999 rezultate për

gjimnazi

Gjimnazistët kosovarë të Gjimnazit “Hasan Nahi”, të dytët në botë Lajm fantastik për shqiptarët. Nxënësit e Gjimnazit Hasan Nahi të cilët përfaqësuan Kosovën; Blerim Jashari, Besfort Has
Nxënësit kërkojnë kthimin e rregullit të vjetër të maturës Protestës së nxënësve në qytetin e Tetovës, i janë bashkuar qindra nxënës nga shkolla të ndryshm , të cilët kanë dalë në
Vajzat e gjimnazit “Eqerem Çabej” kapen prej flokësh (VIDEO) Nuk është hera e parë që në kryeqytet të shikosh një grup nxënësish, të cilët zihen në ambientet e shkollës. Duket se ja
Presidentja Jahjaga përgëzoi Gjimnazin Hasan Nahi për suksesin në olimpiada Presidentja e Republikës së Kosovës Shkëlqesia e Saj Znj. Atifete Jahjaga priti në një takim të veçantë Drejtorin e Fond
Ja si dukej Xhavit Haliti kur ishte i ri (FOTO LAJM) Nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti ka publikuar disa fotografi të tij të vjetra nga koha e risisë. “Gjatë kohës kur
Gjimnazi Hasan Nahi organizon Garën e Inteligjencës EUREKA 2 Fondacioni Atmosfera-Gjimnazi Hasan Nahi, me mbështetjen e Ministrisë së Arsimit dhe Drejtorive Arsimore Komunale, organ
Nxënësit denoncojnë drejtorin e gjimnazit në Tetovë “Drejtori i gjimnazit të Tetovës, kërkon nga 250 denarë prej secilit nxënës, për lyerjen e klasave dhe shkollës”, kështu
Vidhen ditarët e gjimnazit të Vitisë Disa ditarë të Gjimnazit “Kuvendi i Lezhës” në Viti janë zhdukur mbrëmjen e së dielës. Persona të panjohur kanë depërtua
Berisha: Protesta për të ndalur revanshin e shtetit policor (FOTO LAJM) Teksa e ka demostruar me anë të disa fotove, ish-kryeministri Berisha është ndalur tek një protestë e gjimnazistëve në S
Rrahje nxënësish në gjimnazin "Zef Lush Marku" Një rrahje masive është shënuar mbrëmë në Shkup në orën 18.30 minuta. Policia ka ndërhyrë menjëherë për të ndalur ndo
Sherr në një shkollë në Durrës, plagoset me mjete të forta gjimnazisti Dy të rinj kanë goditur me një llamarinë në krah bashkëmoshatarin e tyre duke i shkaktuar plagë, ndërsa ende nuk dihen s
Katër të lënduar në Gjimnazin e Tuzit pas festimeve për ndeshjen Serbi-Shqipëri Katër të lënduar, mes të cilëve tre gjimnazistë janë lënduar në incidentin e ndodhur dje në Gjimnazin "25 Maji" në Tuz t
Ja si festohet "zbritja" e Ismail Qemalit në Beograd tek gjimnazi më të njëjtin emër në Tiranë (VIDEO) Ndonëse nuk dihet akoma vendimi i UEFA-s për ndeshjen e mbrëmshme midis Serbisë dhe Shqipërisë, ne e kemi marrë fitoren
Gjimnazisti nga Lazarati: Mblidhi trimat zoti Tahiri! Dukej se pas superoperacionit të drogës, policia e vuri nën kontroll fshatin e Lazaratit, por situata e krijuar mesditën
Tenton të grabisë, plagos me thikë nëndrejtorin e gjimnazit Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga 37 vjeçarin i cili ka plagosur me thikë nëndrejtorin e një gjimnazi,
Sherr masiv mes adoleshentëve në gjimnazin “Aleks Buda”, nuk ka të lënduar Një sherr masiv ka ndodhur mesditën e sotme mes adoleshentëve në gjimnazin “Aleks Buda” në Laprakë. Policia sapo ësht
Rama nuk lë pas batutat, ja çfarë i thotë gjimnazistes Edhe në ditën e parë të shkollës, Edi Rama nuk i ka lënë batutat dhe ironitë e tij. Teksa ka qënë i pranishëm në shkollë
Braktiset gjimnazi i Dibrës, shkak emigracioni Gjimnazi i Dibrës sa vjen dhe "tkurret" në numër nxënësish. Kjo, për shkak se nxënësit e shkollës së mesme "Zdravko Ç
14 vite më parë, Julian Deda si Brad Pitt (FOTO LAJM) Aktori Julian Deda është rikthyer pas në kohë, më konkretisht 14 vite pas, teksa ka postuar një foto ku sapo kishte mbar
Mbaron gjimnazin në moshën 91 vjeçare Një grua ka mbaruar gjimnazin në moshën 91 vjeçare, ndërsa e kishte lënë para 70 vjetësh, për të marrë pjesë në Luftën e