999 rezultate për

gjermania

COVID-19/ Gjermania jep "ok" për testimin e vaksinës tek njeriu Instituti Paul Ehrlich Institut në Gjermani, është autorizuar për herë të parë për eksperimentimin klinik të një vaksine
Gjermania nis testimin e vaksinës ndaj COVID 19 Gjermania ka filluar testimin e një vaksine për koronavirusin. Instituti Paul Ehrlich tha se rregullatori i vaksinave në
DW: Gjermania i jep "dritën jeshile" testimit të vaksinave kundër COVID-19 tek njerëzit Provave të para në Gjermani për një vaksinë koronavirusi i është dhënë drita jeshile. Është vetëm vaksina e katërt e kët
Gjermania e pret me "krahë hapur", Liverpool "pikas" zëvendësuesin e Jurgen Klopp Me kombëtaren e Gjermanisë që po insiston për të ulur në stol Jurgen Klopp, Liverpooli "pikas" zëvendësuesin e tij. T
Gjermania regjistron numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi Gjermania regjistroi sot numrin më të lartë të vdekjeve ditore nga koronavirusi, ku në 24 orët e fundit, humbën jetën 28
Si mundi Gjermania të verë nën kontroll shpërthimin e koronavirusit Gjatë një mbrëmje janari, në një kompani që prodhonte pjesë makinash, një punëtor iu drejtua kolegut dhe i kërkoi t’i ja
Pritet të jetë vendi më i prekur, Gjermania i del në ndihmë Anglisë Situata paraqitet kritike në Mbretërinë e Bashkuar, si pasojë e COVID-19. Ndërkohë Gjermania ka shprehur solidariteti
Ergys Kaçe do ti jap fund eksperiencës në Greqi, sinjale nga Gjermania E bujshme nga Greqia. E ardhmja e Ergys Kaçes mund të jetë në Gjermani. Mesfushori shqiptar i cili aktualisht luan si i
Kjo është terapia me të cilën Gjermania po lufton me sukses koronavirusin Plazma e personave të shëruar nga koronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid
Gjermania nuk do ''t' ia dijë'' për pandeminë, gati të presë 80 mijë punëtorë të tjerë Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të ndihmuar në korrjen e frutave dhe perimeve në ferma, njoftoi
Tremben te Liverpooli, Kloppin e kërkon Gjermania Liverpooli në ankth për të ardhmen e trajnerit Jurgen Klopp. Edhe pse vetëm pak muaj më parë tekniku gjerman rinovoi
Gjermania nuk heq dorë nga COVID-19, Merkel zgjat pezullimin e kontakteve mes njerëzve Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U
Gjermania e Belgjika nën ''kthetrat'' e COVID 19, qindra viktima e mijëra të prekur Koronavirusi nuk ka kursyer as Gjermaninë, Belgjikën dhe as Holandën. Edhe në këto vende ka një rritje të numrit të të
Gjermania po e menaxhon pandeminë, cili është ''sekreti'' i vdekshmërisë së ulët Gjermania kryen rreth 500,000 teste në lidhje me koronavirusin në javë, tha një virolog kryesor gjerman, duke shpjeguar
Gjermania apel Kosovës: Nuk është koha për politikë, përqendrohuni te beteja me koronavirusin Nisur nga kriza aktuale në politikë e brendshme të Kosovës, ministri gjerman i Evropës, Michael Roth, i është drejtuar m
Gjermania jep shembull, ofron ndihmë të madhe Italisë duke hapur spitalet për italianët e prekur Koronavirusi ka prekur miliona njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar mijëra viktima. Italia është vendi ku koron
Agjenti i Rashicës: Vaksina kundër koronavirusit do të vijë nga Gjermania E imagjinoni dot një si Altin Lala të rrijë i mbyllur në shtëpi? Ai që dikur shkelte çdo cep të fushës dhe vinte zemrën
Mbetën jashtë kufijve për shkak të pandemisë, Gjermania ndan 50 milion euro për turistët Gjermania ka nisur të kthejë mbrapsht dhjetëra mijëra shtetas të saj të bllokuar jashtë kufijve për shkak të pandemisë s
U kthye nga Gjermania, këngëtari shqiptar i infektuar me koronavirus (FOTO LAJM) Një këngëtar shqiptar është në mesin e të infektuarve me Koronavirus në Kosovë. Mediat shkruajnë se tashmë është zyrt
Dëmet financiare nga koronavirusi, Gjermania hap "thesin": 500 miliard euro për kompanitë Kancelarja gjermane Angele Merkel u bëri thirrje të shtunën qytetarëve të reduktojnë kontaktet me njëri-tjetrin. “Ës