999 rezultate për

gjermania

Rezulton negativ ndaj koronavirusit pasagjeri i ardhur nga Gjermania Pasagjeri që mbërriti dje me aeroplan nga Gjermania në Aeroportin e Shkupit ku dhe më pas është testuar për dyshime me k
Katër raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, Filipçe: Një person i ardhur nga Gjermania është në izolim Katër raste të reja me korona virus janë regjistruar në Maqedoni. Këtë informacion e dha ministri Venko Filipçe. Ai dekl
ZYRTARE: Gjermania ndërpret aktivitetin Kategoria e tretë gjermane dhe gjithë të tjerat poshtë saj, zyrtarisht nuk do të zhvillohen për dy javët e ardhshme të p
Gjermania e alarmuar, ministri bën parashikimin e frikshëm për koronavirusin në ditët në vazhdim Koronavirusi po përhapet në të gjitha vendet e botës. Së fundmi, ministri gjerman i Shëndetësisë ka bërë një parashikim
NEGOCIATAT/ Gjermania paralajmëron kushte shtesë për Shqipërinë Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po pret në fund të marsit një “po” për çeljen e negociatave, ka gjasa që kushtet
Gjermania bën ndryshimin e madh me 2 mars, lehtësitë ligjore për shqiptarët Ditën e hënë, më 2 mars, hyn në fuqi ligji i ri për emigracionin në Gjermani. Shqiptarët mund të përfitojnë nga lehtësir
Gjermania kërkon punëtorë: Hapet qendra për njohjen e diplomave Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj. Në
Sa para dhuroi Gjermania dhe Suedia për rindërtimin e vendit pas tërmetit Gjermania i dhuron 11 milionë euro Shqipërisë për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit. Mjetet financiare do të vihen
Muller injoron Gjermaninë: E kam mendjen te tripleta Thomas Muller nuk e ka më mendjen te Gjermania. Kjo është ajo që ka deklaruar mesfushori i Bayernit në një deklaratë të
Alarmuese! 500 mjekë janë larguar nga Shqipëria për pak vite, kryesisht të rinj Kryetarja e “Federatës së mjekëve shqiptarë në Evropë”, Elona Haubrich dha të dhëna për numrin e mjekëve që janë largua
"Procesi i njohjes së patentave do kohë", çfarë vendosi Gjermania Gjermania e ka refuzuar kërkesën për dhënien e provimit të patentave në gjuhën shqipe. Edhe procesi i njohjes së patenta
Gjermania e "quan" zyrtarisht Kosovën të sigurt, reagon Haradinaj Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se Gjermania ka marrë vendim që të hiqet Kosova nga lista e Shtetev
Gjermania do të braktisë qymyrin, si burim energjetik Në Gjermani Qeveria qendrore ka rënë dakord me landet që t’i japë fund prodhimit të energjisë nga termocentralet me qymy
E dëgjon gjithë Gjermania, Loredana ruan me fanatizëm origjinën në klipin e ri (VIDEO) Loredana Zefi është bërë tema kryesore e mediave pasi zbuloi se ndodhet në Paris me producentin e njohur Macloud. Ajo
Kushtet e vendosura nga Gjermania, Angela Merkel flet për Shqipërinë Kancelarja gjermane, Angela Merkel, shprehu edhe një herë mbështetjen e saj të palëkundur për çeljen e negociatave me Sh
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon numri dy i CDU/CSU nga Gjermania Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul, e ka përshëndetur nismën e re të
Tensionet pas ekzekutimit të Soleimanit, Gjermania njofton tërheqjen e trupave nga Iraku Në Iran tashmë gjakrat janë nxehur edhe më shumë dhe lideri suprem i vendit ka premtuar hakmarrje ndaj SHBA-ve. Për s
Çfarë ndodh pas 7 janarit? Gjermania jep lajmin e bujshëm për shqiptarët Një lajm i ri vjen nga Gjermania për të gjithë shqiptarët. Mësohet se nga 7 janari, shqiptarët do të munden të punojn
"Mund të pritet edhe një kthesë e madhe", politika evropiane e Gjermanisë në vitin 2020 Qeveria e Merkelit ka qenë deri tani e zbehtë. Por në vitin 2020 gjërat mund të ndryshojnë. Mund të pritet edhe një kthe
Në 4 vitet e fundit emirgrantët shqiptarë në Gjermania janë trefishuar Gjermania është një prej destinacioneve kryesore të emigrantëve shqiptarë, ku si me magnet në vitet e fundit po tërheq p