprurëse e kancerit t
Shenja të cilat ju paralajmërojnë për kancerin e gjirit Një dhimbje therrëse në gjoks, ndoshta me pak ndjeshmëri, mund të ju bëjë të pyesni nëse mund të jetë diçka serioze. Një
Dëshironte ta ushqente beben vetëm me qumështin e gjirit por bëri gabimin fatal Jillian Johnson dhe burri i saj Jarrod, u gëzuan fort kur iu lindi djali i tyre, por shumë shpejt gëzimi u kthye në trag
Karrota parandalon kancerin Karrota është një nga perimet që ka mjaftueshëm vitaminë A. Kështu, preferohet që ju të konsumoni më shumë karrota, pasi
Ky ushqim po merr mjaft gra më qafë prej kancerit të gjirit Përdorimi i vajit të njëjtë për tiganisje mund të shkaktojë ndryshime gjenetike që nxisin përparimin e kancerit të gjiri
Zbulohet antitrupi që shëron kancerin e gjirit? Një medikament qetësues ka potencialin për të ndryshuar mënyrën se si gratë trajtohen për kancerin e gjirit. Ekspert
Ushqimet që mund të shkaktojnë kancer të gjirit Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë
Kanceri po vret masivisht shqiptarët, shifrat zyrtare nxjerrin panoramën e frikshme (FOTO LAJM) Kanceri është vrasësi nr.2 i shqiptarëve pas sëmundjeve kardiovaskulare. Një raport zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë
Refuzonte qumështin e gjirit, foshnja i shpëton jetën nënës së saj Nëna e një foshnjeje të sapolindur shkoi tek neonati pasi vajza refuzonte të pinte qumështin e njërit prej gjinjve të sa
Pse ju dhemb gjiri para periodave Rreth 70% e grave përjetojnë dhimbje të gjirit gjatë ciklit menstrual, por përse ndodh kjo? Ashtu si me shumicën e d
Irani përpiqet të tregohet i fortë para ushtrisë amerikane Irani ka organizuar ushtrime të ushtrisë në ujërat e Gjirit Persik gjatë të shtunës, pasi një aeroplanmbajtëse amerikane