999 rezultate për

gjermanin

12 vjeçari nga Kosova që po mahnitë Gjermaninë (VIDEO) Jemi mësuar të shohim performanca të shumta me këngët e Adele, por ky djalosh do ju lë pa fjalë. Ky djalosh quhet Lin
Conte: Djemtë të jashtëzakonshëm, nuk dimë vetëm "katenaço" Trajneri Italisë, Antonio Conte është shprehur shumë i lumtur për kualifikimin dhe lojën që ka dhuruar skuadra e tij nda
Ozil vendos një rekord me Gjermaninë (VIDEO) Përfaqësuesja e Gjermanisë po fiton lehtësisht 3-0 ndaj Sllovakisë. Por, epërsia e gjermanëve do të ishte më e thellë në
Trajneri i Sllovakisë: S’kemi frikë, dimë si ta mposhtim Gjermaninë Sllovakia nuk e shikon një mision të pamundur sdidën me Gjermaninë në 1/8-tat e Europianit. Trajneri Jan Kozak beson se
Ja çfarë thotë Mustafi pas golit të parë me Gjermaninë Shkodran Mustafi pas përfundimit të ndeshjes është shprehur i lumtur që shënoi golin e parë për Gjermaninë në një ndeshj
Ja tre ndeshjet që zhvillohen sot në Euro 2016 Sot në program do të kemi edhe tre përballje mjaft interesante në Euro 2016. Ndeshja e parë e ditës së sotme në Euro
Joakim Lëv braktis Gjermaninë Trajneri i kombëtares gjermane Joakim Lëv do të largohet nga përfaqësuesja pas "E uro 2016". Tekniku që i ktheu titullin
Van Gaal "dridh" Gjermaninë Trajneri i Manchester United, Louis van Gaal ka trembur jo pak gjermanët duke deklaruar se Bastian Schweinsteiger mund t
Kosova rrezikon Shqipërinë, Zvicrën dhe Gjermaninë Kosova pritet që shumë shpejt të pranohet zyrtarisht në FIFA e UEFA, e kjo paraqet rrezik të madh për ekipet si Zvicra,
Bunkeri sekret që fshehu 15 miliardë marka (FOTO LAJM) Në Gjermaninë Perëndimore gjendet një bunker sekret i cili është ndërtuar gjatë periudhës së Luftës së Ftohtë, ku mësohe
Presidenti Obama në prill viziton Britaninë, Arabinë Saudite dhe Gjermaninë Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë muajit të ardhshëm do të udhëtojë drejt Arabisë Saudite, Britanisë dhe Gjermani
Kjo është videoja që tronditi sot Gjermaninë (VIDEO) Është bërë një bujë e madhe në media, e më gjerë, lidhur me këtë vend të vogël në kufirin greko-maqedonas. Ky fshat ësht
Kryetarja e LDK-së për Gjermaninë: Thaçi president? Pse Ismet Beqiri mashtron LDK-në? Kryetarja e LDK-së për Gjermaninë, Donika Gërvalla, ka shkruar se asnjë organ i LDK-së nuk është pyetur kur Isa Mustafa
E bujshme: Shqipëria do të luajë me Gjermaninë Skuadra e dytë, pas miqësores së Shqipërisë me Austrin, është Gjermania. Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, X
Për Guardiolan i pari do të jetë Sane Pep Guardiola ka thënë se shënjestra e parë, pasi të marrë drejtimin e Manchester Cityt do të jetë mesfushori i Schalkes
Gjiknuri: Thellim i bashkëpunimit me Gjermaninë në sektorin energjitik Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në takim një delegacion gjerman të kryesuar nga Drejtori
Kapen 20 klandestinë me destinacion Gjermaninë 20 klandestinë me destinacion Gjermaninë janë kapur në Kakavijë. Policia Kufitare e Kakavijës ka kapur 20 shtetas të hua
Sa shumë shqiptarë në "Euro 2016" Në finalet e “Euro 2016” do të ketë më shumë se 30 futbollistë në kombëtare të ndryshme. Me Shqipërinë do të jenë 23 të
Shkodran Mustafi: Ja pse refuzova Shqipërinë për Gjermaninë Mbrojtësi i Gjermanisë, Shkodran Mustafi, në një intervistë për spanjollen AS, ka rrëfyer shumë gjëra, përfshirë edhe pë
Benitez bën gati "valixhet", ja kush e zëvendëson E ardhmja e Rafael Benitez është në dyshim nëse nuk do të arrijë që në fund të sezonit të fitojë La Ligan ose Champions-