999 rezultate për

gjimnazi

Malishevë, shoqërohen në polici disa persona Në komunën e Malishevës deri në orën 15.00 kanë marrë pjesë 14 mijë e 700 votues ose 30.35 % e votuesve. Zëdhënësi i
Vidhen dritaret e gjimnazit të Tetovës Në gjimnazin "Kiril Pejçinoviç" janë vjedhur disa nga dritaret e shkollës. Bëhet me dije se hajduti ka vjedhur dritar
Protestuesja "inxhiniere" me dëftesë gjimnazi Ministri i Mirëqënies Sociale, Erion Veliaj u shpreh sot se ndihej krenar për atë që kishte deklaruar dje gjatë bashkëbi
I dënuari për marrje ryshfeti emërohet mësues gjimnazi Partia Demokratike denoncoi sërish sot një rast të emërimit të një mësuesi në një gjimnaz edhe pse ai ishte dënuar për m
Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës Një gjimnaziste është hedhur këtë të premte nga kati i tretë i gjimnazit “Aleks Buda” në Laprakë të Tiranës. Shkak për k
Ambasadori Arvizu surprizon gjimnazisten shqiptare (VIDEO) Një gjimnaziste shqiptare ka fituar bursën “Ben Franklin”. Këtë lajm të mrekullueshëm ajo e ka marrë nge vete ambasadori
Dibra me vite pa gjimnaz, BDI e premton sërish (FOTO-LAJM) Bashkimi Demokratik për Integrim ka premtuar sërish se do të ndërtojë gjimnazin e Dibrës. Një premtim të tillë, BDI
Gjimnazi i Gostivarit do të hapë paralele në sport Gjimnazi i Gostivarit, duke nisur nga ky vit shkollor, do të hapë dy paralele në fushën e sportit. Më saktësisht, pritet
Projekt shkëmbimi ndërkulturor ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë Për herë të parë, të rinj të një shkolle në Bari marrin pjesë në një projekt shkëmbimi ndërkulturor ndërmjet Italisë dhe
Në 127-vjetorin e shkollës së parë shqipe (FOTO-LAJM) Qendra Kulturore e Fëmijëve në bashkëpunim me Drejtorinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve të Komunës së Prishtinës, si dh
Kapen me pistoletë, shoqërohen 2 gjimnazistët Policia e kryeqytetit shoqëroi paraditen e sotme dy nxënës të shkollës së mesme, ‘Aleks Buda” pasi u kapën me pistoletë
E pabesueshme! Lewandowski rreh gjimnazistin 17-vjeçar Djaloshi që pretendon se është rrahur nga Robert Lewandowski është një 17-vjeçar me emrin Philipp S. Ai ka dëshmuar në p
Merr diplomën e gjimnazit në moshën 105-vjeçare Bill Mohr, krahas festimit të ditëlindjes së tij të 105-të dhe përvjetorit të 70-të të martesës me gruan Josie, ka pasur
Gjimnazistët sherr me thika, plagoset 16-vjeçari Sherri për motive banale mes dy adoleshentëve ka përfunduar në plagosjen e njërit prej tyre. Ngjarja ka ndodhur pranë sh
Mark Wahlberg mbaron gjimnazin 42-vjeç Mark Wahlberg ka marrë më në fund diplomën e gjimnazit në moshën 42-vjeçare. Aktori i famshëm hollivudian pati lënë shko
Gjimnazi i Vushtrrisë bëhet me objekt modern(FOTO-LAJM) Në 50 vjetorin e themelimit të tij, Gjimnazi “Eqrem Çabej” i qytetit të Vushtrrisë është bërë me objekt të ri shkollor,
Nuk është yll i NBA, është thjesht një gjimnazist (VIDEO) Është vetëm 1,88 m i gjatë, por e shkund koshin si të ishte një gjigand i NBA duke kaluar kundërshtarin që është më i gj
Tri ligjet dhe gjimnazistët Parlamenti dje miratoi tri ligjet e famshme, të ashtuquajtura të integrimit, në kohën limit të
Sulm me thika, lëndohet gjimnazisti Në një shkollë të mesme në Dregash raportohet të ketë ndodhur një përplasje mes tre personave ku njeri prej tyre është s
Zonja e Parë në aksion pastrimi me gjimnazistët (FOTO LAJM) Qindra qytetarë, nxënës të shkollave të mesme dhe Korpusi Shqiptar i Vullnetarëve iu bashkuan të shtunën nismës së ndërm