999 rezultate për

gjerman

Rashica te Leipzig? Zëvendëson Werner Milot Rashica, mund ta zëvendësojë Timo Wernerin në Leipzig. Ky ekip duket se e ka gjetur pasardhësin e Timo Wernerit
Merkel: Ky është mandati im i fundit në krye të Gjermanisë Kancelarja Gjermane Angela Merkel gjatë një interviste për televizionin “ZDF” ka folur në lidhje me të ardhmen e saj pol
Angela Merkel nudo, publikohen fotot e ralla të kancelares gjermane (FOTO LAJM) Angela Merkel është një prej grave më të pushtetshme në botë. Si asnjë tjetër, ajo ka arritur ta bëjë Gjermaninë një sup
Kërcënoi disa firma, besniku i Trump largohet përfundimisht nga Gjermania Pas dy vjetësh në detyrë Richard Grenell u tërhoq nga posti i ambasadorit të SHBA-së në Gjermani. Për një hap të tillë k
Kërkohej nga gjermanët, arrestohet në Tropojë 47 vjeçari i kërkuar nga Interpoli Një 47 vjeçar nga Kosova është arrestuar nga policia e Tropojës në pikën e kalimit kufitar të Qafë Morinës, pasi rezulto
Anketë e UNDP: Vjosa Osmani me rejting 72.4%, Albin Kurti 65 %, Hashim Thaçi 19% United Nation Development, program i Kombeve të Bashkuara për të ndihmuar vendet e varfra dhe vendet në zhvillim, ka zhv
Skenari befasues i UEFA-s, ndryshon formation e Champions për ta zhvilluar vetëm në Gjermani UEFA po mendon të bëjë një ndryshim të formatit për Champions League në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Po mendohe
UEFA planifikon të zhvillojë në Gjermani "Final Four" e Ligës së Kampionëve UEFA raportohet se qëndron ende në hipotezën e zhvillimit të “Final Four” për Ligën e Kampionëve, por mund të ndryshojë
Rashica largohet nga Werder? Reagon klubi gjerman S’ka oferta e as kontakte mes klubeve për Rashicën. Klube të shumta nga Anglia dhe Italia sipas shumë mediave interes
Alarmi për dëmtimet e futbollistëve, në Gjermani regjistrohen 12 raste në javën e parë Rifillimi i kampionateve pas një ndërprerjeje relativisht të gjatë për shkak të pandemisë COVID-19 dhe mbi të gjitha me
Franca dhe Gjermania kërkuan fillimin e dialogut me Serbinë, reagon këshilltari i Thaçit Vetëm pak ditë më parë, dy ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë deklaruar se kërkonin fillimin e dialogut Kosov
Mik i ngushtë me Trump, prapaskenat e largimit të Grenell nga Gjermania Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin
Mjekët gjermanë paralajmërojnë për një valë të dytë COVID-19 Ndërsa vendet evropiane përgatiten të rihapin për turistët, dy mjekë kryesorë gjermanë paralajmëruan sot, se lëvizja mas
Grenell do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit brenda disa javësh Richard Grenelli do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit amerikan në Gjermani brenda disa javësh, raportojnë të dielen m
Grenell gati të japë dorëheqje nga posti i rëndësishëm Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Richard Grenell po planifikon që të dorëhiqet nga kjo pozitë në javët e
Ministri gjerman: As këtë Ramazan nuk u dëgjua thirrja për armëpushim humanitar nga Kombet e Bashkuara Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, përcjell urime për besimtarët myslimanë me rastin e mbylles së agjërimit dh
Havertz: Nuk dua të flas për të ardhmen Kai Havertz ka lënë gjithçka në pikëpyetje sa i përket të ardhmes së tij. Futbollisti 20 vjeçar, i cili ka shkëlqyer
Ylli i ri Gjerman nuk di të ndalet, i siguron fitoren e rradhës Leverkusenit (VIDEO) ‘Aspirinat’ kanë fituar me rezultatin 1:3 në udhëtim kundër rivalit direkt për një vend në Ligën e Kampionëve, Borussia
Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershë
Can nxierr sekretet e CR7: Është një lider, feston nëse fiton në stërvitje, mërzitet nëse humbet Emre Can e ka zbuluar se gjendja shpirtërore e Cristiano Ronaldos varet nga rezultatet në ndeshjet stërvitore, ndërsa e