999 rezultate për

gjermanine

Rumenigge: Kosova nuk mund të luajë me Gjermaninë Karl-Hainz Rumenigge ka lëshuar kritika të reja për kalendarin e ndeshjeve ndërkombëtare dhe mënyrën e organizimit të ku
Mustafi thyen heshtjen: Ja pse zgjodha Gjermaninë para Shqipërisë Shkodran Mustafi në një intervistë për ‘Goal.com’ ka treguar arsyet e përzgjedhjes së Gjermanisë, para Shqipërisë. Mb
Serbi/ Arrestohen mbi 120 persona të lidhur me krimin e organizuar Policia serbe ka arrestuar 123 persona në 18 qytete në një aksion të gjerë të zhvilluar në bashkëpunim me Gjermaninë. L
Shënohet 55-vjetori i ndërtimit të Murit të Berlinit Në Berlin, kryeqytetin e Gjermanisë është shënuar 55 vjetori i fillimit të ndërtimit të Murit të Berlinit, me të cilin
Edhe gjermanët kërkojnë azil (FOTO LAJM) Një familje gjermane ka udhëtuar për në Rusi për të kërkuar azil sepse e konsideron vendlindjen si të pasigurt për shkak
"Schweinsteiger ka dhënë shumë për Gjermaninë" Disa ditë më parë, Bastian Schweinsteiger i dha lamtumirën kombëtares gjermane. Ishte largimi i një ikone nga 4 herë kam
Mehmeti: Sot jetojmë dhembjen e tragjedisë në shtëpinë e dytë të shqiptarëve, Gjermaninë Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti, në rrjetin e tij social ka shkruar se vazhdojnë tragjeditë në botë, kësaj radhe n
7 arsye se pse Franca e mund sot Gjermaninë (FOTO LAJM) Franca duhet të bëjë një ndeshje perfekte për të siguruar një biletë për në finale sonte në mbrëmje ndaj kampionëve të B
Deschamps: Gati të shkruajmë historinë Franca është gati për t’u përballur me Gjermaninë. Gjysmëfinalja e dytë e Euro 2016 vë kundër njëra-tjetrës dy skuadra q
Lajme të mira për Gjermaninë në prag të sfidës ndaj Francës Lajme të mira në kampin gjerman një ditë para gjysmëfinales se Europianit ndaj Francës që do të luhet në stadiumin "Velo
Lajm i keq për Gjermaninë, një tjetër "yll" dëmtohet Vetëm dy ditë pas ndeshjes ndaj Italisë, është përcaktuar diagnoza e Mario Gomez i cili në minutën e 72’, u detyrua të l
Zhbllokohet super sfida, Ozil kalon në avantazh Gjermaninë (VIDEO) Gjermania zhbllokon ndeshjen ndaj Italisë. Pancerat kanë kaluar në avantazh në minutën e 65-të të ndeshjes më anë të Mes
Italianët kundërpërgjigjen: Ja 7 arsye pse e mundin Gjermaninë (FOTO) Mediat italiane i janë kundërpërgjigjur me të njëjtën monedhë prestigjiozes gjermane “Bild”, e cila një ditë më parë dha
Italia fiton betejën e parë me Gjermaninë, ja detajet (FOTO LAJM) Italia e fiton betejën e parë ndaj Gjermanisë në prag të sfidës së të shtunës në mbrëmje në Bordo. Të kaltrit janë skuad
12 vjeçari nga Kosova që po mahnitë Gjermaninë (VIDEO) Jemi mësuar të shohim performanca të shumta me këngët e Adele, por ky djalosh do ju lë pa fjalë. Ky djalosh quhet Lin
Conte: Djemtë të jashtëzakonshëm, nuk dimë vetëm "katenaço" Trajneri Italisë, Antonio Conte është shprehur shumë i lumtur për kualifikimin dhe lojën që ka dhuruar skuadra e tij nda
Ozil vendos një rekord me Gjermaninë (VIDEO) Përfaqësuesja e Gjermanisë po fiton lehtësisht 3-0 ndaj Sllovakisë. Por, epërsia e gjermanëve do të ishte më e thellë në
Trajneri i Sllovakisë: S’kemi frikë, dimë si ta mposhtim Gjermaninë Sllovakia nuk e shikon një mision të pamundur sdidën me Gjermaninë në 1/8-tat e Europianit. Trajneri Jan Kozak beson se
Ja çfarë thotë Mustafi pas golit të parë me Gjermaninë Shkodran Mustafi pas përfundimit të ndeshjes është shprehur i lumtur që shënoi golin e parë për Gjermaninë në një ndeshj
Ja tre ndeshjet që zhvillohen sot në Euro 2016 Sot në program do të kemi edhe tre përballje mjaft interesante në Euro 2016. Ndeshja e parë e ditës së sotme në Euro