999 rezultate për

gjermania

Euro 2020: Holanda e Gjermania përballen për herë të tretë në 6 muaj Eliminatoret e Europianit 2020 do të "ndizen" sot me supersfidën e grupit C, përballjen Holandë-Gjermani, e planifikuar
Osmani kërkon mbështetje nga Gjermania Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti takim me përfaqësues nga Ministria për Punë të J
Gjermania nuk shkon më shumë se barazimi përballë Serbisë (VIDEO) Gjermania e mbylli në barazim, provën gjenerale para ndeshjes së parë në eliminatore, ndaj Holandës në transfertë. N
Zbardhet mesazhi i Merkelit për Thaçin dhe Vuçiçin Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar mesazh të qartë Prishtinës dhe Beogradit për arritjen e marrëveshjes pë
Mediat serbe nxjerrin detaje, Gjermania kundër ndryshimit të kufirit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim dy këshilltarët politikë të Kancelares Angela Merkel: Jan H
Gjermania paralajmëron shtetasit e saj: Bëni kujdes kur shkoni në Turqi Në deklaratë nënvizohet se si një numri reporterësh europianë, përfshirë dhe gjermanë, u është mohuar akreditimi në Turq
Gjermania ofron 5 miliardë euro për infrastrukturën në Maqedoninë e Veriut I dërguari i Merkelit, Ualter Defa, sjell këshilla të vlefshme, por e hap edhe derën për financim të projekteve të mëdha
Kryeministrja e Serbisë: Gjermania po këmbëngul që taksa të hiqet Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç është takuar me ambasadorin gjerman Tomas Shib, shkruan Albeu.com Sipas kryemini
Haradinaj: Gjermania mbështet reformat e Kosovës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka deklaruar se Gjerman
Gjermania: Nuk tolerojmë dhunën Ambasadat e huaja po reagojnë njëra pas tjetrës pas vendimit të opozitës që të dorëzojë mandatet e deputetëve. Pas Itlis
Vjen lajmi i mirë, Gjermania mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka marrë garancinë e ministrit gjerman për Çështjet me BE-në, Michael Roth sa i takon vendi
Gjermania zyrtarisht mbështet Maqedoninë e Veriut për anëtarësim Qeveria gjermane dha pajtueshmëri për pranimin e Maqedonisë të Veriut në NATO dhe do të angazhohet që ky proces të përfu
Gjermania jep miratimin për integrimin e Maqedonisë në NATO Qeveria gjermane dha pajtim për pranimin e Maqedonisë në NATO dhe do të bëj përpjekje që procesi të kryhet sa më shpejtë
Lajm i keq për azilantët shqiptarë në Gjermani Gati katër vjet pasi i hapi dyert fluksit të refugjatëve që mbërriti në 1 milionë vetë, Gjermania pa zhurmë po e mbyll s
Gjermania kërkon të bllokojë gjigandin kinez “Huawei”-n Gjermania po shqyrton sesi mund të bllokojë “Huawei”-n nga rrjeti i gjeneratës së ardhshme të telefonëve celularë. Be
Kush dëbohet nga Gjermania dhe kur? Flet Ministri i Brendshëm Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejn
Gjermania rikthehet fuqishëm, nis eksportin e armëve Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesme. Sipas informa
E bujshme! Gjermania, më keq se Shqipëria në këtë aspekt Gjermania mbetet mbrapa në aspektin e rrjetit të telefonave celularë. Sipas një studimi të kompanisë konsulente Aachen P
Pas mjekëve Gjermania na "merr" dhe ushtarakët A do ta mbrojnë të huajt së shpejti Gjermaninë? Me sa duket Bundeswehri po mendon të angazhojë qytetarë nga vendet fqinj
Gjermania paralajmëron SHBA-në dhe Rusinë: Rrini larg Evropës Gjermania do të kundërshtonte fuqishëm çdo lëvizje për të vendosur raketa të reja bërthamore në Evropë, nëse traktati ky