999 rezultate për

gjilanit

Lirohen serbët e arrestuar në Gjilan Mediat serbe kanë njoftuar lirimin e 5 serbëve të arrestuar disa ditë më parë në rajonin e Gjilanit. Lajmi është bërë i
Pjestarët e MUP-it para gjykatësit Pas mbajtjes policore 48 orëshe , gjashtë pjestarë të MUP- it serb, të arrestuar dje në rajonin e Gjilanit, sot do të d
“Ringjallja” bën propagandë fetare në shkolla Shpërndarja e dhuratave të fundvitit nga Bashkësia Ungjillore “Ringjallja” për filloristët e dy shkollave të qytetit të
Kosova vend transit i ilegalëve Emigrantët ilegalë që synojnë Europën Perëndimore përdorin Kosovën si vend transiti.Të dielën paradite, edhe tre palesti
Arrestohet shtetasi serb për vrasjen e fëmijës 13-vjeçar Policia rajonale e Gjilanit ka arrestuar një serb të dyshuar për vrasjen e Leotrim Musliut, 13-vjeç, nga fshati Uglarë i
101 vjet burg nëntë ish-anëtarëve të UÇK-së Departamenti për krime lufte i Gjykatës së Lartë në Beograd ka dënuar sot nëntë përfaqësuesit e ish-Ushtrisë Çlirimtare
Tërmet i lehtë godet Gjilanin Tërmet i lehtë është ndier të shtunën në mbrëmje, në orën 18:40 minuta në qytetin e Gjilanit dhe rrethinë. Tërmeti ka zg
Nesër jepet vendimi për 9 shqiptarët Gjykimi për 9 shqiptarët e luginës së Preshevës do të bëhet në 27 dhjetor. Të dyshuarit akuzohen se kanë marrë pjesë në
Gjilan: PDK e para, pasojnë Vetëvendosja, LDK, AKR... Procesi i votimit në komunën e Gjilanit është vlerësuar të ketë qenë një proces i mirë. Pjesëmarrja në zgjedhje ka qenë
Filloi fushata per kryetar komune te Gjilanit Sot në komunën e Gjilanit ka filluar fushata zgjedhore për kryetarin e komunës. Fushata do të z
Ceshtja e Gjilanit del jashte kompetences se KQZ-se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pushuar edhe të hënën për sa i përket zgjidhjes së &cced
KQZ nuk aprovoi rezultatet perfundimtare te Gjilanit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk e ka aprovuar raportin e Qendrës së Numërimit për rezultate
Me 6 janar fillon rinumerimi per votat e Gjilanit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në mbledhjen e mbajtur të martën, mori vendim që procesi i het
Shperthim ne nje familje serbe ne komunen e Gjilanit Policia në Kosovë bëri të ditur se ka ndodhur një shpërthim në një familjeje ser
Beograd: Fillon gjykimi i "Grupit te Gjilanit" Sot fillon procesi gjyqësor kundër ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të K
Ne Kmetofc te Gjilanit gjenden edhe eshtrat e 4 femijeve Zyra për Persona të Pagjetur dhe Mjekësi Ligjore e EULEX-it ka njoftuar se ka përfunduar ekshumimin