999 rezultate për

gjinushi

Gjinushi: Rama nuk respektoi marrëveshjen Kreu i Partisë Social Demokrate Skënder Gjinushi kritikoi Partinë Socialiste se nuk i qëndroi marrëveshjes me aleatët, p
Koalicioni, Gjinushi pritet të firmosë sot paktin me Ramën Një ditë para skadimit të afateve për nënshkrimin e marrëveshjeve për koalicioneve parazgjedhore, kreu i PS-së Edi Rama
Deputetë në listat e PS, Gjinushi dhe Milo gati të shkrijnë partitë Mungesa e kreut të PDS-së Paskal Milo dhe socialdemokratit Skënder Gjinushi në tryezën e koalicionit, nuk kanë qenë të r
Gjinushi thirrje të majtës: Të bashkuar, të rrëzojmë Berishën Kreu i Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi i bëri thirrje sot të majtës të bashkohet për të rrëzuar Berishën. Gjat
Misioni i Gjinushit: Rrëzimi i Berishës dhe çlirimi i të majtës nga Meta Kreu i Partisë Socialdemokrate Skender Gjinushi ka reaguar ndaj paktin PS-LSI. Në një deklaratë për mediat, Gjinushi u s
Gjinushi: Ndarja e mandateve sipas vitit 2009 dëmton zgjedhjet e vitit 2013 Miratimi i ndarjes së mandateve nga Kuvendi është cilësuar nga kreu i Partisë Socialdemokrate Skënder Gjinushi si një te
Statusi, Gjinushi: Shqipëria dështoi për të tretin vit rresht Kreu i Partisë Social-Demokrate, Skënder Gjinushi u shpreh sot se për shkak të vjedhjes së zgjedhjeve dhe keqqeverisjes
Skënder Gjinushi Skënder Gjinushi lindi në Vlorë më 24 dhjetor të vitit 1949, është politikan dhe matematicient shqiptar, ish-Zëvendës Kr
Partitë e vogla ripërsërisin kërkesat për reformën zgjedhore Ashtu sikurse ishte njoftuar, përfaqësuesit e partive të vogla u mblodhën sot në mesditë në një tryezë ku ripërsëritën k
Gjinushi: Opozita e nënshtruar në Kuvend Kryetari i Partisë Social Demokrate (PSD), Skënder Gjinushi ka akuzuar kuvendin se me mënyrën e votimit të anëtarit të K
Gjinushi, pakti i ofruar nga PS drejt dështimit Pakti prej dhjetë pikash ofruar nga PS në fillim të sezonit parlamentar të vjeshtës është cilësuar i dështuar nga kryeta
Gjinushi: PS të mos bëjë reforma sipas tekave të PD Partitë e vogla kanë akuzuar gjatë dy ditëve të fundit se ekziston një marrëveshje e heshtur mes Partisë Demokratike dhe
Gjinushi, Milo and Koçi announce a new political group Still a leak in the left coalition led by the chairman of Socialist Party, Edi Rama. A few days after one of the founde
Aleatët e Ramës: Vendi ka nevojë për opozitë aktive Në vazhdim të punimeve të Kongresit të Partisë Socialiste përshëndetën edhe aleatët e partive të vogla të selisë rozë, k
Gjinushi: Electoral reform is urgent Leader of the Social Democratic party (SDP) Skender Gjinushi called for the urgent need for a new electoral reform, unde
Gjinushi: Urgent need for a new electoral reform Leader of the Social Democratic party (SDP) Skender Gjinushi called for the urgent need for a new electoral reform on Tu
Gati platforma e “Opozitës së Bashkuar” Platforma për reformën zgjedhore është gati. Kështu është shprehur “Opozita e Bashkuar” , duke shtuar se platforma do t’
Rama mbledh sërish aleatët Ka përfunduar takimi i kreut të Partisë Socialiste Edi Rama me partitë aleate për të diskutuar mbi aksionin politik të o
Ja pse nuk ishim në takim me Ramën Një ditë, pasi kryetari i PS-së, Edi Rama mblodhi aleatët në tryezë për të diskutuar mbi aksionin e ri opozitar, aleatët
Gjinushi kundër kursit të ri në PS Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi, është kundër kursit të ri në Partinë Socialiste dhe ka akuzuar kre