999 rezultate për

gjerman

13 nga 36 klubet profesioniste në Gjermani përballen me falimentim Situata ekonomike e shumë klubeve të Bundesligës dhe të kategorisë së dytë gjermane është më dramatike se që është ditur
Studimi gjerman: Bota kërcënohet nga një pandemi që do të zgjasë tre vjet Qeveria gjermane ishte paralajmëruar që gati një dekadë më parë nga rreziku se në rastin e një shpërthimi epidemik “ kap
COVID-19/ Amerikanët u çmenden pas letrës higjenike, gjermanët në krizë për makarona COVID-19 ka prekur edhe Gjermaninë, pavarësisht se është një ndër vendet që po e përballon më mirë këtë pandemi. Gjer
''Supermarketet nuk paraqesin rrezik infeksioni'', epidemiologu gjerman bën zbulimin e rendësishëm Epidemiologë e studiues të shumtë po përpiqen të zbulojnë se nga erdhi pandemi dhe si mund të zhduket koronavirusi. N
Nuk mjafton tragjedia nga koronavirusi, spitali në Gjermani rrezikon nga një bombë e pashpërthyer Një spital ne qytetin perëndimor gjerman të Bonn-it, ku po trajtohen pacientë me koronavirus u evakuua, pasi në zonën pr
Gjermania nuk do ''t' ia dijë'' për pandeminë, gati të presë 80 mijë punëtorë të tjerë Gjermania do të lejojë që punëtorët e huaj të hyjnë për të ndihmuar në korrjen e frutave dhe perimeve në ferma, njoftoi
Tremben te Liverpooli, Kloppin e kërkon Gjermania Liverpooli në ankth për të ardhmen e trajnerit Jurgen Klopp. Edhe pse vetëm pak muaj më parë tekniku gjerman rinovoi
E pazakontë! Gruaja shqiptare në Gjermani rreh me kabllo bashkëshortin në sy të fëmijëve (VIDEO) Pamje të pazakonta janë bërë hit në internet ku një grua me origjinë shqiptare por që jeton në Gjermani, dhunon me kabll
Gjermania nuk heq dorë nga COVID-19, Merkel zgjat pezullimin e kontakteve mes njerëzve Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U
Në Gjermani ende nuk ka kufizim të lëvizjes, aksidentohet ylli i Bayern Munchen Mbrotjesi i Bayern Munich, Jerome Boateng, e ka pësuar një aksident rrugor me makinë, por ka shpëtuar pa lëndime. Der
Ishte nisur për të takuar të birin, aksidentohet Boateng (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotëm u raportua se në një makinë ishte përplasur me muret anësore, në aksin rrugor A9 në Bavari. Dhe sip
Ozil pendohet pas pensionimit nga kombëtarja: Gabova që zgjodha Gjermaninë para kombit tim, Turqisë Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, konfirmoi dy vite më parë se është pensionuar nga kombëtarja e Gjermanisë, pasi ka vlerë
Nuk përballoi dot krizën nga pandemia, ministri i Financave në Gjermani i jep fund jetës në mënyrë misterioze Ministri i Financave në Hesse të Gjermanisë, Thomas Schafer, i ka dhënë fund jetës pasi s’ka përballuar dot krizën e shk
Gjermania e Belgjika nën ''kthetrat'' e COVID 19, qindra viktima e mijëra të prekur Koronavirusi nuk ka kursyer as Gjermaninë, Belgjikën dhe as Holandën. Edhe në këto vende ka një rritje të numrit të të
Frika nga COVID-19? Ministri gjerman gjendet pa jetë në shinat e trenit Trupi i një njeriu të identifikuar si Thomas Schäfer, ministri i financave të shtetit gjerman të Hessenit, u gjet në një
Ambasada gjermane e Maqedonisë së Veriut jep 2.5 milion denarë për luftën ndaj pandemisë Ambasada gjermane në Maqedoninë e Veriut të gjithë buxhetin për ketë vit të planifikuar për programin “Projekte të vogla
Werder Bremeni gati të shesë Milot Rashicën Klubi i njohur gjerman, Werder Bremen po përgatiten të shes yllin e Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, këtë verë.
"Veprim i marrë", si e komentojnë mediat gjermane rrëzimin e qeverisë Kurti Mediat gjermanishtfolëse i kushtojnë vëmendje krizës politike në Kosovë e rrëzimit të qeverisë pas mocionit të mosbesimi
Gjermania po e menaxhon pandeminë, cili është ''sekreti'' i vdekshmërisë së ulët Gjermania kryen rreth 500,000 teste në lidhje me koronavirusin në javë, tha një virolog kryesor gjerman, duke shpjeguar
Deputetët gjermanë kërkojnë që Kosova të garantojë vazhdimësinë e funksionimit të qeverisë Deputetët gjermanë nga CDU/CSU kërkojnë nga përgjegjësit në Kosovë që të garantojnë vazhdimësinë e funksionimit të qever