999 rezultate për

gjerman

Zyrtare: Dalin përgjigjet e testit të dytë të COVID-19 për Merkel Pas kontaktit me një mjek që rezultoi pozitivisht me koronavirus, kancelarja gjermane Angela Merkel u vetëizolua ndërsa
Maqedonia e Veriut thirrje qytetarëve: Kush është në Gjermani do mund të kthehet Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për shtetasit e saj të cilët duan të kthehen në vend në një
Gjermania apel Kosovës: Nuk është koha për politikë, përqendrohuni te beteja me koronavirusin Nisur nga kriza aktuale në politikë e brendshme të Kosovës, ministri gjerman i Evropës, Michael Roth, i është drejtuar m
Gjermania jep shembull, ofron ndihmë të madhe Italisë duke hapur spitalet për italianët e prekur Koronavirusi ka prekur miliona njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar mijëra viktima. Italia është vendi ku koron
TOKIO 2020/ Japonia insiston se do të zhvillohen, atletët fillojnë bojkotin Lojërat Olimpike 2020, të planifkuara të mbahen në Tokio, duket se nuk do të shkojnë sipas planit. Pandemia Covid19 k
22 mijë të prekur në Gjermani, por Merkel si qytetare e thjeshtë shkon të bëjë pazar (VIDEO) Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ashtu si çdo fundjavë edhe dje ishte në supermarket për të bërë pazaret e javës.
Surprizon virologu gjerman: Të prekurit me koronavirus nuk kanë nuhatje dhe shije Hendrik Streeck është ndoshta virologu që ka parë më shumë pacientë në Gjermani. Një intervistë për simptomat e reja të
Mjeku gjerman: Kam bindjen se futbolli nuk rifillon deri vitin tjetër Virologu gjerman, Jonas Schmidt-Chanasit, ka ngritur alarmin përsa i përket rifillimit të Bundesligës, duke theksuar se
Futbollistët e klubit gjerman bëjnë gjestin e madh, refuzojnë rrogat për arsyen emocionuese Tani që Koronavirusi ka shpërthyer dhe futbolli eshët pezulluar, shumë klube pritet të kenë probleme me financat pasi nu
KORONAVIRUSI/ Njoftim i rëndësishëm për shqiptarët e bllokuar në Francë dhe Gjermani Shqiptarët që janë bllokuar në Gjermani dhe Francë për shkak të koronavirusit nuk do të penalizohen, njofton Ministria p
"Nuk është mirë kështu Hashim Thaçi", europarlamentarja gjermane ka një mesazh të fortë për Kosovën Europarlamentarja gjermane, Raportuese për Kosovën pranë Parlamentit Evropian, Viola von Cramon, e ka cilësuar sot atë q
Lojtarët e klubit gjerman heqin dorë nga një pjesë e pagës për skuadrën Futbollistët e klubit të Bundesligës gjermane Borussia Monchengladbach kanë hequr dorë nga një pjesë e pagës të muajve t
Agjenti i Rashicës: Vaksina kundër koronavirusit do të vijë nga Gjermania E imagjinoni dot një si Altin Lala të rrijë i mbyllur në shtëpi? Ai që dikur shkelte çdo cep të fushës dhe vinte zemrën
Mes tyre edhe Agron Duka, nisen drejt Shqipërisë 200 qytetarët që mbetën bllokuar në Gjermani 200 shtetasit shqiptarë që kishin mbetur të bllokuar në Gjermani pas situatës së krijuar nga koronavirus, janë nisur dre
WizzAir bllokon 200 shqiptare ne Gjermani, mes tyre edhe Agron Duka Koronavirusi ka shkaktuar problematika në të gjitha bizneset të cilat kanë mbyllur qepenin, por problematika më të mëdha
Mbetën jashtë kufijve për shkak të pandemisë, Gjermania ndan 50 milion euro për turistët Gjermania ka nisur të kthejë mbrapsht dhjetëra mijëra shtetas të saj të bllokuar jashtë kufijve për shkak të pandemisë s
Instituti shkencor gjerman: Koronavirusi mund të zgjasë dy vjet Në Gjermani jeta publike gati minimizohet. Instituti prestigjioz gjerman “Robert Koch” vlerëson, se pandemia mund të zgj
U kthye nga Gjermania, këngëtari shqiptar i infektuar me koronavirus (FOTO LAJM) Një këngëtar shqiptar është në mesin e të infektuarve me Koronavirus në Kosovë. Mediat shkruajnë se tashmë është zyrt
Lojtari i infektuar me koronavirus te Hertha ka pasur kontakte me Milot Rashicën Lojtari i Hertha Berlinit, Maximilian Mittelstadt doli sot pozitiv në testet e koronavirusit. Por, sipas mediave gjer
Big Brother Gjermani: Konkurrentët nuk dinë asgjë për pandeminë e koronavirusit (FOTO LAJM) Konkurrentëve të Big Brother Gjermani nuk u është thënë akoma gjë për situatën e rëndë të pandemisë nga koronavirusi. Ba