999 rezultate për

gjermanin

Rama viziton Gjermaninë e shuan "gjakrat" me praninë e tij në Kuvend Ndërsa në vendin tonë shumë çështje gëlojnë e kërkojnë të marrin përgjigje, kryeministri zgjedh Gjermaninë, duke i dhënë
Irlanda shokon Gjermaninë (VIDEO) E pabesueshme por e vërtetë. Gjermania është thyer në fushën e Irlandës. Ndeshja e luajtur për Grupin D, është fituar
Veliu sygjeron Ramën dhe Mustafën: Urojeni Gjermaninë për përvjetorin e bashkimit, punoni edhe për bashkimin e Shqipërisë Tahir Veliu, iniciator i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar ka përshëndetur urimet e udhëheqësve të dy shteteve shqiptare
25-Vjetori i Bashkimit, Kosova uron Gjermaninë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në 25 vjetorin e bashkimit të Gjermanisë, i ka dërguar një telegram urimi Kancelare
Gjashtë persona dhunojnë gjermanin që tentoi të shuante zjarrin Një gjerman i cili ka tentuar të shuajë zjarrin tek Liqeni Artificial, fatkeqësisht është dhunuar nga gjashtë persona. G
Refuzon Brazilin dhe synon Gjermaninë Diego Costa zgjodhi Spanjën, Thiago Motta dhe Eder Italinë ndërsa edhe Rafinha vendosi t’i thotë jo Selecaos. Futbollist
Mustafi: Nëse do të luhej Shqipëri-Gjermani ... Mbrojtësi shqiptar që luan për Gjermaninë, Shkodran Mustafi, ka dhënë një intervistë për mediat gjermane. Futbollisti i
"Der Spiegel": ​Urrejtja ndaj azilkërkuesve po e helmon Gjermaninë Sulmet ndaj qendrave të akomodimit të azilkërkuesve janë rritur ndjeshëm në Gjermani. Sipas Ministrisë së Brendshme gjer
Nënshkruhen 6 marrëveshje me vlerë 118 mln euro me Gjermaninë Paraditen e sotme, Shqipëria ka nënshkruar me Gjermaninë 6 marrëveshje bashkëpunimi financiar me vlerë rreth 118 milionë
5 kampionatet që kanë shpenzuar më shumë, kryeson ... (FOTO LAJM) Kampionati italian duket se e ka nisur mjaft mirë rrugën e ringritjes dhe po bën maksimumin në këtë merkato pasi ka shpe
Rama: Shqipëria e Serbia në Ballkan, si Franca me Gjermaninë në Europë Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste të dhënë për gazetën serbe Danas, është shprehur se shpresojmë të thellojmë b
Isa Mustafa: Nuk do të takohem me kacelaren Merkel Mediat kosovare më parë raportuan se Mustafa do të vizitonte Gjermaninë në javën e parë të muajit qershor, ku do të prit
Personat që nuk u arratisën dot nga komunizmi (FOTO LAJM) Fotot më lart janë publikuar nga një regjim, i cili dokumentonte rastet kur njerëzit tentonin të iknin nga sistemi “i mi
Të sigurtë në Spanjë: Joachim Low, trajneri i ri i Real Madrid Lajmi doli fillimisht në muajin janar, por ditët e fundit zërat janë shtuar edhe më shumë. Real Madrid e ka vendosur se
Azilkërkuesit alarmojnë Gjermaninë, kosovarët të dytët pas sirianëve Numri i kërkesave për azil në Gjermani është shtuar me 73 për qind krahasuar me janarin e vitit të kaluar. Ministria e B
7 kampionët që do të tërhiqen gjatë 2015-ës (FOTO LAJM) Deri nl fundin e majit duhen më shumë se 3 muaj, kaq kohë na mbetet për të jetuar spektaklin dhe golat e kampionëve që k
Polici ndalon gjermanin dhe e plaçkit Policia e Tetovës ka njoftuar se një polic ka ndaluar një shtetas gjerman në autostradën Tetovë - Shkup dhe më pas e ka
Dunga: Humbja 1-7 me Gjermaninë, e paharrueshme Carlos Dunga ka deklaruar se humbja 1-7 që Brazili pësoi në Botëror ndaj Gjermanisë nuk do të harrohet kurrë, por trajne
Avdijaj i largohet Shqipërisë, më afër Gjermanisë Dionis Avdijaj, talenti 18 vjeçar i Schalke 04 është bërë i famshëm për klauzolën e tij të largimit prej 49 milionë euro
Rama: Si një skuadër për t'iu afruar Europës "Drejt Europës nuk mund të ecet duke i vendosur “stërkëmbça” njëri-tjetrit". Kështu ka deklaruar sot kryeministri Edi Ra