999 rezultate për

gjerman

Rënia e madhe e talentit gjerman që nuk shkëlqeu te PSG Nganjëherë futbolli di të jetë i pamëshirshëm dhe një gabim mund të kushtojë me karrierë. Verën e vitit 2017, PSG mori m
E martuar me futbollistin gjerman, kjo është irlandezja që po shpërthen në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Alessia Macari është gruaja e futbollistit gjerman të Beneventos, Oliver Kragl, e cila po çmend rrjetin në këtë kohë izo
Gjoba 20 mijë euro deri tek rihapja me pikatore, ja masat e reja në Gjermani Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel,ka reaguar në lidhje me masat që po merr qeveria e saj saj sa i përket frenimit t
Eurodeputetja gjermane reagon ndaj masave të Qeverisë Kurti: Ktheju Kushtetutës Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon Taubadel ka reaguar lidhur me masat e reja të vendosur
Plane për të goditur edhe në Shqipëri, kapen 5 terroristë të rrezikshëm në Gjermani 5 shtetas të dyshuar për terroristë janë arrestuar në Gjermani. Agjencia federale në Gjermani ka njoftuar ditën e sot
Gjermania regjistron numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi Gjermania regjistroi sot numrin më të lartë të vdekjeve ditore nga koronavirusi, ku në 24 orët e fundit, humbën jetën 28
Si mundi Gjermania të verë nën kontroll shpërthimin e koronavirusit Gjatë një mbrëmje janari, në një kompani që prodhonte pjesë makinash, një punëtor iu drejtua kolegut dhe i kërkoi t’i ja
Stadiumet në Gjermani do të jenë të boshatisur për një vit e gjysmë Tifozët në Gjermani do të duhet të presin gati një vit e gjysmë për tu kthyer në stadium. Mediet gjermane raportojnë
Ish-ministri: Rama u tërhoq nga gjyqi me gazetën "Bild" Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka sulmuar ashpër në një postim në Facebook kryeministrin Edi Rama teksa shkruan
Futbollisti gjerman bën të ditur kur do rikthehet të luhet futboll në Bundesligë Lojtari i Frankfurt, Gelson Fernandes ka thënë se Bundesliga pritet të rikthehet në fund të muajit maj. "Kur ne të kt
Media gjermane shkruan për kryeministrin Rama: Mister Corona! (FOTO LAJM) Media gjermane, Die Tageszeitung (TAZ) i ka kushtuar një artikull Shqipërisë dhe kryeministrit Rama, në lidhje me menaxh
Pritet të jetë vendi më i prekur, Gjermania i del në ndihmë Anglisë Situata paraqitet kritike në Mbretërinë e Bashkuar, si pasojë e COVID-19. Ndërkohë Gjermania ka shprehur solidariteti
Rritet numi i viktimave nga koronavirusi edhe në Gjermani Gjatë 24 orëve të fundit 333 persona humbën jetën si pasojë e koronavirusit në Gjermani duke çuar në 3434 numrin e vikti
Ergys Kaçe do ti jap fund eksperiencës në Greqi, sinjale nga Gjermania E bujshme nga Greqia. E ardhmja e Ergys Kaçes mund të jetë në Gjermani. Mesfushori shqiptar i cili aktualisht luan si i
Flet mjeku kumanovar në Gjermani: Shumica e viktimave të Koronavirusit kanë vuajtur edhe nga tri sëmundje tjera (VIDEO) Mjeku kumanovar Rexhail Ramadani tani e disa vite është i angazhuar në spitale të njohura në shtetin Bajern të Republikë
Ylli gjerman i Realit del kundër uljes së pagave për shkak të krizës nga koronavirusi: Është e kotë Mesfushori gjerman i Real Madridit nuk është dakord me disa prej lojtarëv që kanë pranuar të ulin pagat për shkak të kri
Bundesliga zbulon planin e rinisjes, dyer të mbyllura me 239 persona në stadium Ndeshje me dyer të mbyllura, me akses të lejuar për 239 persona të seleksionuar. Është kjo hipoteza – që publikohet nga
Sa kohë mund të funksionojë izolimi dhe a do mund të kthehen gjërat si më parë? Shkolla të mbyllura, kufizim i lëvizjes së lirë dhe i kontakteve. Për të frenuar pandeminë e Coronës, shteti po kufizon
Kjo është terapia me të cilën Gjermania po lufton me sukses koronavirusin Plazma e personave të shëruar nga koronavirusi, përmban disa antitrupa që mund të ndihmojë njerëzit e infektuar me Covid
Pesë arsye, pse në Gjermani Covid19 ka vdekshmëri më të ulët Italia dhe Gjermania janë, nga një këndvështrim epidemiologjik, dy shembuj të kundërt në përhapjen e Covid-19 në Evropë.