999 rezultate për

gjerman

Prestigjozja gjermane e bën të kryer kalimin e Rashicës te Leipzig Kjo verë pritet të jetë shumë e nxehtë për yllin e Konmbëtares së Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashicës. Kjo fa
Pas kampionatit, Gjermania zyrtarizon edhe datat e Kupës Sezoni i futbollit në Gjermani rifillon pas disa ditësh në të gjitha aspektet, fillimisht me ndeshjet e kampionat, ndërs
Mjekët gjermanë: Ky nuk është virus i frikshëm, shumë pacientë vdesin nga tromboza Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. Sipas Bild, rr
OBSH flet për mundësinë e rikthimit të COVID-19, ja tre shtetet që përmend OBSH ka thënë se një "vigjilencë ekstreme" është e nevojshme tani që shtetet po fillojnë të dalin nga izolimi, raporton
Koronavirusi i merr jetën ilizionistit gjerman të njohur në të gjithë botën (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare iluzionisti gjerman Roy Horn, i njohur ndërkombëtarisht për shfaqjet e tij me ti
Lehtësoi masat, rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Gjermani Gjermania po shënon rritje të shkallës së numrit të të infektuarve me koronavirusin e ri, vetëm disa ditë pasi ky vend l
Teoria që po qarkullon në Gjermani: Pandemia synon kontrollin e popullit, çfarë fshihet pas? Disa politikanë gjermanë kanë shprehur shqetësimin, se teoritë konspirative mbi pandeminë e Coronës kanë mbërritur ndërk
Shefi i DFL qetëson tifozët gjerman: Nuk ndikohemi nga Dresden, ndeshjet do të luhen Shefi i DFL, Christian Seifert, ka komentuar situatën e fundit të krijuar në futbollin gjerman, pas ‘rastit Dresden’.
Karantinohet skuadra gjermane pasi dy lojtarë dolën pozitiv me koronavirus, anullohet ndeshja e fundjavës Bundesliga 2 ka mësuar lajme të hidhura lidhur me skuadrën e Dynamo Dresden, në kohën e testimeve për Covid-19. Dynam
"Zonjushë me të pasme false", Tayna akuzon publikisht reperen gjermane për vjedhje (FOTO LAJM) Reperja Tayna është zemèruar me një repere gjermane për shkak të pasthirrmës me të cilën mori vëmendje dhe u bë e veçant
Gjermania rihap shkollat, por asgjë nuk është më si më parë (FOTO LAJM) Gjermania ka vendosur të rikthejë në shkolla nxënësit por asgjë nuk do të jetë si më parë. Fëmijëve ju është mësuar s
Vdes një qytetar i Gjilanit në Gjermani, ishte i infektuar me COVID-19 Një shqiptar në Gjermani ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Lajmi është bërë i ditur kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri
Gjermania parashikon rihapjen e të gjitha dyqaneve dhe shkollave në maj Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar se do të flasë sot në mesditë në lidhje me lehtësimin e masave në Gj
"Pritet edhe një valë e tretë e koronavirusit", flasin ekspertët Gjermania pritet të shpallë plane të mëtejshme për rihapjen e ekonomisë së mbyllur si pasojë e pandemisë së koronavirusi
Dortmund nis bisedimet me Milot Rashicën Borussia Dortmund ka nisur bisedimet me Werder Bremen për Milot Rashicën, sipas mediave gjermane. Rashica pritet të l
Gjermania nuk ndalet, pas Bundesligës synohet të luhen edhe ndeshjet e Kupës Ndeshjet e Kupës së Gjermanisë në futboll pritet të luhen në qershor, ka njoftuar “Sportbuzzer”. Raportohet se ndeshj
Dy të infektuar me koronavirus te Moenchengladbach Dy persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus te Borussia Moenchengladbachu, pas raundit të dytë të testeve, shk
Raportuesi gjerman për Kosovën në KE i drejtohet Albin Kurtit dhe Gjykatës Kushtetuese Raportuesi për Kosovën në Këshill të Evropës, Peter Beyer ka kërkuar nga akterët në vend përgjegjësi politike dhe respek
Rasti pozitiv i lojtarit "trondit" sërish futbollin në Gjermani Skuadra gjermane e nivelit të dytë FC Erzgebirge Aue ka kaluar në izolim pasi një anëtar i ekipit të tyre testoi pozitiv
DW: "Sekretet" në menaxhimin e krizës së koronavirusit nga Gjermania dhe Franca Gjermania është sërish një hap përpara Francës, këtë herë në përballimin e Covid-19. Auron Dodi analizon faktorët e përp