999 rezultate për

gjermanin

Trump akuzon Gjermaninë: Partnere e dobët Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot Gjermaninë se është një partnere e dobët dhe se po përfiton nga SHBA-ja duk
Florent Muslija la Gjermaninë për Kosovën: Vendosa me zemër Florent Muslija edhe zyrtarisht i është bashkuar Kosovës. Ai do të jetë pjesë e "Dardanëve" që nga ndeshjet e shtatorit
Sane zhbllokon rezultatin për Gjermaninë (VIDEO) Gjermania po fiton 0-1 në udhëtim te Bjellorusia. Ishte anësori i Manchester City, Leroy Sane, ai që shënoi për mysaf
Kriza politike në Shqipëri "përçan" Gjermaninë, qëndrime të ndryshme për negociatat dhe zgjedhjet Kriza politike, protestat e dhunshme të opozitës, insistimi i Ramës për mosshtyrjen e zgjedhjeve dhe vendimi për negocia
Ylli i Bayern Munich pranë Interit Mbrojtësi i Bayern Munich, Jerome Boateng është shumë pranë largimti nga Bayern. Ai ka humbur vendin e titullarit teksa
5 vrasje misterioze që po trondisin Gjermaninë, frika e qytetarëve për një vrasës serial Një vrasje e trefishtë në Bavari dhe një tjetër vrasje me dy viktima në një qytet në veri kanë shokuar Gjermaninë. Hetue
Zyrtare: Khedira mbyll sezonin e me Juventusin Sezoni përfundoi për Sami Khediran. Gjermani do të operohet në gjurin djathtë. Lajmi është konfirmuar nga vetë lojta
Po "mahnit" Gjermaninë, Rashica duartrokitet nga ish-lojtari i Realit (FOTO LAJM) Milot Rashica po kalon një nga momentet më magjike në karrierën e tij. Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, pjesë
Bytyçi: Kemi nevojë për Gjermaninë në arsim Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se ministri Shyqiri Byty
De Ligt ngel veten në klasë për ndeshjen me Gjermaninë Mbrojtësi i Ajax-it dhe i kombëtares së Holandës, Matthijs de Ligt, nuk ka qenë aspak i kënaqur me paraqitjen e bërë në
Autori i golit 3-të për Gjermaninë zbulon skuadrën e ëndrrave Gjermania fitoi 3-2 në Holandë, duke siguruar fitoren e parë për këto kualifikuese. Sane dhe Gnabry shënuan për gjermanë
Ylli Eintracht ndëshkon Gjermaninë (VIDEO) Luka Jovic, sulmuesi që po shkëlqen me Eintracht Frankfurt në këtë sezon, ka kaluar në avantazh Serbinë në miqësoren kun
Njihuni me gjermanin që i do shumë shqiptarët Guido Pohlmächer ka rënë në "dashuri të madhe me shqiptarët", pas miqësisë me familjen Hoti nga Rugova e Hasit e cila je
Ndërron jetë veterani i UÇK-së që la Gjermaninë për luftën Vdes ish-ushtari i Brigadës 138 “Agim Ramadani”, ushtari që la Gjermaninë për UÇK-në Ka ndërruar jetë ish-ushtari i Bata
Dëbora paralizon Gjermaninë (FOTO LAJM) Moti i keq po mbizotëron në Gjermani. Reshjet e borës kanë mbuluar rrugët të cilat janë bërë vështirë të kalueshme. S
Cunami i kokainës godet Gjermaninë Porti spanjoll i Algeciras në prill 2018. Rregullisht autoritetet zbulojnë këtu pako me drogë, shumica e ardhur nga Amer
Flamuri i ISIS tmerron Gjermaninë Policia gjermane ka njoftuar se e ka gjetur një flamur të grupit terrorist, ISIS, në binarët e një hekurudhe në Berlin.
Mesut Ozil dhuron spektakël (VIDEO) Arsenali po fiton 1-0 ndaj Burnely falë golit të shënuar nga sulmuesi Aubameyang në minutën e 14 të sfidës, shkruan Albe
Mario Balotelli tallet me Thomas Myllerin (FOTO LAJM) Thomas Muller sulmuesi Bayern Munich, në ndeshjen ndaj Ajax-it në mesjavë kreu një faull skandaloz ndaj Maximilian Ëob
Trajneri i Spanjës "thumbon" Gjermaninë: Do i doja në grup Shorti i eliminatoreve të EURO 2020 e ka vënë Spanjën në një grup me Suedinë, Norvegjinë, Rumaninë, Ishujt Faroe dhe Mal