999 rezultate për

gjermania

Gjermania u eliminua nga Botërori, Schweinsteiger jep përgjigjen epike se kush do e fitoj trofeun Gjermania mori një goditje të rëndë dje përballë Koresë së Jugut duke u eleminuar zyrtarisht nga Kupa e Botës. Ish l
Dhjetë arsye pse dështoi Gjermania Gjermania është eliminuar nga Botërori në një mënyrë krejt të papritur. Ajo që dukej një ndeshje e lehtë për të, kun
Kjo nuk i kishte ndodhur kurrë më parë Gjermanisë Gjermania është eliminuar nga Botërori në një mënyrë krejt të papritur. Ajo që dukej një ndeshje e lehtë për të, kun
Shkodranët bëhen gati për "varrim": Gjermania ndërroi jetë! (FOTO LAJM) Humbja e Gjermanisë përballë Koresë së Jugut ishte padyshim një ndër surprizat kryesore të këtij kampionati Botëror.
Gjermania u eliminua nga Kupa e Botës, ylli i skuadrës konfirmon largimin Pas humbjes turpëruese të Gjermanisë përballë Koresë së Jugut, dhe eliminimit që në grupe, çka ndodhte vetëm para 80 vit
Largohet nga Gjermania? Low: Është ende herët për t'u përgjigjur Zhgënjimi që i dhuroi Gjermanisë, ka bërë që të gjithë t’i kthehen kundër. Joachim Low është në pikëpyetje për stolin e
Shkodra përsëri në zi, "vdiq" Gjermania (FOTO LAJM) Tifozët shkodranë, ku shumica e tyre njihen si mbështetës të flaktë të Gjermanisë, pas njoftimit ku shpallën të vdekur k
Gjermania vazhdon traditën, kampionia e katërt radhazi që eliminohet në fazën e grupeve (FOTO LAJM) Si për kundër të gjithë parashikimeve, Gjermania u eliminua që në fazën e grupeve të Kupës së Botës në Rusi. Por, kjo gj
Ikën me turp nga Botërori, ky detaj i dhemb çdo tifozi gjerman (FOTO LAJM) Përveç se ikën nga Botërori duke mos mundur të kalojnë në fazën tjetër, Gjermania mori vetëm tri pikë nga ndeshjet ne gr
DRAMATIKE/ Gjermania e madhe eleminohet nga Botërori Ata ishin pretendentë, por tashmë duhet të mbledhin valixhet dhe të kthehen në Gjermania. Gjermania humbi turpshëm 0-
E pabesueshme, Korea shënon gol në minutën e 94, Gjermania jashtë botërorit Korea ka shënuar gol në minutën e 94 dhe kështu ka lënë Gjermaninë jashtë botërorit.
Gjermanëve u mjafton vetëm një gol, i ndihmon matematika Ndeshja midis Meksikës dhe Suedisë deri më tani është në favor të Suedezëve me një rezultat 0-3 dhe tashmë kryesojnë gru
Gjermania rrezikon kualifikimin, i mbeten vetëm 45 minuta Gjermani dhe Korea e Jugut janë ndarë në këtë pjesë të parë me një rezultat të barabartë pa gola. Gjermanët edhe pse
Gjermanët japin "shkëndijat" e para, u duhet me patjetër fitorja Sapo ka nisur sfida midis Koresë së Jugut dhe Gjermanisë. Gjermanët në këto minuta të para po ushtrojnë presion mbi
Shansi i fundit për Gjermanët, sjellin risi kundër koreanëve Gjermania do ta kërkojë kualifikimin kundër Koresë së Jugut dhe do i duhet një fitore e thellë për të siguruar kalimin n
Gjermania dhe Suedia për "jetë a vdekje", ja skenari i kualifikimit Grupi F, i këtij Botërori shihet si shumë i vështirë dhe duket se do të hyjë në punë matematika. Kjo ndodh pasi në k
Shtohet "ankthi" i Botërorit, Gjermania me makinë llogaritëse në dorë Edhe ditën e sotme do të kemi katër përballje fantastike që parashikohen shumë surpriza. Kjo ditë do të hapet me për
Jo vetëm Gjermania, Anglia hap dyert për mjekët dhe infermierët shqiptarë Për shumë shqiptarë, Anglia është toka e dëshiruar për të punuar dhe jetuar. Kjo duke pasur parasysh standardin e la
Shikoni si reagon Merkel për fitoren e Gjermanisë (FOTO LAJM) Gjermania ka arritur të marrë një trepikësh kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni
Gjermania hap shpresat për kualifikim, skenarët e mundshëm të Grupit F (FOTO LAJM) Me fitoren e Gjermanisë ndaj Suedisë, tashmë ekipi i Low ka shumë shpresë për të kaluar fazën e grupeve, duke e pasur gj