999 rezultate për

gjermanin

Kurti: Bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në pajtim me SHBA-në e Gjermaninë Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti, konsideron se Bashkimi i dy Gjermanive 27 vite më parë, ishte vendimt
DOSSIER/ Raportet me Gjermaninë, nga dëmshpërblimi tek darkat sekrete në hotelet e Vjenës Me politikën e orientuar drejt lindjes RFGJ-ja nuk kishte pse të mos lidhte marrëdhënie zyrtare edhe me Shqipërinë komun
Tetë liderët që e ngritën Gjermaninë pas Hitlerit (FOTO LAJM) Sot në Gjermani mbahen zgjedhjet për kancelarin e ardhshëm. Angela Merkel do të garojë (CDU) kundër Martin Schulz (SPD),
Kosova shpreson ta befasojë edhe Gjermaninë Përfaqësuesja e Kosovës U21 po vijon me përgatitjet për ndeshjen kundër Gjermanisë, që zhvillohet të martën në Osnabruck
Juventus gati ofertën e fundit për gjermanin Juventusi është duke përgatitur një ofertë prej 23 milionë paund për të provuar aksionin e fundit për mesfushorin e Live
Skandali i vezëve me lëndë toksike përfshin Gjermaninë Në fillim dyshohej se vezët e infektuara vinin nga Holanda dhe Belgjika, por tani problemi përfshin edhe Gjermaninë. Në
Skandali i vezëve përfshin Gjermaninë Në fillim dyshohej se vezët e infektuara vinin nga Holanda dhe Belgjika, por tani problemi përfshin edhe Gjermaninë. Në
Harrojeni Gjermaninë! Kanadaja është vendi më bujar për azilantët Azilkërkuesit janë shtuar në masë nga e gjithë bota, duke iu drejtuar shteteve të sigurta për të siguruar edhe jetën e t
Erdogani e akuzon për spiunazh dhe kërcënon Gjermaninë Turqia i pëmbahet kursit të saj të ashpër ndaj Berlinit. Gati tri javë pas arrestimit të aktivistit gjerman të të drejta
Një letër në çorape kualifikoi Gjermaninë në finalen e Europianit U21 Gjermania siguroi mbrëmë një biletë për në finalen e kampionatit Europian, teksa mundi Anglinë nga ruleta e penalltive.
Trump, kritika Gjermanisë lidhur me tregtinë dhe NATO-n Presidenti amerikan, Donald Trump, është ankuar në rrjetin llogarinë e tij Twitter për shkak të deficitit tregtar me Gje
Ministri serb i alarmuar, krahason Gjermaninë naziste me Shqipërinë Etnike Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, gjatë ditës së 72-vjetorit të Luftës së
Mavraj befason të gjithë: Fatkeqësi që nuk luaj për Gjermaninë Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptarë, Mërgim Mavraj, ka dhënë një deklaratë shumë të çuditshme para tifozëve të Hamburgut
Juncker: Jam i skandalizuar nga deklaratat e Erdoganit Tensionet mes Turqisë dhe Bashkimit Europian janë rritur ndjeshëm që pas deklaratave të presidentit turk, Recep Tayyip E
Ministri turk sfidon Gjermaninë, mban takim me votuesit Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavushoglu, ka thënë se do të zhvillojë sot një takim me votuesit turq, edhe pse me
Erdogani sulmon Gjermaninë: Ju s'jeni demokratë, por nazistë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë një deklarate për medie ka komentuar veprimet e Gjermanisëe cila ndalo
Acarohen marrëshëniet, Turqia akuzon Gjermaninë për standarde të dyfishta "Gjermania 'duhet të mësojë si të sillet' nëse dëshiron të ketë raporte të qëndrueshme me Turqinë", ka thënë sot ministr
Ky shqiptar ka habitur gjithë Gjermaninë, ja arsyeja Policia gjermane nga Sundhessen kishte ndalur një furgon me shqiptarë, pasi disa pjesë të ndriçimit nuk ishin në rregull
Arrestohen 22 shqiptarë, furnizonin Gjermaninë me drogë nga Shqipëria Policia gjermane ditën e sotme ka finalizuar me sukses një operacion ku kanë përfunduar në pranga 23 persona nga mosha 1
Bes Kallaku: Mustafi kampion bote, unë kampion në… Aktori shqiptar i programit "Portokalli", Bes Kallaku, është duke kaluar disa ditë pushime në Angli, pikërisht në Londër