999 rezultate për

gjerman

Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor Fahri Beqa është mjek internist dhe kardiolog që jeton dhe punon në Berlin. Ai ka treguar se deri dje në Gjermani is
Dëmet financiare nga koronavirusi, Gjermania hap "thesin": 500 miliard euro për kompanitë Kancelarja gjermane Angele Merkel u bëri thirrje të shtunën qytetarëve të reduktojnë kontaktet me njëri-tjetrin. “Ës
Chelsea gati të thyejë rekordin e transferimeve në futbollin gjerman Chelsea është e vendosur të nënshkruajë me sulmuesin xhamajkan Leon Bailey gjatë afatit kalimtar të verës. Skuadra lo
Ua nxinë jetën mjekëve dhe i degdisën në Gjermani, tani Rama ka një thirrje ndaj studentëve të mjekësisë Ministrja e Shëndetësisë dhe dekani i Fakultetit të Mjekësisë, Arben Gjata kanë bërë një thirrje publike për ccdo profe
Rezulton negativ ndaj koronavirusit pasagjeri i ardhur nga Gjermania Pasagjeri që mbërriti dje me aeroplan nga Gjermania në Aeroportin e Shkupit ku dhe më pas është testuar për dyshime me k
Si po ecën koronavirusi në Gjermani, virologët të shqetësuar Gati katër javë avantazh ka Gjermania kundrejt Italisë në luftën kundër virusit Corona, thonë virologët. Por ky avantazh
Mbrojtësi i Paderbornit me Coronavirus, do të bëjë testin edhe Klaus Gjasula Tani edhe Bundesliga ka futbollistin e saj të parë bartës të Coronavirusit. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Paderbornit,
Legjenda gjermane bën deklaratën e pabesueshme: Të luhet futboll, kanë rëndësi edhe financat Coronavirusi ka izoluar thuajse të gjithë Evropën, me shumë shtete që gati-gati kanë pezulluar çdo aktivitet, normalisht
Katër raste të reja me Covid 19 në Maqedoni, Filipçe: Një person i ardhur nga Gjermania është në izolim Katër raste të reja me korona virus janë regjistruar në Maqedoni. Këtë informacion e dha ministri Venko Filipçe. Ai dekl
Infektohet trajneri i klubit në Gjermani, ekipi shkon në karantinë Federata gjermane e futbollit vendosi që të luajë edhe këtë fundjavë futboll, ndërsa më pas të pezullojë çdo gjë deri në
Koronavirusi, ambasada gjermane mbyll aplikimet për viza Ambasada gjermane ka vendosur të mbyllë aplikimet për viza për shkak të situatës së krijuar. Përmes një njoftimi në f
Shkon në katër numri i viktimave në Gjermani Në Gjermani është shnëuar viktima e katërt për shkak të koronavirusit. Deri tani numri total i të infektuarve ka shk
Futbollisti i Kosovës testohet për Koronavirus, shoku i tij është infektuar Futbollisti kosovar Florent Muslija është futbollisti i parë i Kosovës që testohet për Coronavirus, për shkak se një bas
ZYRTARE: Gjermania ndërpret aktivitetin Kategoria e tretë gjermane dhe gjithë të tjerat poshtë saj, zyrtarisht nuk do të zhvillohen për dy javët e ardhshme të p
Kishin kërkuar azil në Francë e Gjermani, riatdhesohen 104 persona Ditën e sotme janë riatdhesuar nga Franca dhe Gjermania 104 shtetas shqiptarë, të cilët kishin shkelur rregullat e qëndr
Gjermania e alarmuar, ministri bën parashikimin e frikshëm për koronavirusin në ditët në vazhdim Koronavirusi po përhapet në të gjitha vendet e botës. Së fundmi, ministri gjerman i Shëndetësisë ka bërë një parashikim
Edhe Bayern Munchen - Chelsea do të luhet pa tifozë Bayern Munichu vs Chelsea më 18 mars do të luhet me dyer të mbyllura. Ky është vendimi i fundit i marrë nga skuadra gjer
Shënohen dy viktimat e para nga koronavirusi në Gjermani Në Gjermani janë regjistruar dy viktimat e para nga koronavirusi. Sipas raportimeve zyrtare, në Gjermani aktualisht r
HISTORIA: Zbulohet pse të gjithë tifozët në Gjermani e urrejnë presidentin e Hoffenheim Në Bundesliga vazhdojnë ofendimet ndaj Dietmar Hopp, pronari i Hoffenheim, manjat i informatikës dhe personi i 96-të më
NEGOCIATAT/ Gjermania paralajmëron kushte shtesë për Shqipërinë Ndërsa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po pret në fund të marsit një “po” për çeljen e negociatave, ka gjasa që kushtet