999 rezultate për

gjilanit

Gjilani po copëtohet Për më shumë se një dekadë komuna e Gjilanit po "tkurret" përkatësisht në territorin e saj, kjo për faktin se politikanë
Stadiumi i Gjilanit të quhet "Xherdan Shaqiri" Bordi i Lëvizjes për Integrim dhe Zhvillim (LIZ) ka dalë me një propozim që stadiumi i qytetit të Gjilanit ta mbajë emri
Alo, komuna e Gjilanit ?! Komuna e Gjilanit ka hapur një linjë të veçantë për qytetarë e cila është pa pagesë e ku të interesuarit mund të tele
S'kam frikë nga kandidatët e PDK-së Nuk ia ka idenë nëse do të kandidohet si kryetari i Gjilanit, por nëse ndodh Lutfi Haziri nuk frikësohet nga kandidatët
“Grupi i Gjilanit”: Verdikti pritet nesër Gjykata e Apelit në Beograd në një takim publik ka dëgjuar ankesat nga gjykimi i 11 anëtarëve të “grupit të Gjilanit” të
Nesër Presheva proteston Nesër do të mbahen protesta nga partitë politike shqiptare në Luginën e Preshevës. Sipas tyre, protesta do të mbahet kun
Arrestohen spiunët serbë Në qytetin e Gjilanit janë arrestuar spiunët serbë, të cilët janë kapur duke fotografuar objekte të FSK-së, si fabrika,
Kontrabanda e armëve, 30 ditë burg për grupin “Bunkeri” Gjykata Themelore e Gjilanit ka vendosur 30 ditë paraburgim për pjesëtarët e grupit shqiptaro serb të arrestuar gjatë op
VV shpall sot Qemajl Mustafën "Doctor Causa Nepotism" Sot në një aksion simbolik e politik, Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjilan, shpalli kryetarin e komunës së Gjilanit
Thaçi njofton hapjen e Universitetit publik të Gjilanit në tetor Kryeministri Hashim Thaci ë është përgjigjur akuzave të fundit të Isa Mustafës dukie deklaruar se askush nuk mund të qev
VV nesër protestë në Gjilan Nesër, e shtunë, 16 mars, ora 12:30, Qendra në Gjilan e Lëvizjes Vetëvednosja, organizon Protestë kundër nepotizmit dhe
Rruga e fshatit Lladovë të Gjilanit e pa asfaltuar Banorët e fshatit Lladovë të Gjilanit kërkojnë asfaltimin e rrugës trikilometërshe që lidh këtë fshat me Komunën e Vitis
VV, konferecë për protestën e Gjilanit Qendra e Lëvizjes Vetëvendosja në Gjilan ditën e sotme do të mbajë një konferencë për media në lidhje me protestën që do
LDK: Investimet e Mustafës, ‘’shkel e shko’’ Lidhja Demokratike, dega e Gjilanit i ka cilësuar si mashtrime shifrat e komunës së Gjilanit në lidhje me investimet pub
Situata në Presheve, VV marsh solidarizues në Gjilan Drejtuesit e Qendrës së Lëvizjes Vetevendosje, Gjilan prezantuan disa çështje të cilat ndërlidhen me situatën e rëndë në
Një i vrarë dhe një i plagosur në Ponesh të Gjilanit Sot rreth ores 14:30 minuta në fshatin Ponesh të Gjilanit, ka ndodhur një vrasje ku një qytetar i nacionalitetit shqipta
Gjilan, gjyqtari arrestohet për marrje ryshfeti Një gjyqtar i Gjykatës Komunale në Gjilan është arrestuar të martën nga Policia e Kosovës, pasi ka pranuar ryshfet nga
Gjykata vendos 116 vite burg për “Grupin e Gjilanit” Pjesëtarët e të ashtuquajturit “Grupi i Gjilanit” janë dënuar sot në Beograd me 116 vjet burg për shkak të “krimeve ndaj
Komuna e Gjilanit me investime të pakta Kreu i Komunës së Gjilanit, i cili vjen nga radhëte PDK-së, Qemajl Mustafa disa herë ka ngritur shqetësimin dhe alarmin
Fidanët "përplasin" Komunën Gjilan me VV Kuvendi Komunal i Gjilanit ka reaguar ndaj mbjelljes së disa fidanëve në lagjen Dardania të Gjilanit por në të njëjtën k