999 rezultate për

gjetur

Refuzoi Shqipërinë, tani s'e duan as në kategorinë e tretë Elvis Kabashi po kalon probleme të shumta edhe në Lega Pro. Futbollisti, i cili para disa vitesh refuzoi Shqipërinë, akt
LAJM I FUNDIT/ Nxirret nga kanali makina e taksistit të zhdukur, brenda një trup pa jetë Pas marrjes së njoftimit se është gjetur makina e taksistit të zhdukur një ditë më parë, menjëherë është bërë e mundur e
Mjekësia kineze ka gjetur ilaçin e leuçemisë? Sipas mjekësisë kineze, një bimë e rritur në këtë vend ka aftësinë të luftojë dhe të mposhtë leuçeminë. Pacientëve të
Gjendet trupi i pajetë i një 50 vjeçari tek Liqeni Artificial Një 50 vjeçar ka gjetur vdekjen gjatë paradites së sotme, pasi ka hyrë në brendësi të Liqenit Artificial. Kanë qënë blut
I riu var veten në tualetin e burgut të Rrogozhinës Një i burgosur në burgun e Rrogozhinës, është gjetur pa jetë gjatë ditës së sotme. I burgosuri me inicialet E.H., 22-
Vdes nga uria 47-vjeçarja shqiptare në Athinë Një 47 vjeçare nga Saranda është gjetur e vdekur në banesën ku jetonte në Greqi, ndërsa shkak është bërë mos ushqyerja.
62 vjeçari vetëvritet me çifte, policia gjen letrën që u la familjarëve Një person është gjetur pa jetë mëngjesin e sotëm, ndërsa viktima kishte lënë edhe një letër familjarëve. Në krahë të ti
Tentoi të kalonte kufirin i fshehur në valixhe, kapet nga policia refugjati në Spanjë (FOTO LAJM) Policia ka vendosur në pranga dy marokenë, të cilët kishin provuar të fusin ilegalisht emigrantë në Ceuta, enklavën e A
Policia u bën zbor pasagjerëve në Berat. Në kontroll për një celular (VIDEO) Vjedhja e një celulari ka vënë para përgjegjesisë policinë, e cila ka zbritur të gjithë pasagjerët në një autobus dhe i
Gjendet trupi i pajetë i një studenti në Mitrovicën veriore Në pjesën veriore të Mitrovicës është gjetur trupi i pajetë i studentit me iniciale I. C. 32 vjeç, i cili studionte në U
Vazhdojnë kërkimet për viktimat nga rrëzimi i avionit rus Po vazhdojnë ende kërkimet masive për viktimat e rrëzimit të avionit ushtarak rus në Detin e Zi. Rreth 3,000 njerëz,
MALIQ/ Gjendet në fshatin Vreshtas trupi i pajetë i një 22 vjeçari Në fshatin Vreshtas në Maliq është gjetur trupi i pajetë i një 22 vjeçari, e ku në afërsi të viktimës është gjetur edhe
Aksidenti ajror / Gjenden pjesë të avionit rus të rrëzuar në Detin e Zi (VIDEO) Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka bërë me dije se skuadrat e kërkim-shpëtimit kanë gjetur një pjesë të avionit të rrëzu
Transferimet që mund të tronditin futbollin këtë janar (FOTO LAJM) Janari është një periudhë e vështirtë për të bërë lëvizje të mëdha në merkato. Skuadra të vogla i shesin futbollistët që
Rrëzimi i avionit rus / Dyshohet për gabim të pilotit, gjendet trupi i parë (VIDEO) Një avion rus i llojit "Tu-154" është rrëzuar ditën e sotme në Detin e Zi, 20 minuta pasi u ngjit në fluturim për në Sir
Moskë / Gjendet i vdekur nipi i Stalinit Një nga nipërit e ish-udhëheqësit sovjetik Josef Stalin, është gjetur i vdekur në Moskë. Mediet ruse raportojnë se tr
Lituania akuzon Rusinë për sulme kibernetike Qeveria lituaneze ka akuzuar Rusinë se po bën sulme kibernetike ndaj tyre. Shefi i Qendrës së Sigurisë Kibernetike t
Kapet me 23 kg drogë në Portin e Vlorës, pranga 30 vjeçarit Një 30 vjeçar është kapur në Portin e Vlorës me 23 kg marijuanë. Gjatë një kontrolli të ushtruar në mjetin e tij, polic
Masakra e Berlinit / Policia gjen kartën e identitetit të terroristit në sendiljen e kamionit (FOTO LAJM) Policia gjermane ka bërë të ditur se ka gjetur kartën e identitetit të terroristit në sendiljen e kamionit me të cilin s
Gjuetari i thesareve gjen unazën mesjetare me vlerë 87 mijë dollar (FOTO LAJM) Një gjurmues amator thesaresh në zemër të pyllit të Robin Hoods SherWood ka gjetur një unazë të periudhës së mesjetës me
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}