gjermania

DRAMATIKE/ Gjermania e madhe eleminohet nga Botërori Ata ishin pretendentë, por tashmë duhet të mbledhin valixhet dhe të kthehen në Gjermania. Gjermania humbi turpshëm 0-
E pabesueshme, Korea shënon gol në minutën e 94, Gjermania jashtë botërorit Korea ka shënuar gol në minutën e 94 dhe kështu ka lënë Gjermaninë jashtë botërorit.
Gjermanëve u mjafton vetëm një gol, i ndihmon matematika Ndeshja midis Meksikës dhe Suedisë deri më tani është në favor të Suedezëve me një rezultat 0-3 dhe tashmë kryesojnë gru
Gjermania rrezikon kualifikimin, i mbeten vetëm 45 minuta Gjermani dhe Korea e Jugut janë ndarë në këtë pjesë të parë me një rezultat të barabartë pa gola. Gjermanët edhe pse
Gjermanët japin "shkëndijat" e para, u duhet me patjetër fitorja Sapo ka nisur sfida midis Koresë së Jugut dhe Gjermanisë. Gjermanët në këto minuta të para po ushtrojnë presion mbi
Shansi i fundit për Gjermanët, sjellin risi kundër koreanëve Gjermania do ta kërkojë kualifikimin kundër Koresë së Jugut dhe do i duhet një fitore e thellë për të siguruar kalimin n
Gjermania dhe Suedia për "jetë a vdekje", ja skenari i kualifikimit Grupi F, i këtij Botërori shihet si shumë i vështirë dhe duket se do të hyjë në punë matematika. Kjo ndodh pasi në k
Shtohet "ankthi" i Botërorit, Gjermania me makinë llogaritëse në dorë Edhe ditën e sotme do të kemi katër përballje fantastike që parashikohen shumë surpriza. Kjo ditë do të hapet me për
Jo vetëm Gjermania, Anglia hap dyert për mjekët dhe infermierët shqiptarë Për shumë shqiptarë, Anglia është toka e dëshiruar për të punuar dhe jetuar. Kjo duke pasur parasysh standardin e la
Shikoni si reagon Merkel për fitoren e Gjermanisë (FOTO LAJM) Gjermania ka arritur të marrë një trepikësh kundër Suedisë duke triumfuar me golin e mesfushorit të Real Madridit, Toni
Gjermania hap shpresat për kualifikim, skenarët e mundshëm të Grupit F (FOTO LAJM) Me fitoren e Gjermanisë ndaj Suedisë, tashmë ekipi i Low ka shumë shpresë për të kaluar fazën e grupeve, duke e pasur gj
Toni Kroos: Të gjithë donin që Gjermania të eliminohej Toni Kroos ishte heroi i Gjermanisë ndaj Suedisë, me golin që arriti të shënonte në minutën e 95-të. Pas ndeshjesh ai fl
E nis nga stoli, Ozil thyen rekordin tek Gjermania Gjermania është duke luajtur ndeshjen përballë ekipit të Suedisë që është duke humbur me rezultatin 0-1 në "Fisht Olympi
Makth për Gjermaninë, ndëshkohet nga Suedia (VIDEO) Makthi vazhdon për Gjermaninë në këtë Botëror. Në minutën e 33' Suedia ka kaluar në avantazh me një super gol duke mp
Formacionet zyrtare: Gjermani - Suedi Gjermania dhe Suedia do të luajnë sonte ndeshjen e dytë të Grupit F në Kupën e Botës. Gjermania e do me çdo kusht fi
Gjermania merr super lajmin para sfidës: Suedezët i ka kapur diarreja Gjermania ka një ndeshje shumë të rendësishme sonte kundër Suedisë ku i duhet medoemos fitorja për t'u kualifikuar për t
Gjermania në shok, vritet liderja e Socialdemokratëve (FOTO LAJM) Një vajzë gjermane 28 vjeçare është vrarë në Spanjë. Bëhet fjalë për Sophia Loesche, ish presidente e të rinjve të Parti
Gjermani-Suedi, kampionët s’mund të gabojnë më Kampionët në fuqi të botës shiheshin si favoritë para fillimit të Botërorit, por kjo ka ndryshuar pas ndeshjes së parë t
Çelja e negociatave, Gjermania merr vendimin për Shqipërinë Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel do ta informojë të enjten në një deklaratë qeveritare Bundestagun për samitin e 28
Gjermania do të pajtojë Kosovën me Serbinë Takimi i së dielës midis Presidenti të Serbisë Aleksandër Vucic dhe atij të Kosovës, Hashim Thaçi, me ndërmjetësimin e F