999 rezultate për

gjermania

Kjo është letërporosia nga Gjermania për kushërinjtë e milionave të Toyota Yaris Alfred dhe Elvis Vladi, dy personat e dyshuar si porositësit e makinave “Toyota Yaris”, ku rreth 1 vit më parë u kapën 3
Pas samitit flet Haradinaj: Kërkova nga Gjermania të na mbrojë kufijtë Ka përfunduar takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimorë i thirrur nga kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti
Greqia i kërkon 269 miliard euro Gjermanisë për dëmet e luftës Parlamenti grek ka miratuar me shumice votash mbrëmjen e së mërkurës një rezolutë që është konsideruar historike pasi kë
Greqia kërkon nga Gjermania dëmshpërblim për krimet e lufës së Dytë Botërore Parlamenti i Greqisë, këtë të mërkure, ka filluar debatin mbi votimin e një rezolute, që do ta detyronte Gjermaninë që t
Merkel po kërkon të bindë Macronin të dalë kundër planeve të Thaçit jo revistë thotë se Gjermania po provon ta bindë Francën që të pozicionohet kundër ndarjes së Kosovës. Në datën 29 pr
Gjermania ekstradon në Shqipëri vrasësin e rrezikshëm Një person i shumëkërkuar është ekstraduar ditën e sotme nga Gjermania për në Shqipëri. Ai është Ilir Kapllanaj, 49 v
Le Point: Gjermania bordello më e madhe e Evropës, me shumë vajza shqiptare Gjermania është “bordello” më e madhe e Europës. Kështu shkruan prestigjiozja franceze “Le Point” në një artikull të bot
Në këtë shtet të BE-së prostitutat shqiptare po bëjnë namin Prestigjozja franceze "Le Point" ka botuar së fundmi në një artikull, ku ka publikuar shifra tronditëse lidhur me tregun
Basha nga Gjermania sulmon anëtarësimin e Shqipërisë në BE Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Gjermani ku ka zhvilluar takime të shumta në lidhje me situatën në Shqipëri. Ai
Edhe Gjermania paralajmëron qytetarët e saj t'i shmangen veriut të Mitrovcës Më 2 prill të vitit 2019, Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka udhëzuar qytetarët britanikë që të mos udhëtojnë n
Gjermania nuk pranon që të ndërhyjë në përplasjen Rama-Basha Katrin Staffler, raportuesja e re e CDU/CSU-së në Komisionin e BE-së së Bundestagut është shprehur se fakti që në Shqipë
Fantastike, Hollanda barazon rezultatin përballë Gjermanisë (VIDEO) Hollanda po bën një pjesë të dytë shumë ndryshe nga e para. Fillimisht ishte De Light që ngushtoi rezultatin sapo fil
Gjermania hesht “Johan Cruyff Arena” (VIDEO) Kombëtarja Gjermane ka arritur të shënojë në Johan Croyff Arena që në minutën e 15’. Ka qenë ylli Manchester City, Lo
STATISTIKE/ Gjermania ka 23 vite pa fituar në Hollandë Kombëtarja gjermane nis fushatën e saj kualifikuese të "Euro 2020" kundër Holandës sot në orën 20:45, në "Johan Cruyff A
Euro 2020: Holanda e Gjermania përballen për herë të tretë në 6 muaj Eliminatoret e Europianit 2020 do të "ndizen" sot me supersfidën e grupit C, përballjen Holandë-Gjermani, e planifikuar
Osmani kërkon mbështetje nga Gjermania Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti takim me përfaqësues nga Ministria për Punë të J
Gjermania nuk shkon më shumë se barazimi përballë Serbisë (VIDEO) Gjermania e mbylli në barazim, provën gjenerale para ndeshjes së parë në eliminatore, ndaj Holandës në transfertë. N
Zbardhet mesazhi i Merkelit për Thaçin dhe Vuçiçin Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar mesazh të qartë Prishtinës dhe Beogradit për arritjen e marrëveshjes pë
Mediat serbe nxjerrin detaje, Gjermania kundër ndryshimit të kufirit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim dy këshilltarët politikë të Kancelares Angela Merkel: Jan H
Gjermania paralajmëron shtetasit e saj: Bëni kujdes kur shkoni në Turqi Në deklaratë nënvizohet se si një numri reporterësh europianë, përfshirë dhe gjermanë, u është mohuar akreditimi në Turq